Základem k úspěchu byl kromě prvního jarního vstřeleného gólu fakt, že domácí pohlídali elitního střelce Myšáka.

Moravská Třebová – Choceň 1:0

První poločas přinesl bojovný fotbal. Hra se odbývala převážně mezi šestnáctkami, největší šanci hostů znamenala po půlhodině hry táhlá střela Šabaty, kterou Vykydal konečky prstů vytáhl na břevno. Za Slovan nejvážněji zahrozil těsně před odchodem do kabin z přímého kopu Okleštěk a Gerčák po překvapivé střele na přední tyč zastavil míč v poslední chvíli. Po změně stran bylo před oběma brankami k vidění více vzruchu. Výraznější možnosti měl domácí tým. Nejprve tečovanou střelu Masopusta zastavilo břevno a v 62. minutě udeřilo. Štěpánek vystihl „malou domů" soupeře a přehodil vybíhajícího Gerčáka – 1:0. Hosté ve snaze o vyrovnání skóre hrozili zejména ze standardních situací, jenže Myšák po nich dvakrát hlavou nemířil přesně, takže Slovanisté uhájili výsledek.

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Soupeř z Chocně byl v utkání častěji u míče a působil fotbalověji, ale prakticky si nevypracoval vyloženou šanci. Jednou sice trefil břevno, ale to bylo po střele z dálky. My jsme toho také moc nevymysleli, ale potrestali jsme ojedinělou hrubku hostujících stoperů a rozhodli o výsledku. A to je v takových utkáních, kdy nehrajeme nejlépe, důležité. Tu jednu šanci, kterou jsme měli, jsme využili. Chválím celý tým za nezměrnou vůli, bojovnost a obětavost. Vynikali spolehlivě hrající Vančura a Šatník. Velice dobře se po svém návratu do sestavy uvedl Strouhal, který pomohl na hřišti i atmosféře v kabině. Dorostenec Dokoupil si výkonem řekl o stálé místo.

Fakta: Branka: 62. Štěpánek. Rozhodčí: Zavřel. Poločas: 0:0.

Moravská Třebová: Vykydal – Novotný, Dokoupil, Vančura, Novák – Strouhal, Staněk, Šatník, Okleštěk – Štěpánek (82. Polák), Masopust (90. Bouček).
Choceň: Gerčák – Eisner, Chleboun (85. Seidenglanz), Krejza (69. Konárek), Fikejz – Kopecký, Hrubý, Smola, Šabata – Myšák, Rozlívka (40. Sloupenský).