Pozvali si lídra I. B třídy, který je slušně prověřil, ale favorit se dokázal prosadit.

SKP Slovan Moravská Třebová– Sokol Březová n. S. 3:1 (2:0)

Branky: Kučerňák, Petr Šatník, Fikr ml.– Kučera.

Moravská Třebová: Spáčil– Huryta, Rázl, R. Šatník (Staněk), Sedláček, Strouhal, Aberle (Švanda), P. Šatník, Holly (Novotný), Kučerňák, Konečný. Od 60.minuty: Spáčil– Winkler, Fikr ml., Müller, Novotný, Fikr st., Staněk, Švanda, Strouhal (Sedláček), Pařil, Polák. Březová: J. Ehrenberger– Prudil, Bárta, Šmerda, Kučera, Klein, R. Ehrenberger, Deutsch, Rada, Schuppler, Bednář (Ryšavý).

Deset minut patřilo Březové, ale Slovan se trefil ze svého prvního pořádného útoku zásluhou Kučeňáka– 1:0. Následně převzal iniciativu, jeho hráči byli pohyblivější, dobře kombinovali a po celý první poločas byli lepší, což vyústilo ve druhou branku. Po změně stran se hra vyrovnala, také Březovští se dostali do několika šancí, které nevyužili. Až v70.minutě snížil hlavou Kučera na 2:1, avšak vyrovnat se nepovedlo, naopak Třebová po kopu zrohu a zaváhání obrany zpečetila výsledek na3:1.

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Byl to vyhecovaný a agresivní zápas, který byl ale pohledný ifotbalově. Mnohokrát se zajiskřilo od kopaček. Výhra je cenná a zasloužená. Obě naše sestavy si počínaly solidně, takže jsem spokojený jak sáčkem, tak sbéčkem.

Oldřich Palla, sekretář Sokola Březová: Vprvním poločase se projevily vyšší rychlostní a kombinační schopnosti týmu Slovanu, který nastoupil prakticky kompletní. Byla velká škoda, že jsme neproměnili některé slibné šance, které se nabízely. Po změně stran soupeř prostřídal, měli jsme více se hry, ale střelecká nemohoucnost nám vzala naději na lepší výsledek. Zápas byl pro obě strany plnohodnotnou přípravou a splnil účel.

(rh)