Liga startuje o tomto víkendu, hrát se bude systémem tří tříčlenných turnajů v každém hracím termínu. Po dohrání základní části vyvrcholí nejprve čtvrtfinálovými boji a na závěr turnajem Final Four o trofej mistra ČR.

OBAVY O OFENZIVU

Domácí titul bude obhajovat východočeský tým VPS Novabrik Polička. Zkušený trenér František Švec věří, že jeho svěřencům vědomí nedávného úspěchu pomůže.

„Samozřejmě víme, že na mistra se soupeři budou chtít vytáhnout, avšak na druhou stranu nevidím důvod, proč bychom měli být pod tlakem. Po sérii předchozích druhých míst jsme si splnili svůj velký sen, nemusíme být ve stresu, naopak bychom měli působit daleko uvolněněji,“ říká Švec.

Co pro něho není dobrou zprávou, je vědomí, že mistrovský kádr mu nezůstal pohromadě. „Vím, že budeme postrádat Miroslava Kováře a Mirka Stejskala, což jsou navíc oba útočníci a jen těžko je budeme nahrazovat. Musíme hledat další hráče, protože takto by se nám mohl rýsovat problém v ofenzivní fázi. I z tohoto důvodu jsem opatrný, co se týče předsezonních prognóz. Jasně, že bychom rádi zabojovali o obhajobu titulu, ale teď se soustředíme hlavně na to, abychom do sezony co nejlépe vstoupili. První turnaje bývají tradičně hodně nevyzpytatelné, týmy nebývají v nejsilnějším složení kvůli velkému fotbalu, pokud se ale chceme pohybovat v horních patrech, tak musíme sbírat body od začátku,“ je si vědom František Švec.

VPS Novabrik čeká na úvod domácí turnaj, na kterém se mimo jiné střetne v repríze finále minulého ročníku s pražskou Spartou.

POŘÁD SE ZLEPŠOVAT

Druhým zástupcem Pardubického kraje v celostátní lize je FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová. I tento klub bude obhajovat výrazný úspěch – prvenství v českém poháru. „Sezona pro nás bude mít tři hlavní pilíře: celostátní ligu, český pohár a také UEFS Cup. V celostátní lize chceme i nadále pokračovat v nastoleném trendu neustálého zlepšování a za cíl si klademe umístění v horní polovině tabulky. V českém poháru, kde obhajujeme vítězství, to bude hodně podobné,“ nezůstává rozhodně při zdi klubový šéf Petr Matoušek.

„Tým má obrovský potenciál, spokojeni budeme, pokud si v této sezoně opět vybojujeme evropské poháry. Zásluhou zmíněného zisku českého poháru budeme na přelomu dubna a května 2019 reprezentovat Českou republiku na Poháru UEFS ve Španělsku, kde bychom velice rádi postoupili minimálně mezi osmičku nejlepších,“ pokračuje ve svém optimistickém výhledu Petr Matoušek.

Sestava moravskotřebovských sálovkářů se nebude příliš lišit od té, která nastupovala v uplynulém ročníku. „Po předcházející vlně změn tentokrát náš kádr nikdo neopustil, novými tvářemi v něm jsou Marek Havlíček a Jan Bednář,“ zmínil Matoušek hráče, jež v krajském přeboru oblékají dres tamního SKP Slovan.

Šakalové na prvním turnaji v Otrokovicích otestují i vyškovského nováčka.

Účastníci celostátní ligy 2018/2019:

VPS Novabrik Polička
FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová
Futsal Zlín
Amor Lazor Vyškov
Chemcomex Praha
Sparta Praha
Bombaďáci Větřní
FK Adria Kladno
SK SICO Jilemnice