Cenné dva body si přivezl třebovský Slovan z důležitého souboje v Železných horách. Svitavy doma naplnily úlohu favorita, když ousidera zlomily až v závěru zápasu.

Pardubice B – Polička 4:1

Pardubičtí začali velmi aktivně, hráli v pohybu a s chutí kombinovali. V 9. minutě otevřeli skóre, když se po přihrávce od Kayamby trefil Kovář – 1:0. Tlak domácích pokračoval i nadále, po čtvrthodině se nadvakrát prosadil opět Kovář – 2:0. I potom domácí drželi míč na svých kopačkách, ale kromě sóla Fuska ve 35. minutě, který obešel pět protihráčů, ale v koncovce mířil těsně vedle, si další šanci nevypracovali. Do druhé půle hosté vstoupili o poznání aktivněji a hned ve 49. minutě po přímém kopu zdramatizoval duel přesnou hlavičkou V. Král – 2:1. Až do 66. minuty hrála Polička o vyrovnání, ale potom se do sóla dostal Klátil, trefil jen Slaného, ale dorážkou připravil třetí gól pro Kováře, který tak uzavřel hattrick – 3:1. V 75. minutě pak domácí zcela uklidnil Kayamba, který prošel z levé strany až před branku, kde prostřelil brankáře – 4:1. Zbytek zápasu se pouze dohrával a mimo další spálené šance Klátila se již nic jiného nezrodilo.

Fakta – branky: 8., 15. a 66. Kovář, 75. Kayamba – 49. V. Král. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Pardubice B: Ptáček – Molek, Mandutz, Matějka, F. Pánek – D. Pánek (71. Jirásek), Prokopec, Kovář (80. Dvořák), Fusek – Valenta (65. Klátil), Kayamba. Polička: Slaný – Wolker, Pavliš, Jílek, Skryja – Poul, Andrle (58. Netolický), T. Švec (76. Klein), Navrátil – V. Král, Mužík.

Třemošnice – Moravská Třebová 1:1 (PK 4:5)

Utkání začalo v režii domácích fotbalistů a již v 9. minutě po chybě hostujícího gólmana vstřelil důrazný Menšík úvodní gól. Třemošničtí měli i další možnosti, tu největší ve 37. minutě Kvíčala, který šel sám na branku, ale neskóroval. Po přestávce domácí pohrdli i penaltovou výhodou, konkrétně Menšík. Také střídající Hejcman se v 68. minutě dostal sám před Vykydala a opět nic. Takže se uplatnilo otřepané „nedáš – dostaneš", když v 71. minutě zapadla do sítě Polákova střela a bylo vyrovnáno – 1:1. Ke konci utkání tlak Třemošnice narůstal, ale žádná ze šancí se neujala. Ani ta z 87. minuty, kdy Vykydalovu branku minul osamocený Hejcman. Rozstřel potom lépe zvládli hráči Slovanu, když byli všichni přesní, zatímco domácí O. Vančura zaváhal.

Fakta – branky: 9. Menšík – 70. Polák. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Třemošnice: Mareček – Kalina, Culek, Kunášek, O. Vančura – M. Šindelář, J. Vančura, Kvíčala, P. Šindelář – Forman, Menšík (61. Hejcman). Moravská Třebová: Vykydal – Novotný (17. Trefil), Marek, Rázl, Novák –  Škranc (66. Polák), Strouhal, Staněk, Dokoupil – Nováček, Masopust.

Svitavy – Letohrad B 3:1

Už úvodní minuty ukázaly, že to domácí nebudou mít s posledním týmem tabulky snadné. Hosté se prezentovali sympatickým výkonem a osud utkání byl na vážkách do samotného závěru. Svitavští sice dali poměrně rychle první gól, když po přímém kopu Válka hlavičkoval k tyči Frolo, ale hosty to nesrazilo a často hrozili. Nejvíce po půlhodině hry, kdy se na Cabala řítil J. Procházka a domácí gólman musel vytáhnout výborný zákrok. I po změně stran hosté neustále zle dotírali, ale do zakončení se moc nedostávali. V 78. minutě si za obranu naběhl Ptáček a sólo zužitkoval – 2:0. Klid to ale ještě nepřineslo, vzápětí totiž zakončil hezkou akci rezervy do odkryté svatyně J. Procházka a bylo to zase jen o gól. Teprve po tečované střele Sedláka zpoza vápna měli domácí jistotu zisku tří bodů.

Fakta – branky: 14. Frolo, 78. Ptáček, 87. Sedlák – 84. J. Procházka. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Svitavy: Cabal – Horák, Czehowský, Jukl, Veselský (88. Kubík) – Novák, Ptáček, Čížek, Válek (85. Bartoš) – Filip (90. Kala), Frolo (79. Sedlák). Letohrad B: Satoria – Janoušek, Zach, Petráček, Pačínek (83. Černohous) – Černohorský (77. Dvořáček), Pokorný, F. Procházka, Švercl, Slodičák – J. Procházka.

Další výsledky KP Pardubicka:

Česká Třebová – Žamberk 2:0

Fakta – branky: 7. Rataj, 58. Čikl. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Bárta – Kubásek, Rataj, Novotný, Hurt (83. Kovář) – Abt (23. Kukla), Zahálka – Müller, Urbanec (88. Popelka), Čikl (76. Bočkaj) – Grepl. Žamberk: Martinovský – Franek, Drapač (61. Molnár), Hrabík, Trejtnar – Kos, Hofman, Pavelka, J. Kotyza (72. Kočí) – Trnka, Kuťák (72. J. Huška).

Chrudim B – Holice 5:3

Fakta – branky: 14. z pen. a 73. Opina, 55. a 58. Žalud, 25. Malinský – 36. a 61. z pen. J. Jedlička, 38. Václavek. Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 3:6. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Chrudim B: Vostradovský – Jindrák, Valda, Lacman, Holík – Luptovský (46. Meduna), Opina, Netušil (78. Svoboda), Vácha (27. Žalud), Malinský (86. Dušek) – R. Holub (46. Pejcha). Holice: Králík – J. Jedlička, Hanč (60. Lát), T. Jedlička (58. Velinský), Chvála – Ručka, Kopřiva, Tláskal, Klouček (48. Fotul) – Václavek, Musil (64. Stárek).

Choceň – Slatiňany 0:0 (PK 4:5)

Fakta – rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, David, Krejza – Novotný, A. Kopecký, Smola, Šabata (86. Sklenář) – Myšák, Smejkal. Slatiňany: Žďánský – Malý, Beneš, Mihulka (75. Kudrnka), Chvojka – Trňák, Slováček, Vladyka, Koudelka, Pokorný (75. Koblasa) – Kopecký.

Lanškroun – Hlinsko 4:3

Fakta – branky: 22. Knápek, 74. Savych, 80. a 90. +2. Novák – 30. a 83. z pen. Dostál, 38. Mayer. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice). ŽK: 4:4. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Lanškroun: Wendlig – Krejsar, Šilar, Popelář (69. Karlík), Stasiowski – Jung, Novák, Richtr, Savych – Knápek, Fait (46. Smrkal). Hlinsko: Jindřichovský – Volf, Mocanu, Zach – Nevole, Cach, Vanžura (77. Chmelík), Tulach, Hlouš – Mayer (84. Popelka), Dostál.

Moravany – Přelouč 7:1

Fakta – branky: 6. a 11. Knotek, 81. a 90. Záleský, 26. J. Lukas, 30. Poláček, 80. R. Hynek – 56. Vančura. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 4:0. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, M. Lukas, Pištora – Knotek, R. Hynek, Beran, Novák (75. Smejkal) – Poláček (65. Záleský), Kříž. Přelouč: Konvalina (46. Vašíček) – Kačírek (40. Machačný), Hladík, Ulrych, Rokyta – Novák, Hanáček, Vančura, Pištora – Koch (35. Kosek), Klas (51. Kmoníček).

1. Slatiňany (22), 2. Pardubice B (22), 3. Chrudim B (21), 4. Polička (21), 5. Holice (21), 6. Svitavy (20), 7. Choceň (20), 8. Moravany (18), 9. Česká Třebová (16), 10. Lanškroun (14), 11. Přelouč (12), 12. Moravská Třebová (10), 13. Žamberk (9), 14. Hlinsko (8), 15. Třemošnice (6), 16. Letohrad B (0).