„S výsledkem je spokojenost, i když osobně si myslím, že jsme mohli skončit o trošičku lépe nebo mít alespoň o sedm osm bodů více. Několik zápasů jsme prohráli úplně nesmyslně,“ uvedl trenér Pavel Schejbal. Na jarních výkonech jeho svěřenců se však projevila dlouhá sezona sálové kopané se zájezdem většiny týmu do Španělska a k tomu velké zdravotní lapálie.

„Zranili se nám tři klíčoví hráči a to muselo být znát při tak úzkém kádru, jaký máme“, říká trenér Schejbal, jemuž do přípravy v zimním období pravidelně hodně zasahuje sálovka. „Dnes ji v Poličce hrají už dvě mužstva, to je prakticky dvanáct lidí, na nichž bylo ke konci patrné, že jim docházejí síly. Musím zopakovat, že v Poličce se budou muset rozhodnout, čemu dát přednost.

Těžko to skloubit, před pár lety to byl výpadek nejvýš na dva měsíce, teď je to pomalu půl roku.“ Poličský kouč je přesvědčen, že za příznivějších podmínek by SK Masokombinát mohl o postup bojovat. Oporou poličského celku byl brankář Ondřej Dittrich, jeden z nejlepších gólmanů v soutěži. „Standard si odváděl spolehlivý obránce Kovář, v záloze se dobře prezentovali šikovní Petr Opina i David Soukal, bohužel měli problémy se zraněním.

Útok utrpěl odchodem Stejskala, Vojta Král tam zůstal trochu osamocen. O něm si myslím, že si svůj velký talent trochu prohospodařuje, při vyšší ctižádosti a píli by mohl hrát úplně jinou soutěž než krajský přebor,“ pokračuje v hodnocení Pavel Schejbal. Jako nejhezčí zápas jara vyzdvihl trenér paradoxně neúspěšné utkání v Žvanicích (1:4). „V závěru zápasu jsme udělali fatální chyby v obraně, jinak byla hra zcela vyrovnaná.

Výborné utkání bylo i v Pardubicích. Naproti tomu jsme zklamali v České Třebové a neuvěřitelný výbuch byl zápas proti Stolanům. Celkově si myslím, že jsme odváděli solidní útočné výkony, sezona nebyla špatná.“ Nejenom trenéra překvapilo prvenství Holic v krajském přeboru. „Čekal jsem, že Živanice s Pardubicemi do toho vtrhnou důrazněji, ale nevyhnuly se výkyvům, zatímco Holice si udržely stabilní výkonnost, i když nevyhrávaly vyšším skóre.“

Ke změně na poličské lavičce v létě nedojde, Pavel Schejbal zůstává trenérem, kromě toho působit v regionálním fotbalu i jako nově zvolený člen výkonného výboru krajského svazu. Ani kádr mužstva se zřejmě žádného velkého průvanu nedočká.