Celkem jasně narýsovaná cesta týmu od Loučné do I. A třídy dostala pořádnou trhlinu. A to nemluvě o tom, že vítězství oslabené Řetové výrazně zamotalo situaci rovněž na opačném pólu tabulky a závěrečné kolo tak nabídne nečekané zápletky, protože ani Čistá, ani Dlouhá Loučka o víkendu nebodovaly..

Cerekvice – Řetová 2:3

Domácí podali v tu nejméně vhodnou chvíli možná nejhorší výkon v sezoně. Hned ve 3. minutě zahodil obrovskou šanci na malém vápně Brychta, naopak hostující Volf byl o něco později úspěšný a Řetová vedla – 0:1. V 10. minutě srazil brankář Hůlka unikajícího Schauera a viděl červenou kartu. Přesilovku využili domácí po pěkné akci na jeden dotek zakončené Šedou. Stejný hráč vzápětí zahodil další tutovku, jinak ale hráli i v deseti lidech lépe hosté, což platilo také po změně stran. Cerekvická záložní řada jakoby neexistovala, což v 59. minutě potrestal Jiroušek, když využil sólový únik. Když poté po další ztrátě míče obešel Kusého T. Bače, bylo to se Slavojem skutečně zlé – 1:3. Zoufalý nápor domácích potom vedl pouze ke korekci důrazného Vostrčila na 2:3. Řetová odehrála u Loučné i v oslabení krásný zápas.

Fakta - branky: Šeda, Vostrčil – Volf, Jiroušek, T. Bače. Rozhodčí: Sochor. ČK: 0:1. Poločas: 1:1. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Bureš, Pachta, Růžek, R. Pražák, Vostrčil, Šeda, Lorenc, Kysilka, Brychta, Schauer (Oliva, Jelínek, F. Pražák).

Kamenná Horka – Morašice 3:1

bezstarostném utkání se začátek daleko lépe povedl hostům, když ve 3. minutě potrestal nedorozumění v obraně soupeře Famfulík. Horka poté přidala na aktivitě, k vyrovnání byli blízko Jiroušek se Škávou, ale jejich střely vychytal Prešinský. Ve 30. minutě se dral do šance Juřík, byl ve vápně faulován a penaltu proměnil Bubela. Krátce nato se stejná situace opakovala, Juříka hosté opět zastavili za hranicí pravidel a ke druhému pokutovému kopu se postavil Svoboda – 2:1. Po změně stran nebylo k vidění mnoho šancí. Hostující Klement nasměroval svoji pěknou ránu těsně mimo, naopak v 55. minutě lépe mířil Letocha. Po rohu se opřel do balonu a bombou málem protrhl síť. Utkání se potom dohrávalo v poklidu.

Fakta - branky: Bubela (PK), Svoboda (PK), Letocha – Famfulík. Rozhodčí: Vašek. Poločas: 2:1. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Richter, Svoboda, Letocha, Nekvinda, Dokoupil, Mach, Jiroušek, Škáva, Bubela, Juřík (Bulva, Kučírek, Nedoma). Morašice: Prešinský – Chmelík, V. Štancl, Klement, Skala, Famfulík, Kuta, Lněnička, Novák, Škoda, Vomáčka (Kopecký, D. Štancl, Válek).

Sebranice – Polička B 3:1

Jako první zahrozili hosté, když Bureš centrovaným míčem trefil přesně spojnici. Poté se začaly kupit šance i na kontě Sebranic. Nejdříve hlavičku Červa parádně vychytal Slaný a o chvíli později pro změnu netrefil branku Mitáš. První změna skóre přišla ve 34. minutě, kdy usměrnil míč hlavou k tyči Prokůpek – 1:0. Do poločasu se Sebranicím podařilo zvýšit vedení zásluhou Červa hlavičkujícího po rohu – 2:0. Po pauze se Polička dostala do kontaktu a Harašta snižoval – 2:1. Očekávaný tlak béčka však nepřišel, zato domácí přidali v 68. minutě třetí branku a potom se toho na trávníku už mnoho neudálo.

Fakta - branky: Červ 2, Prokůpek – Harašta. Rozhodčí: Štěpánek. Poločas: 2:0. Sebranice: Jiráň – J. Patočka, Klusoň, Chadima, Kunhart, P. Kalánek, Prokůpek, J. Horníček, Kučera, Mitáš, Červ (Jílek). Polička B: Slaný – Pavlík, Scheib, Vondra, Stoklásek, Harašta, Andrle, Bureš, Vojta, Kysilko, Dobiáš (J. Dittrich, Valíček).

Verměřovice – Čistá 1:0

Hosté nastoupili bez pěti hráčů základu a postrádali zejména obvyklou útočnou vozbu, i tak ale prohráli dost nešťastně. Inkasovali velmi záhy poté, co centr z přímého kopu propadl na zadní tyč k Chládkovi. Po celý první poločas měli „Turci" více ze hry, ale další šance nevyužili. Čistá se v ofenzivě dostala ke slovu po přestávce a sahala po vyrovnání zejména po akci J. Kmoška, který trefil tyč a dorážející Frank pak s pomocí obránce pro změnu břevno. Také domácí po brejkových akcích rozezvučeli konstrukci, ale hubené skóre dokázali uhájit.

Fakta - branka: Chládek. Rozhodčí: Krajčí. Poločas: 1:0. Čistá: Boštík – P. Stříteský, P. Čapek, Švec, Hájek, Padělek, Kadidlo, L. Severa, Frank, J. Kmošek, Štork (J. Stříteský).

Jablonné nad Orlicí – Dlouhá Loučka 3:1

Domácí šli do vedení v 11. minutě po hlavičce Solara. O chvíli později byl střelec faulován ve vápně a penaltu proměnil se štěstím Tomek. Po přestávce pojistil náskok po rohu Beneš, bojovní hosté pak korigovali z pokutového kopu Kolískem.

Fakta - branky: Solar, Tomek (PK), Beneš – Kolísek (PK). Rozhodčí: Saňák. Poločas: 2:0. Dlouhá Loučka: Pokorný – Bouček, Křivánek, Neumann, Charvát, Kolísek, Kolář, Rek, P. Chromý, Henčl, Novotný (M. Chromý, Faltus, Blecha, Hank).

Další výsledky I. B třídy sklupiny B:

FC Jiskra 2008 – Libchavy 1:1 (1:1), pen. 5:3. Branky: Matoulek – Váně. Lanškroun B - Ústí nad Orlicí B odloženo.

Pořadí: 1. Cerekvice nad Loučnou (47), 2. Jablonné nad Orlicí (47), 3. Ústí nad Orlicí B (46), 4. Libchavy (45), 5. Kamenná Horka (42), 6. Verměřovice (40), 7. FC Jiskra 2008 (35), 8. Polička B (35), 9. Lanškroun B (34), 10. Čistá (34), 11. Dlouhá Loučka (34), 12. Řetová (33), 13. Sebranice (27), 14. Morašice (23).