Sedmé jarní svitavské vítězství

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nejlepším týmem jara jsou v krajském přeboru Svitavy a dávají rázně zapomenout na nepovedený podzim.

8.5.2018

Svitavští fotbalisté uspěli na českotřebovském trávníku.Foto: Eduard Hromadník

Další důkaz o aktuální výborné fazóně podaly na hřišti druhé České Třebové, odkud si díky gólu Frola z 84. minutě odvezly tři body a je to jejich sedmý jarní plný zásah! Důležitý zisk doslova urvala litomyšlská Jiskra, když otočila zápas v Třemošnici. Rovněž v regionálním derby se radovalo hostující mužstvo. Moravskotřebovský Slovan zůstal na střeleckém suchu, čehož Polička využila a vybojovala potřebné vítězství.

20. KOLO:

Česká Třebová – Svitavy 1:2

V nadprůměrném prvním poločase se hosté ujali vedení po trestném kopu Jukla a hlavičce Veselského. O vyrovnání se postaral Novotný, který z penalty potrestal Chlupův faul na Langera. Po změně stran mohly udeřit oba týmy, hosty skvěle podržel Jílek hlavně při hlavičce Fučíka z bezprostřední blízkosti. Šest minut před koncem podnikli Svitavští rychlý výpad po levé straně, centr do šestnáctky zužitkoval Frolo a rozhodl.

Fakta – branky: 29. Novotný z pen. – 18. Veselský, 84. Frolo. Rozhodčí: Mach (Polička). ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Hotmar – Stolín (61. Křepela), Kubásek (73. Keprt), Fučík, Pešek – Müller, Ezr – Broulík, Grepl, Langer – Novotný. Svitavy: Jílek – J. Novák, Jukl, M. Čížek, Veselský – Chlup, F. Čížek, Škáva (89. A. Novák), Juřík – Frolo (90. Czehowský), Vacek (46. Škeřík).

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Pro nás je to velice pěkný výsledek ze hřiště silného soupeře, tím spíše, že jsme nenastoupili kompletní. První poločas snesl podle mého názoru přísné měřítko, líbil se i divákům, hrál se opravdu dobrý fotbal. O vzruch před brankami nebyla nouze, oba týmy se dostávaly docela často do šancí. Po změně stran byla hra spíše bojovná, opatrnější, bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu. Nás podržel několika zákroky výborně chytající Jílek a nakonec se nám podařilo rozhodnout, čehož si nadmíru ceníme.

Moravská Třebová – Polička 0:3

Ze zápasu uteklo snad dvacet sekund, když si na centr do vápna naběhl neobtěžován M. Mbah a hlavou k překvapení všech otevřel skóre – 0:1. To byl opravdový šok, a to hlavně pro domácí, kteří sice v dalším průběhu vyvinuli značnou snahu o vyrovnání, dokázali se dostat do tlaku, měli slibné příležitosti, ale jejich střelecké trápení nebralo konce. A při hře vabank je protivník ke konci z brejků ještě dvakrát vytrestal.

Fakta – branky: 1. a 85. M. Mbah, 90. Bednář. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Kamisch – Novák, Strouhal, Strnad (66. Nováček), Štaffa – Konečný, Staněk, Němec, Válek – Okrouhlý, Marák. Polička: Slaný – Čejka (73. Andrle), Pavliš, Jílek, Netolický – T. Mbah, Bednář, T. Švec, Navrátil – M. Mbah, Awuku (80. Jakub Mužík).

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Samozřejmě, že celé utkání poznamenala první minuta, kdy jsme soupeře hloupě pustili do vedení. Mezi tento okamžik a závěr zápasu, kdy jsme do otevřené obrany inkasovali další dva góly, se vměstnalo čtyři nebo pět našich situací, některé stoprocentní, některé ne, ale tak jako tak jsme z nich mohli a měli něco vytěžit. Bohužel nejsme schopni vstřelit gól, takže je v konečném důsledku jedno, jestli to skončilo 0:1 nebo 0:3. V prvním domácím duelu na jaře jsme dali pět branek a od té doby skoro nic. Proč? To kdybych věděl. Nemáme v týmu klasického střelce a nikomu to tam v současnosti prostě nepadá.

Třemošnice – Litomyšl 2:3

Po vyrovnané a opatrné úvodní půlhodině hosté dvakrát chybovali v obraně a lacino pustili soupeře do dvoubrankového vedení. Do hry je ale záhy vrátila střela Tomšů zpoza šestnáctky. Druhý poločas se jim povedl lépe, přidali na aktivitě a vyrovnali pohotovým Haškem po dlouhém autu Severy. V závěru to bylo „kdo s koho“ a rozhodující akce vyšla Jiskře, Folta pro ni přesnou hlavičkou zajistil výhru mimořádné hodnoty.

Fakta – branky: 30. Šebek, 32. Hejcman – 35. Tomšů, 53. Hašek, 84. Folta. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (85. Král). Diváci: 110. Poločas: 2:1. Třemošnice: Janda (25. Oswald) – Mocanu, Mejtský, Petr, Vančura Ondřej – Fejl, Vančura Jan, Král, Šindelář – Šebek, Hejcman. Litomyšl: Kačer – Hašek (68. Vejrych), Štoudek, Radimecký, Jireček – Kristek, Kundera, Tomšů, Paclík – Severa, Zeman (56. Folta).

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Výsledkově jsme tento důležitý zápas zvládli, ale že bychom měli být hrdí na náš výkon, to rozhodně ne. Za předvedené výkony si oba týmy zasloužily maximálně půl bodu, a to dohromady. Naštěstí se domácí postupně zhoršovali a my, povzbuzeni vyrovnáním, jsme předvedli alespoň průměrný výkon a nakonec zvítězili. Vyložené brankové příležitosti se diváci první půlhodinu nedočkali a tak, aby nebyla nuda, připravili jsme je domácím sami. A zvláště druhá inkasovaná branka musela pobavit každého příznivce, až na ty z Litomyšle… Brzy jsme dokázali snížit, začali být aktivnější, nastřelili břevno a nakonec se štěstí obrátilo k nám snad proto, že naši obránci nastupují zranění, ale díky nim jsme schopni udržet určitou kvalitu hry.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Slatiňany 3:3 (PK 4:5)

Fakta – branky: 30. Kaufman z pen., 38. Shejbal, 90. Václavek – 22. Vladyka, 54. Slováček, 84. Vágner. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Holice: Laksar – Koblížek, Kopřiva, Machatý – Chvála (15. Shejbal) – Rosůlek, Kaufman, Růžička (70. Stárek), Křtěn – Václavek, Bydžovský. Slatiňany: Jehlička – Hauf, Hudec, Málek (56. Vágner), Malý – Slováček, Vladyka, Koudelka, Trňák (64. Pokorný) – Kopecký, Rešetár.

Lanškroun – Žamberk 0:0 (PK 5:4)

Fakta – rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0:3. ČK: 0:2 (26. O. Kopecký, 75. A. Kopecký). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Pavelka, Karlík (48. Savych) – Doležal (71. Stasiowski), Komínek, Kolomý, Sita – Ptáček – Krejsar. Žamberk: Martinovský – Kotyza, O. Kopecký, Pavelka, Franke, Trejtnar – Rozlívka (70. Kos), A. Kopecký, Smola, Jírů (80. Zach) – Dvořák (51. Rudolecký).

Heřmanův Městec – Moravany 0:1

Fakta – branky: 3. Knotek. Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Heřmanův Městec: Vašíček – Jošt, M. Jablečník (46. D. Jablečník), Levinský (46. Vrátil), Mach – Čáp (70. Kramařík), Hlaváč, Salfický, Zrůst (77. Vegeš) – Svoboda (83. Žďánský), Dvořáček. Moravany: B. Branda – Sokol, M. Lukas, J. Lukasv, Hurta – Knotek, Beran, Semerád, Šibal (90. Kulhánek) – Kříž, Formánek (90. Hermann).

Hlinsko – Chrudim B 3:1

Fakta – branky: 9. Hlouš, 64. Mayer, 66. Volf – 39. Zrůst. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (88. Netušil). Diváci: 88. Poločas: 1:1. Hlinsko: Krčil – Cach (46. Mayer), Dostál, Křivka, Pelikán – Volf, Vukliševič, Nevole Jakub, Portyš – Mory, Hlouš (68. Zub). Chrudim B: Kudláček – Linhart (82. Pekař), Holeček, Kopecký, Shejbal (74. Svoboda) – Netušil, Matyáš (55. Klika), Švec (68. Marel), Žalud – Malinský, Zrůst.

Dobříkov – Choceň 1:2

Fakta – branky: 68. Jošt – 20. a 60. Voborník. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (37. Lebeda). Diváci: 210. Poločas: 0:1. Dobříkov: P. Horníček – Bořke, J. Vaněk, Konvalina (49. Jandera) – Richter, Klapal, Svoboda, Bůžek, Jošt – Ševčík, T. Vaněk (46. Svatoň). Choceň: Gerčák – Fogl, Krejza, Lebeda – Kubový, Kubový, Zahálka (90. Sklenář), Holec (65. Kubíček), Voborník (83. Kulhánek), Novotný – Myšák, Šafek (81. Zachař).

1. Slatiňany (52), 2. Česká Třebová (45), 3. Heřmanův Městec (41), 4. Lanškroun (40), 5. Moravská Třebová (39), 6. Holice (38), 7. Hlinsko (37), 8. Chrudim B (35), 9. Svitavy (35), 10. Choceň (32), 11. Polička (29), 12. Litomyšl (28), 13. Dobříkov (26), 14. Moravany (25), 15. Žamberk (25), 16. Třemošnice (22).

Úterní program (8. května):

Polička – Svitavy, Česká Třebová – Moravská Třebová, Slatiňany – Litomyšl (vše 17:00).

8.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 700 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18700 kč, mzda max. 19300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: třísměnný provoz na vstřikovacích lisech, NABÍZÍME: automatické obnovování pracovního úvazku při plnění pracovních povinností,, dovolenou 25 dní v roce, dotované firemní stravování, noční příplatek ve výši 60% hodinové mzdy, pracovní směny bez víkendů, KONTAKT: telefonicky (následně bude domluven osobní pohovor). Pracoviště: Alema lanškroun a. s. - moravská třebová, Brněnská, č.p. 17, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Kateřina Jedlinská, +420 724 002 013.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 74 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Pomocný dělník/Pomocná dělnice ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: jedná se o pozici pomocného dělníka v dřevovýrobě (jednoduchá výroba ze dřeva), lehká práce, fyzicky nenáročná, možnost práce vsedě, POŽADAVKY: místo pouze pro OZP, NABÍZÍME: motivační finanční ohodnocení od 74 Kč/hod., v pracovní době jsou zajištěny dostatečné časové přestávky, které jsou pro odpočinek, možnost zkrácených úvazků 2h, 4h, 6h denně, práce v nové rozvíjející se společnosti, náplň práce se snažíme přizpůsobit jakémukoliv zdravotnímu postižení, aby osoby se zdravotním postižením dostaly možnost uplatnit se na trhu práce, přijďte se za námi podívat a my Vám ukážeme, o jakou práci se jedná, a společně se domluvíme, co byste ve výrobě zvládli, produkty, které se vyrábí, najdete na www.lucorp.cz, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Lucorp s.r.o. - kunčina, 569 24 Kunčina. Informace: Lukáš Kolouch, +420 731 488 882.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 11 800 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/pracovnice v zákaznickém centru. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11800 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: komunikace se zákazníky, POŽADAVKY: plynulá komunikace ve slovenském jazyce, znalost práce na PC, samostatnost, flexibilita, komunikativnost, pozitivní přístup, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, hlavní pracovní poměr, progresivní systém školení, moderní a příjemné prostřední v blízkosti aut. nádraží, příjemný kolektiv a zázemí, obědy dotované firmou, tři dny dovolené navíc, sick days , KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Prospánek se - svitavy, Dimitrovova, č.p. 603, 568 02 Svitavy 2. Informace: Simona Janouchová, +420 731 532 063.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 19 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NABÍZÍME: nástup možný ihned, práci v jednosměnném provoze Po-Pá, KONTAKT: telefonicky (pohovor je nutné domluvit předem), e-mailem (pošlete svůj životopis). Pracoviště: Willi plast s.r.o., T. G. Masaryka, č.p. 1210, 570 01 Litomyšl. Informace: Ludmila Štarmanová, +420 605 888 159.

Ilustrační fofo.

První gól byl klíčový a vstřelilo ho Pomezí

Dobrá práce na úvod, většina bodů zůstala v domácích kapsách

-

O výhře, která snad nebude dlouho sama, poločasu snů a povstání dříve narozených

Svitavy /KOMENTÁŘ/ – Premiéra je za námi. Jaká byla z pohledu fotbalistů ze svitavského regionu? Taková i maková, chtělo by se říci.

Mezinárodní fotbal v Moravské Třebové: Česko vs. Saúdská Arábie 1:3

Moravská Třebová – Pohostinství areálu SKP Slovan využila česká fotbalová devatenáctka k odehrání přípravného utkání proti o rok staršímu výběru ze Saúdské Arábie. Zaplněné hlediště sledovalo bezesporu zajímavé utkání.