Nejspokojenější byl po úvodním zápase nové sezony krajského přeboru fotbalistů svitavský kouč Zdeněk Válek. Jak by také ne, jeho tým jako jediný z našeho regionu dokázal vyhrát.

Polička – Hlinsko 0:0
Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Myslím si, že to na začátek sezony nebylo špatné utkání. Výsledek považuji za spravedlivý, na vyložené šance to bylo 1:1. Soupeř nastřelil tyč, my jsme nevyužili sólový únik. Z našeho týmu chválím gólmana Prokopa, který chytal svůj první zápas v takové soutěži a nezklamal, svoji roli zvládl bez problémů. Dobře zahráli rovněž Adamča se Švecem.

Mor. Třebová – Choceň 0:1
Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Byl to zahajovací zápas proti silnému soupeři a první poločas byl z naší strany velice dobrý. Měli jsme v poli převahu, bohužel jsme ale neproměňovali vyložené šance. Soupeř měl první vážnější závar před naší brankou až ve 45. minutě, v nastavení se pak krásnou střelou do šibenice ujal vedení. Druhá půle byla rozkouskovaná, málo se hrálo, k vidění bylo minimum plynulých akcí. Nedá se říci, že by výsledek byl zasloužený, ale hosté dali gól a to jim vyhovovalo, zkušeně si hlídali vedení, věděli, kdy mají podržet balon, zdržet hru. Sice se v prvním poločase nechali zatlačit, ale vyšlo jim to, protože my jsme naše příležitosti nedovedli využít.

Svitavy – Srch 5:2
Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Pro nás je to důležitý vítězný vstup do sezony proti neznámému soupeři. Utkání jsme celkově zvládli, kromě dvou individuálních chyb a prvních patnácti minut druhého poločasu jsme zápas měli pod kontrolou. I když výsledek vypadá dost jednoznačně, myslím si, že Srch nemá špatné mužstvo a spoustu celků v soutěži určitě potrápí. (rh, mo)