Jako druhý nejlepší celek ze svitavského okresu zakončili fotbalový krajský přebor v minulé sezoně hráči cerekvického Slavoje. Sice přerušili svoji sérii tří postupů, zařadili se však ke špici nejvyšší krajské soutěže a to je velmi dobrá vizitka. Trenér EVŽEN KOPECKÝ mohl být s výkony spokojen.

Jaké bylo mistrovské fotbalové jaro 2012 pro cerekvický fotbal z vašeho pohledu?

Když jsem hodnotil podzim, řekl jsem, že to máme dobře rozehrané, a to se potvrdilo. Po jaru jsme tabulkově poskočili, skončili jsme třetí, ale bodů jsme proti podzimu měli méně a to je trochu škoda.

Celkově jste v krajském přeboru jako nováček obsadili třetí místo. Berete to jako úspěch?

To většinou ukáže až čas. Pro mě osobně je to za daných podmínek a možností, jaké v Cerekvici máme, hodně dobré postavení. Myslím, že jsme si bronzovou příčku zasloužili.

Co vašemu týmu chybělo, abyste ještě těsněji proháněli postupující dvojici Svitavy a Holice?

Velkou roli v tom sehrál zdravotní stav našich zkušenějších hráčů.Do pátého kola jsme z úvodní sestavy prvního jarního dějství ztráceli jednoho hráče za druhým a to se na něčem musí podepsat. Svitavy i Holice mají béčka i dorost, mají kde brát a s nimi jsme se v kádru prostěnemohli rovnat.

Druhá polovina jara vám příliš nevyšla, když jste mimo jiné prohráli i s poslední Třemošnicí. Co bylo příčinou takových nevydařených výsledků?

Byla to utkání, v nichž nám chyběly většinou zkušenosti v zadníchřadách a trochu nastal i pokles formy. Na druhou stranu mladí kluci, kteří na těchto postech dostali příležitost, podle mě výkonnostně poskočili a nabrali zkušenosti, které se jim budou hodit.

Jaké ze zápasů odehraných v odvetné části soutěže hodnotíte jako nejlepší ve vaše podání a které stojí na opačném pólu?

Asi nejpovedenější utkání bylo doma proti MFK Chrudim B, v němž jsme vyhráli 3:0. Naopak na naše vystoupení na půdě Hlinska bych chtěl raději rychle zapomenout.

O dosažených výsledcích jste se již zmínil, ale co předváděný fotbal? Hráli jste vždy to, co jste si sám představoval?

V tom jsme měli trochu problémy. Vždycky, když už se zdálo, že si to sedá, tak nám někdo vypadl a museli jsme sestavu znovu pozměnit. A pak jsme se zase těžko dostávali do kýžené pohody.

Jaké klady či zápory si Cerekvice odnáší do příští sezony?

Pozitivní bylo určitě to, že se kluci chtěli zlepšovat a pokud jim to pracovní povinnosti dovolily, byla i tréninková účast dobrá. Zapracovat bychom především chtěli na rychlejším přechodu do útoku, což se nám moc nedařilo.

Vyberete některé z jednotlivců, které byste označil jako hlavní tahouny v minulém ročníku?

Každý z hráčů má na výsledcích a umístění na třetí pozici podíl, takže bych nechtěl na někoho zapomenout a proto chválím celý mančaft.

Jak byste celkově zhodnotil krajský přebor, jeho úroveň, co vás na soutěži nejvíce zaujalo?

Byl tam jeden jasný král a to byly Holice, jinak už mohl vlastně porazit každý každého. Jako zápor beru baráž, která zbytečně vyvolala u mnoha klubů spoustu nervozity a nakonec se ani nehrála.

Jaké jsou vaše plány pro letní přestávku, co se přípravy a možných pohybů v kádru týče?

Chtěli bychom udržet kádr pohromadě a posílit ho o kluky z okolí, kteří se budou chtít prosadit a zvýší konkurenci. Abychom hráče co nejrychleji poznali, tak jsme naplánovali během tří týdnů zápasy středa – sobota. Doufám, že se všechno včas sladí a půjdeme do nové sezony dobře připraveni.