Z pohledu našeho regionu nepotěšila porážka Poličky v Dobříkově, a to tím spíše, že byla zcela zbytečná. Svitavy doma v zajímavém měření sil přestřílely na jaře velmi dobrou Českou Třebovou. Velmi důležité vítězství vybojovala Moravská Třebová a její situace v závěru tabulky se o poznání vylepšila.

Svitavy – Česká Třebová 4:3

Ve Svitavách se góly spojovaly pěkně do dvojic. Začátek byl bitvou převážně o střed hřiště, přesto se hrálo svižně a publikum se nenudilo.

Když hostující ostrostřelec Myšák otevřel hlavou skóre, tak domácí obratem odpověděli Lukášem Urbanem, který po nahrávce Brůny střelou po zemi propálil Křivku – 1:1.

Poté se zase chvíli hrálo jakoby nic, ale od 30. minuty to začalo být zajímavé. Třebová nejprve neproměnila tutovku a tak Svitavští hned z protiútoku skórovali. Čížek zatáhl po straně balon, uvolnil opět L. Urbana a ten skóroval podruhé. Hned za minutku zakroutil trestný kop do „víka“ Kroulík a zdálo se být po zápase (3:1). Ale chyba lávky!

Hráči Svitav se totiž nechali vedením 3:1 ukolébat, přestali hrát aktivně a hosté vycítili šanci. Dokazovali, proč jsou jedním z nejlepších týmů jara a svůj nápor beze zbytku využili. Během minuty, jak už se stalo v tomto zápase zvykem, dvěma góly srovnali.

A to nemuselo zůstat jen u toho, Myšák byl blízko k vedoucímu zásahu, ale trefil jen břevno. Zato domácím Fortuna přála a zápas, i když možná nezaslouženě, strhli na svoji stranu. Kroulík dalším gólem z „přímáku“ trefil tři body.

Branky: 25. a 33. L. Urban, 35. a 80. Kroulík – 19. a 65. Myšák, 67. Kubásek.

Svitavy: Lampárek – Zatočil, O. Urban (69. D. Jukl), R. Jelínek, Horák (69. Ovad) – L. Urban, Valta, Kroulík, Čížek – O. Jelínek, Brůna.
Č. Třebová: Křivka – Keprt, Švec, Štěpán, Hurt – Grepl, Petr, Zahálka, Kubásek – Macko, Myšák.

Dobříkov – Polička 1:0

Bojovné utkání bylo odehráno na podmáčeném terénu a hosté v něm znovu zcela zbytečně ztratili body. Velmi slabá střelecká produktivita toho byla opět hlavní příčinou.

Domácím se vstup do zápasu povedl lépe a k uklidnění jim pomohla rychlá penalta, kterou proměnil P. Horníček – 1:0. Postupně se však hra vyrovnala a byli to hosté, kteří získávali na své kopačky zřetelnou převahu v poli.

Jenže ke srovnání ji nedokázali zúročit, když dobříkovský gólman Dostál pochytal ještě v prvním poločase několik více než slibných možností.

Po přestávce se hrálo v poličské režii, jenže efekt pořád scházel. Přitom šancí si hosté vypracovali dostatek, za Dostálem se třásla branková konstrukce, míč po jedné ze střel dokonce poskakoval po brankové čáře, avšak nikdo z hostujících hráčů nereagoval natolik pohotově, ale jej dokopl do branky. Navíc mezi třemi tyčemi stál výborný Dostál a ten svůj celek v několika případech odvrátil od pohromy.

Polička se snažila alespoň o srovnání až do závěrečného hvizdu, leč marně. Kromě bodů ztratila také vyloučeného Navrátila. Ten se nechal strhnout k oplácení a musel odejít do kabiny předčasně.

Branka: 23. P. Horníček z pen.

Dobříkov: J. Dostál – M. Dostál, P. Horníček, Karela, Barták – Střítecký, Malý, Houžvička, Střasák (61. Rychtařík) – Zahradník (90. Kopecký), J. Horníček.
Polička: Dobeš – Jílek, Stejskal, Škoda – T. Švec, Čípa, Ratanong, Navrátil – V. Král, Netolický, Vondra (75. L. Král).

Moravská Třebová – FK Pardubice B 4:2

Hosté přijeli posíleni o několik hráčů A mužstva s jasnou touhou zvítězit. Byli fotbalovější, domácí to nahrazovali bojovností.

V 6. minutě utekl hostující obraně Konečný, obešel i gólmana a otevřel skore. Po čtvrthodině našel přetažený centr volného Škvrňáka a bylo vyrovnáno – 1:1. Na tahu byl Slovan, ve 34. minutě zahrával rohový kop a Holly dal hlavou 2:1. Další nadějné šance na obou stranách nebyly využity.

Další průběh ovlivnila 38. minuta, kdy došlo k nešťastné srážce hostujícího Brauna s jedním ze spoluhráčů. Pardubický fotbalista musel být s vážným poraněním převezen do nemocnice a tento moment nechal stín na hostujících hráčích. Jejich výkon již nebyl takový jako v době před tímto nepěkným okamžikem.

Přesto v 51. minutě unikl Veverka a srovnal skóre. Domácí ale dřeli dál a vyplatilo se jim to čtvrt hodiny před koncem, kdy byl v pokutovém území sražen Konečný a sám střelou do šibenice z penalty strhl vedení zpět na stranu Slovan. V hektickém závěru se ještě hlavou po rohu prosadil P. Šatník a domácí se mohli po velmi dlouhé době (teprve podruhé na jaře!) radovat z vítězství.

Branky: 6. a 77. Konečný, 34. Holly, 84. P. Šatník – 16. Škvrňák, 51. Veverka.

Moravská Třebová: Spáčil – Švanda, Huryta, P. Šatník, Aberle – M. Sedláček (69. Skřebský), Strouhal, R. Šatník, Kučerňák – Konečný (87. Rázl), Holly (69. Polák).
FK Pardubice B: Branda – Cincibuch (67. Hofman), Chvála, Baldrych, Buriánek – Beran (46. Tměj), Vanžura, Škvrňák, Braun (38. Kavka) – Veverka, Jeřábek.

(mo, rh, tyl)