Sedmé jarní svitavské vítězství

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nejlepším týmem jara jsou v krajském přeboru Svitavy a dávají rázně zapomenout na nepovedený podzim.

8.5.2018

Svitavští fotbalisté uspěli na českotřebovském trávníku.Foto: Eduard Hromadník

Další důkaz o aktuální výborné fazóně podaly na hřišti druhé České Třebové, odkud si díky gólu Frola z 84. minutě odvezly tři body a je to jejich sedmý jarní plný zásah! Důležitý zisk doslova urvala litomyšlská Jiskra, když otočila zápas v Třemošnici. Rovněž v regionálním derby se radovalo hostující mužstvo. Moravskotřebovský Slovan zůstal na střeleckém suchu, čehož Polička využila a vybojovala potřebné vítězství.

20. KOLO:

Česká Třebová – Svitavy 1:2

V nadprůměrném prvním poločase se hosté ujali vedení po trestném kopu Jukla a hlavičce Veselského. O vyrovnání se postaral Novotný, který z penalty potrestal Chlupův faul na Langera. Po změně stran mohly udeřit oba týmy, hosty skvěle podržel Jílek hlavně při hlavičce Fučíka z bezprostřední blízkosti. Šest minut před koncem podnikli Svitavští rychlý výpad po levé straně, centr do šestnáctky zužitkoval Frolo a rozhodl.

Fakta – branky: 29. Novotný z pen. – 18. Veselský, 84. Frolo. Rozhodčí: Mach (Polička). ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Hotmar – Stolín (61. Křepela), Kubásek (73. Keprt), Fučík, Pešek – Müller, Ezr – Broulík, Grepl, Langer – Novotný. Svitavy: Jílek – J. Novák, Jukl, M. Čížek, Veselský – Chlup, F. Čížek, Škáva (89. A. Novák), Juřík – Frolo (90. Czehowský), Vacek (46. Škeřík).

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Pro nás je to velice pěkný výsledek ze hřiště silného soupeře, tím spíše, že jsme nenastoupili kompletní. První poločas snesl podle mého názoru přísné měřítko, líbil se i divákům, hrál se opravdu dobrý fotbal. O vzruch před brankami nebyla nouze, oba týmy se dostávaly docela často do šancí. Po změně stran byla hra spíše bojovná, opatrnější, bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu. Nás podržel několika zákroky výborně chytající Jílek a nakonec se nám podařilo rozhodnout, čehož si nadmíru ceníme.

Moravská Třebová – Polička 0:3

Ze zápasu uteklo snad dvacet sekund, když si na centr do vápna naběhl neobtěžován M. Mbah a hlavou k překvapení všech otevřel skóre – 0:1. To byl opravdový šok, a to hlavně pro domácí, kteří sice v dalším průběhu vyvinuli značnou snahu o vyrovnání, dokázali se dostat do tlaku, měli slibné příležitosti, ale jejich střelecké trápení nebralo konce. A při hře vabank je protivník ke konci z brejků ještě dvakrát vytrestal.

Fakta – branky: 1. a 85. M. Mbah, 90. Bednář. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Kamisch – Novák, Strouhal, Strnad (66. Nováček), Štaffa – Konečný, Staněk, Němec, Válek – Okrouhlý, Marák. Polička: Slaný – Čejka (73. Andrle), Pavliš, Jílek, Netolický – T. Mbah, Bednář, T. Švec, Navrátil – M. Mbah, Awuku (80. Jakub Mužík).

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Samozřejmě, že celé utkání poznamenala první minuta, kdy jsme soupeře hloupě pustili do vedení. Mezi tento okamžik a závěr zápasu, kdy jsme do otevřené obrany inkasovali další dva góly, se vměstnalo čtyři nebo pět našich situací, některé stoprocentní, některé ne, ale tak jako tak jsme z nich mohli a měli něco vytěžit. Bohužel nejsme schopni vstřelit gól, takže je v konečném důsledku jedno, jestli to skončilo 0:1 nebo 0:3. V prvním domácím duelu na jaře jsme dali pět branek a od té doby skoro nic. Proč? To kdybych věděl. Nemáme v týmu klasického střelce a nikomu to tam v současnosti prostě nepadá.

Třemošnice – Litomyšl 2:3

Po vyrovnané a opatrné úvodní půlhodině hosté dvakrát chybovali v obraně a lacino pustili soupeře do dvoubrankového vedení. Do hry je ale záhy vrátila střela Tomšů zpoza šestnáctky. Druhý poločas se jim povedl lépe, přidali na aktivitě a vyrovnali pohotovým Haškem po dlouhém autu Severy. V závěru to bylo „kdo s koho“ a rozhodující akce vyšla Jiskře, Folta pro ni přesnou hlavičkou zajistil výhru mimořádné hodnoty.

Fakta – branky: 30. Šebek, 32. Hejcman – 35. Tomšů, 53. Hašek, 84. Folta. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (85. Král). Diváci: 110. Poločas: 2:1. Třemošnice: Janda (25. Oswald) – Mocanu, Mejtský, Petr, Vančura Ondřej – Fejl, Vančura Jan, Král, Šindelář – Šebek, Hejcman. Litomyšl: Kačer – Hašek (68. Vejrych), Štoudek, Radimecký, Jireček – Kristek, Kundera, Tomšů, Paclík – Severa, Zeman (56. Folta).

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Výsledkově jsme tento důležitý zápas zvládli, ale že bychom měli být hrdí na náš výkon, to rozhodně ne. Za předvedené výkony si oba týmy zasloužily maximálně půl bodu, a to dohromady. Naštěstí se domácí postupně zhoršovali a my, povzbuzeni vyrovnáním, jsme předvedli alespoň průměrný výkon a nakonec zvítězili. Vyložené brankové příležitosti se diváci první půlhodinu nedočkali a tak, aby nebyla nuda, připravili jsme je domácím sami. A zvláště druhá inkasovaná branka musela pobavit každého příznivce, až na ty z Litomyšle… Brzy jsme dokázali snížit, začali být aktivnější, nastřelili břevno a nakonec se štěstí obrátilo k nám snad proto, že naši obránci nastupují zranění, ale díky nim jsme schopni udržet určitou kvalitu hry.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Slatiňany 3:3 (PK 4:5)

Fakta – branky: 30. Kaufman z pen., 38. Shejbal, 90. Václavek – 22. Vladyka, 54. Slováček, 84. Vágner. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Holice: Laksar – Koblížek, Kopřiva, Machatý – Chvála (15. Shejbal) – Rosůlek, Kaufman, Růžička (70. Stárek), Křtěn – Václavek, Bydžovský. Slatiňany: Jehlička – Hauf, Hudec, Málek (56. Vágner), Malý – Slováček, Vladyka, Koudelka, Trňák (64. Pokorný) – Kopecký, Rešetár.

Lanškroun – Žamberk 0:0 (PK 5:4)

Fakta – rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0:3. ČK: 0:2 (26. O. Kopecký, 75. A. Kopecký). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Pavelka, Karlík (48. Savych) – Doležal (71. Stasiowski), Komínek, Kolomý, Sita – Ptáček – Krejsar. Žamberk: Martinovský – Kotyza, O. Kopecký, Pavelka, Franke, Trejtnar – Rozlívka (70. Kos), A. Kopecký, Smola, Jírů (80. Zach) – Dvořák (51. Rudolecký).

Heřmanův Městec – Moravany 0:1

Fakta – branky: 3. Knotek. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Heřmanův Městec: Vašíček – Jošt, M. Jablečník (46. D. Jablečník), Levinský (46. Vrátil), Mach – Čáp (70. Kramařík), Hlaváč, Salfický, Zrůst (77. Vegeš) – Svoboda (83. Žďánský), Dvořáček. Moravany: B. Branda – Sokol, M. Lukas, J. Lukasv, Hurta – Knotek, Beran, Semerád, Šibal (90. Kulhánek) – Kříž, Formánek (90. Hermann).

Hlinsko – Chrudim B 3:1

Fakta – branky: 9. Hlouš, 64. Mayer, 66. Volf – 39. Zrůst. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (88. Netušil). Diváci: 88. Poločas: 1:1. Hlinsko: Krčil – Cach (46. Mayer), Dostál, Křivka, Pelikán – Volf, Vukliševič, Nevole Jakub, Portyš – Mory, Hlouš (68. Zub). Chrudim B: Kudláček – Linhart (82. Pekař), Holeček, Kopecký, Shejbal (74. Svoboda) – Netušil, Matyáš (55. Klika), Švec (68. Marel), Žalud – Malinský, Zrůst.

Dobříkov – Choceň 1:2

Fakta – branky: 68. Jošt – 20. a 60. Voborník. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (37. Lebeda). Diváci: 210. Poločas: 0:1. Dobříkov: P. Horníček – Bořke, J. Vaněk, Konvalina (49. Jandera) – Richter, Klapal, Svoboda, Bůžek, Jošt – Ševčík, T. Vaněk (46. Svatoň). Choceň: Gerčák – Fogl, Krejza, Lebeda – Kubový, Kubový, Zahálka (90. Sklenář), Holec (65. Kubíček), Voborník (83. Kulhánek), Novotný – Myšák, Šafek (81. Zachař).

1. Slatiňany (52), 2. Česká Třebová (45), 3. Heřmanův Městec (41), 4. Lanškroun (40), 5. Moravská Třebová (39), 6. Holice (38), 7. Hlinsko (37), 8. Chrudim B (35), 9. Svitavy (35), 10. Choceň (32), 11. Polička (29), 12. Litomyšl (28), 13. Dobříkov (26), 14. Moravany (25), 15. Žamberk (25), 16. Třemošnice (22).

Úterní program (8. května):

Polička – Svitavy, Česká Třebová – Moravská Třebová, Slatiňany – Litomyšl (vše 17:00).

8.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 28 000 Kč Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: zdravotní péče, POŽADAVKY: vzdělání v oboru, NABÍZÍME: práci v oboru, PP na dobu určitou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Poličská nemocnice, s.r.o., Eimova, č.p. 294, 572 01 Polička. Informace: Andrea Křivková, +420 461 722 700,linka131. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Pomocní kuchaři na výdej jídel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vyučen v oboru a praxe, zdravotní průkaz a zdravotní záv. prohlídka, NABÍZÍME: stravenky v hodnotě 105 Kč, firemní oblečení, zázemí zahraniční firmy, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Ing. josef polák, Dvorní, č.p. 1452, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Josef Polák, +420 603 503 029. Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 20 000 Kč Tesaři Tesař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: střechařské práce, NABÍZÍME: prémie, ubytování, stravování, KONTAKT: telefonicky (Oldřich Báča, tel.: 777 731 211, Drahomíra Báčová, tel.: 777 731 223), e-mailem (baca@baca.cz, d.bacova@baca.cz). Pracoviště: Báča, polička s.r.o., P. Jilemnického, č.p. 567, 572 01 Polička. Informace: Oldřich Báča, +420 461 721 545. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 19 700 Kč Ostatní řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby jinde neuvedení Montér potrubních rozvodů a zdravotnických prostředků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19700 kč, mzda max. 22900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné pro osoby zdravotně znevýhodněné., , NÁPLŇ PRÁCE: kotvení dílů pro potrubní rozvody, značení potrubních rozvodů, instalace zdravotnických prostředků, montážní práce, NABÍZÍME: příspěvky na stravování, možnost studia a získání svářečských zkoušek, po dohodě možnost volných pátků, výstavba zaměstnaneckých bytů, KONTAKT: osobně ( Široký Důl č.p. 200 6-14h), telefonicky (6-18h), e-mailem. Pracoviště: Flídr medical s.r.o., 572 01 Polička. Informace: Karel Flídr, +420 736 613 020.

Celek Litomyšle (v bílém) obstál proti České Třebové po herní stránce, potřebný výsledkový efekt tomu však chyběl.

Kohoutí cestu k vítězství vydláždil v Litomyšli třígólový střelec Filip

Z utkání Cerekvice nad Loučnou vs. Březová nad Svitavou.

Lídr poprvé padl, narazil v Mladějově

-

Janov obral Pomezí, dolnoújezdské béčko přestřílelo rivala z Opatovce

Svitavy /I. B TŘÍDA/ - Ve znamení regionálních derby se neslo víkendové pokračování nejnižší krajské soutěže fotbalistů. Jejich favority byly, vzhledem k dosavadním výsledkům, domácí celky.