Třebovským hrdinou se stal Michal Holub, jenž se v závěru prvního poločasu postaral o vyrovnání a v závěru druhého o tříbodovou trefu.

5. kolo:

Holice – Litomyšl 4:1

Čtvrtá porážka v řadě a velice podobná té předcházející od Lanškrouna. V poli to od Jiskry marné nebylo, v efektivitě ji však soupeř znovu vyučil. Tentokrát především Václavek, který zapsal hattrick a předvedl, proč je na trávníku útočník. Hosté přitom po Kunderově střele dokonce vedli, ale jejich náskok nepřežil déle než pár minut a o poločase byli domácí vepředu. Po změně stran byla k vidění litomyšlská snaha, ale Holice měly Václavka a ten pokaždé, když se lámal chleba, udeřil a nedovolil drama.

Fakta – branky: 34., 58. a 83. z pen. Václavek, 20. Rožek – 13. Kundera. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 110. Poločas: 2:1. Holice: Pšenička – Semínko (67. Růžička), Řezníček, Kuclér (67. Rek), Řehák – Rožek, Fotul, J. Jedlička, Rosůlek (84. Bureš) – T. Jedlička, Václavek. Litomyšl: Koukola – Škeřík (89. Kříž), Štoudek, Sršeň, Jireček – Kristek (83. Hromádka), Kundera, Tomšů, Paclík (77. Malý) – Folta (89. Vejrych), Zeman (34. Severa).

Svitavy – Horní Ředice 1:1 (PK 6:5)

Hned ve 4. minutě zůstal uprostřed vápna trestuhodně nekrytý Machatý a lehce otevřel účet. Domácí se dlouho marně snažili něco vymyslet proti zformované obraně, až ke konci poločasu Válek trefil tyč a vzápětí Juřík mířil přesně. Druhý poločas nabídl podobný obrázek a když v největší svitavské šanci vypálil Ehrenberger opět jen do tyče a na druhé straně se Machatý po dlouhém nákopu a promáchnutí Jílka unáhlil se střelou a minul odkrytou branku, došlo se až do penalt a z těch Svitavští vytěžili druhý bod.

Fakta – branky: 44. D. Juřík – 4. Machatý. Rozhodčí: Jureček (Lanškroun). ŽK: 2:5. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Svitavy: Jílek – J. Novák, Vacek, Czehowský, Horák (46. M. Čížek) – Samek (46. Svoboda), Chlup (78. F. Čížek), Brůna, Válek (83. Bednár) – Ehrenberger, D. Juřík. Horní Ředice: Češka – Morávek , Skoumal, Mráz, Březina – Horyna, Klír, Sytko (77. Fous), Machatý – Sokol (61. Hrubý), Metelka (46. Hrdý).

Moravská Třebová – Moravany 3:2

Hůře, než začal Slovan, se snad ani začít nedá. Po pár vteřinách prohrával, brzy potrestal zbytečnou ztrátu míče Kříž a manko bylo dvojité. To konec poločasu vypadal daleko lépe. Nejprve proměnil nařízenou penaltu Bednář a těsně před přestávkou smazal ztrátu Holub, jenž se pěkně opřel do odraženého míče zpoza vápna. Po pauze měli nadějné možnosti ke skórování oba soupeři. Rozhodla nakonec jedna z mnoha standardních situací, v 88. minutě hosté sice centrovaný míč odvrátili za šestnáctku, ale jenom k Holubovi a ten vrátil pohotovou hlavičkou balon mezi tři tyče.

Fakta – branky: 45. a 88. Holub, 38. Bednář z pen. – 1. Knotek, 14. Kříž. Rozhodčí: Doskočil (Letohrad). ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 2:2. Moravská Třebová: Kamisch – Kopa, Olejník, Krystl, Drexler (85. Schütz) – J. Štaffa, Smékal, Holub, Šmerda (81. Kolář) – Bednář, Konečný. Moravany: Metelka – Beran, J. Lukas, Sokol, Záleský – Hynek, Formánek, Semerád, Hurta – Knotek, Kříž.

Další výsledky KP Pardubicka:

Choceň – Česká Třebová 5:1

Fakta – branky: 30. a 59. M. Novotný, 41. Gronych, 86. Laky, 89. Heger – 33. Grepl. Rozhodčí: Rázek (Sezemice). ŽK: 2:4. Diváci: 151. Poločas: 2:1. Choceň: Krátký – Vychytil, Zahálka, L. Novotný – Heger, Coufal, Laky, Kužma (83. Matějka), Štanglica (67. Fikejz) – Gronych (87. Gerčák), M. Novotný (87. Dostál. Česká Třebová: Hotmar – Deml, Müller, Švec, Štos – Roušar – Flídr (60. Langer), Vaňous, Grepl, Jiřánek (77. Bačík) – Sejkora (60. Hovorka).

Třemošnice – Proseč 1:1 (PK 7:6)

Fakta – branky: 9. D. Forman – 70. Klíma z pen. Rozhodčí: Mach (Polička). ŽK: 2:3. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Třemošnice: Osvald – Mocanu (31. Petr), Malý, Tomiška (46. Jelínek), M. Šindelář – J. Vančura, Kvíčala, P. Šindelář (71. Vepřek), O. Vančura, D. Forman (79. Míšek) – Mejtský. Proseč: Lampárek – Z. Marek, Jeřábek, Stupavský, J. Marek – M. Marek (58. Zelenka), Mareš, Vopařil, Koutný – Fenyk (78. Hromádka), Klíma.

Pardubičky – Heřmanův Městec 5:1

Fakta – branky: 14., 20. a 35. Svatoň, 74. Norek z pen., 83. Svěrák – 44. Hauf. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 3:1. Pardubičky: Zahradník – Robovský (80. Froš), Suchochleb, Martan, Norek – T. Svoboda, Bartoníček, Hofman (65. Svěrák), Tuťálek (74. Jandera) – Dojčán (4. Svatoň, 46. Šprachta), Krejčí. Heřmanův Městec: Stýblo (46. Jirků) – Voženílek, Hauf, Mach (46. Kosina), Novák – Jablečník, Zrůst, Pilný, Straka – Svoboda (46. Čáp), Salfický.

Chrudim B – Luže 4:1

Fakta – branky: 35. Havlena, 69. Holub, 83. M. Tlapák, 86. F. Holeček – 59. Fejl. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Chrudim B: Gregovský – David Kopecký st., Fofana, M. Tlapák, F. Holeček – David Kopecký ml. (55. Holub), Havlena, Brychnáč (64. Petržíla), Zrůst (55. P. Tlapák) – Žalud (64. Friček), Linhart (78. Šindelář). Luže: Vostradovský – Radouš, Markarjanc, Malinský, Denk – Fejl, Klenor, Kroutil, Shejbal, Hantsch (80. Mráz) – Barcic.

Lanškroun – Rohovládova Bělá 2:0

Fakta – branky: 8. vlastní (Pospíšil), 20. F. Ptáček. Rozhodčí: Papežík (Kunčina). ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Lanškroun: Ehrenberger – Macháček, Veselý, Popelář, Komínek – J. Ptáček (82. Skalický), Kolomý, Jílek, Sita (89. Bureš), Savych (71. Doležal) – F. Ptáček. Rohovládova Bělá: Javorski – Nepivoda, Špidlen, Rolník, Pospíšil (9. Jindra) – Kotajny, Betlach, Bydžovský, Vávra – Klouda, Panchártek.