Z nich si postup vybojovaly Dolní Újezd po jasném vítězství v Litomyšli, Polička, která nezaváhala v Kunčině, a také obhájci pohárové trofeje ze Svitav, pro které sice Morašice byly o něco těžší překážkou, než by kdo řekl, ale žádná senzace se nekonala. K tomuto trojlístku se ovšem nikdo další nepřidal. Moravská Třebová vysoko prohrála v Dobříkově a tento celek z Ústecka prokázal, že v novém ročníku bude v I. A třídě myslet vysoko. Pomezí hrálo na jaře pohárové semifinále, ovšem tento úspěch se mu nepodaří zopakovat, neboť Lanškroun mu vystavil stopku hned v úvodním dějství. Cerekvice sice s Chocní neodehrála beznadějnou partii, jenže i v tomto případě nakonec reprezentant Svitavska tahal za kratší konec. Bilance prvního kola tak z pohledu našeho okresu není kdovíjaká.

Morašice – Svitavy 1:3

Velmi lichotivý výsledek z pohledu Morašic se zrodil v utkání vítězů okresního a krajského poháru. I když se hrálo podle předpokladů za stálé herní převahy Svitav, tak se žádné výraznější gólové hody v jejich podání nekonaly. Ovad jim dvěma brankami v rychlém sledu zajistil do půle náskok, který po změně stran navýšil Frolo, ale vícekrát už obětavě hrající domácí fotbalisté nekapitulovali. Těsně před závěrečným hvizdem se střelecky prosadil V. Štancl a český zásah byl pro Morašice odměnou za bojovný výkon.

Fakta – branky: 88. V. Štancl – 26. a 30. Ovad, 61. Frolo. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Sokol Morašice: M. Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, Skala (69. Černohorský), Tměj, Novák, D. Štancl, Vopařil (46. Válek), V. Prešinský (46. Škoda). TJ Svitavy: Jílek (46. Cabal) – Novák (46. L. Jukl), Petrila, Ertl, D. Jukl, Juřík, Čížek (46. Gregor), Chlup, Říha, Ovad (69. Čonka), Frolo.

Litomyšl – Dolní Újezd 0:4

První a poslední desetiminutovka rozhodly o jasném výsledku pohárového derby. Na přesné trefy Frňky a Nováka nedokázali domácí v dalším průběhu žádným způsobem odpovědět a na hřišti se trápili. Hosté byli ve všech směrech lepším mužstvem, byli nebezpečnější a hrálo se plně v jejich režii, naopak hráči Jiskry se jenom velice těžko prosazovali a svatyni Klusoně v průběhu devadesáti minut téměř neohrozili. Dolní Újezd si bez výraznějších problémů kontroloval vývoj a ke konci utkání zasloužený postup ještě potvrdil, když jeden z hřebíků do litomyšlské rakve zatloukl rovněž Severa, který ještě na jaře oblékal dres Jiskry.

Fakta – branky: 4. Frňka, 11. Novák, 80. Severa, 89. Mandlík. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:1. Poločas: 0:2. Diváci: 55. Jiskra Litomyšl: Kačer – Urban, Štoudek, Karal, Vomočil (70. V. Paclík), Krejbych, Kundera, Valenta, J. Paclík, Tauer, Vejrych. Sokol Dolní Újezd: T. Klusoň – P. Frank, Mokrejš (82. D. Frank), Mandlík, Pešina, Kabrhel, Frňka (57. Štarman), Fulík (57. Vrabec), Novák (74. Pravec), Severa, Holec.

Dobříkov – Moravská Třebová 5:1

Nekompletní Slovan přišel ještě do poločasu o dva zraněné hráče, ale obraz hry byl i tak vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách. Po přestávce ovšem hostující obrana zcela přestala stíhat a především dobříkovský střelec Ševčík se v pokutovém území prosazoval až příliš jednoduše. Jediný gól Třebové dal po trestném kopu Sedláčka dorážkou Polák. Ten samý hráč navíc neproměnil penaltu.

Fakta – branky: 49. J. Horníček, 56., 67. a 70. Ševčík, 76. Houžvička – 53. Polák. Rozhodčí: Hořínek. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 1:1. SKP Slovan Moravská Třebová: Schreiber – Rázl, R. Šatník, Strnad, Švanda, Macek (60. Huryta), Sedláček, Šrom (13. P. Šatník), Štaffa, Polák, Nováček (37. Pospíšil).

Kunčina – Polička 2:5

Domácí se snažili držet s favoritem herně krok, což se jim skoro hodinu vcelku dařilo a jednogólový rozdíl je nechával ve hře. Jenomže potom Poličští během deseti minut třikrát udeřili, zlomili odpor soupeře a došli si pro postup.

Fakta – branky: 15. a 79. (PK) Tlustoš – 6. O. Petr, 20. a 70. Stejskal, 59. Netolický, 66. Dobiáš. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Sokol Kunčina: Hutira – Pešava (48. Heger), Zeman (73. V. Pagáč), T. Pagáč, Scholze, T. Brychta, Šmehlík (77. Arbi), J. Spálenský, Šejnoha, Hlubinka (65. Šír), Tlustoš. SK Polička: Slaný – Bureš, F. Švec (56. Dobiáš), Jílek, Opina (46. Kysilko), Andrle, O. Petr (56. Stoklásek), Navrátil, Findejs (56. Scheib), Netolický, Stejskal.

Pomezí – Lanškroun 1:3

Nový trenér Milan Janko by si byl nejraději po sedmi minutách vybral time out, neboť jeho hráči nástup nezachytili a záhy dvakrát inkasovali. Zejména exsvitavský Ptáček dělal domácím značné problémy. Postupem času se Pomezí dostalo více do hry, ale kontaktní branku nevstřelilo, naopak v polovině druhé části to bylo 0:3 a bylo jasno. Trefa Leinwebera čtvrt hodiny před koncem znamenala jen korekci porážky.

Fakta – branky: 75. Leinweber – 3. Ptáček, 7. Doležal, 65. Jung. Rozhodčí: Zavřel. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Sokol Pomezí: Křemenák – Kotouček, Mička, M. Stýblo (75. Drobný), Čejka, Veselý, Pořízka (75. Jan Svoboda), Škáva, Jarmil Svoboda, Leinweber, Dvořák (65. P. Stýblo).

Cerekvice nad Loučnou – Choceň 1:3

Slavoj zaskočil celek hrající o dvě soutěže výše po necelých třech minutách, leč jeho vedení mělo jen krátký život. I tak ale předváděl sympatický výkon a prakticky až do závěru udržoval naděje na překvapení. Koncovka však přece jenom lépe vyšla Chocni, jejíž dva zásahy byly rozhodující.

Fakta – branky: 3. P. Malý – 10. Šafek, 73. Kubíček, 87. Novotný. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Slavoj Cerekvice: M. Kusý – Růžek, Šeda, Lebeda, Žukovský (73. Novotný), Zeman (46. Horák), Lněnička (84. Vomočil), Brychta, Oliva (57. Jirout), J. Kusý (77. Pachta), P. Malý.

Zbývající výsledky: Němčice – Česká Třebová 0:11, Jablonné nad Orlicí – Žamberk 8:0.

2. kolo Poháru hejtmana Pardubického kraje – skupina B (úřední termín je sobota 6. srpna od 18 hodin, může však dojít ke změnám): Jablonné nad Orlicí – Svitavy, Lanškroun – Choceň, Dolní Újezd – Polička, Dobříkov – Česká Třebová.