Sedm branek v Lánech, Svitavští byli šťastnější

Svitavy – Nejvyšší krajská fotbalová soutěž dospělých pokračovala dalšími zápasy.

31.5.2010

Čtyři góly potřebovali svitavští fotbalisté, aby porazili soupeře z České Třebové.Foto: Eduard Hromadník

Z pohledu našeho regionu nepotěšila porážka Poličky v Dobříkově, a to tím spíše, že byla zcela zbytečná. Svitavy doma v zajímavém měření sil přestřílely na jaře velmi dobrou Českou Třebovou. Velmi důležité vítězství vybojovala Moravská Třebová a její situace v závěru tabulky se o poznání vylepšila.

Svitavy – Česká Třebová 4:3

Ve Svitavách se góly spojovaly pěkně do dvojic. Začátek byl bitvou převážně o střed hřiště, přesto se hrálo svižně a publikum se nenudilo.

Když hostující ostrostřelec Myšák otevřel hlavou skóre, tak domácí obratem odpověděli Lukášem Urbanem, který po nahrávce Brůny střelou po zemi propálil Křivku – 1:1.

Poté se zase chvíli hrálo jakoby nic, ale od 30. minuty to začalo být zajímavé. Třebová nejprve neproměnila tutovku a tak Svitavští hned z protiútoku skórovali. Čížek zatáhl po straně balon, uvolnil opět L. Urbana a ten skóroval podruhé. Hned za minutku zakroutil trestný kop do „víka“ Kroulík a zdálo se být po zápase (3:1). Ale chyba lávky!

Hráči Svitav se totiž nechali vedením 3:1 ukolébat, přestali hrát aktivně a hosté vycítili šanci. Dokazovali, proč jsou jedním z nejlepších týmů jara a svůj nápor beze zbytku využili. Během minuty, jak už se stalo v tomto zápase zvykem, dvěma góly srovnali.

A to nemuselo zůstat jen u toho, Myšák byl blízko k vedoucímu zásahu, ale trefil jen břevno. Zato domácím Fortuna přála a zápas, i když možná nezaslouženě, strhli na svoji stranu. Kroulík dalším gólem z „přímáku“ trefil tři body.

Branky: 25. a 33. L. Urban, 35. a 80. Kroulík – 19. a 65. Myšák, 67. Kubásek.

Svitavy: Lampárek – Zatočil, O. Urban (69. D. Jukl), R. Jelínek, Horák (69. Ovad) – L. Urban, Valta, Kroulík, Čížek – O. Jelínek, Brůna.
Č. Třebová: Křivka – Keprt, Švec, Štěpán, Hurt – Grepl, Petr, Zahálka, Kubásek – Macko, Myšák.

Dobříkov – Polička 1:0

Bojovné utkání bylo odehráno na podmáčeném terénu a hosté v něm znovu zcela zbytečně ztratili body. Velmi slabá střelecká produktivita toho byla opět hlavní příčinou.

Domácím se vstup do zápasu povedl lépe a k uklidnění jim pomohla rychlá penalta, kterou proměnil P. Horníček – 1:0. Postupně se však hra vyrovnala a byli to hosté, kteří získávali na své kopačky zřetelnou převahu v poli.

Jenže ke srovnání ji nedokázali zúročit, když dobříkovský gólman Dostál pochytal ještě v prvním poločase několik více než slibných možností.

Po přestávce se hrálo v poličské režii, jenže efekt pořád scházel. Přitom šancí si hosté vypracovali dostatek, za Dostálem se třásla branková konstrukce, míč po jedné ze střel dokonce poskakoval po brankové čáře, avšak nikdo z hostujících hráčů nereagoval natolik pohotově, ale jej dokopl do branky. Navíc mezi třemi tyčemi stál výborný Dostál a ten svůj celek v několika případech odvrátil od pohromy.

Polička se snažila alespoň o srovnání až do závěrečného hvizdu, leč marně. Kromě bodů ztratila také vyloučeného Navrátila. Ten se nechal strhnout k oplácení a musel odejít do kabiny předčasně.

Branka: 23. P. Horníček z pen.

Dobříkov: J. Dostál – M. Dostál, P. Horníček, Karela, Barták – Střítecký, Malý, Houžvička, Střasák (61. Rychtařík) – Zahradník (90. Kopecký), J. Horníček.
Polička: Dobeš – Jílek, Stejskal, Škoda – T. Švec, Čípa, Ratanong, Navrátil – V. Král, Netolický, Vondra (75. L. Král).

Moravská Třebová – FK Pardubice B 4:2

Hosté přijeli posíleni o několik hráčů A mužstva s jasnou touhou zvítězit. Byli fotbalovější, domácí to nahrazovali bojovností.

V 6. minutě utekl hostující obraně Konečný, obešel i gólmana a otevřel skore. Po čtvrthodině našel přetažený centr volného Škvrňáka a bylo vyrovnáno – 1:1. Na tahu byl Slovan, ve 34. minutě zahrával rohový kop a Holly dal hlavou 2:1. Další nadějné šance na obou stranách nebyly využity.

Další průběh ovlivnila 38. minuta, kdy došlo k nešťastné srážce hostujícího Brauna s jedním ze spoluhráčů. Pardubický fotbalista musel být s vážným poraněním převezen do nemocnice a tento moment nechal stín na hostujících hráčích. Jejich výkon již nebyl takový jako v době před tímto nepěkným okamžikem.

Přesto v 51. minutě unikl Veverka a srovnal skóre. Domácí ale dřeli dál a vyplatilo se jim to čtvrt hodiny před koncem, kdy byl v pokutovém území sražen Konečný a sám střelou do šibenice z penalty strhl vedení zpět na stranu Slovan. V hektickém závěru se ještě hlavou po rohu prosadil P. Šatník a domácí se mohli po velmi dlouhé době (teprve podruhé na jaře!) radovat z vítězství.

Branky: 6. a 77. Konečný, 34. Holly, 84. P. Šatník – 16. Škvrňák, 51. Veverka.

Moravská Třebová: Spáčil – Švanda, Huryta, P. Šatník, Aberle – M. Sedláček (69. Skřebský), Strouhal, R. Šatník, Kučerňák – Konečný (87. Rázl), Holly (69. Polák).
FK Pardubice B: Branda – Cincibuch (67. Hofman), Chvála, Baldrych, Buriánek – Beran (46. Tměj), Vanžura, Škvrňák, Braun (38. Kavka) – Veverka, Jeřábek.

OBRAZEM: Svatební veletrh v Litomyšli

Litomyšl - Svatební veletrh na zámeckém návrší přilákal do Litomyšle stovky návštěvníků. Ti měli možnost ochutnat svatební cukroví, vybrat si svatebního fotografa, prohlédnout šaty nebo nabrat inspiraci pro svatební výzdobu.

VPS Novabrik proti Šakalům o postup na finálový turnaj

Moravská Třebová, Polička – Základní část celostátní ligy v sálovém fotbale je na konci, v play off přijde na řadu okresní derby.

Na pětatřicítce mezi Hradcem a Svitavami vloni zahynulo devět lidí

Svitavsko - Množství tragických následků dopravních nehod rok od roku klesá. V Pardubickém kraji vloni na silnicích zemřelo 30 lidí.

Hleďme. Spící litomyšlský tygr se probudil

Svitavsko /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Hokejisté ze Smetanova města ukončili sérii slabých výkonů a vyšlápli si na Světlou. Jejich šance na to, že si zahrají ve čtvrtfinále, tak jsou znovu reálné.