KRÁLÍKY – RYCHNOV 3:6

V Králíkách se mohlo v neděli slavit, ale domácí zápas nezvládli. Rychnovská útočná dvojice Kylar – Hlubinka si s králickou obranou dělala, co chtěla. V 7. minutě skóroval po samostatném úniku R. Kylar, krátce poté vybojoval balon Hlubinka a Matějka hlavou zvýšil na 2:0. Za pár okamžiků přidal sám Hlubinka třetí gól a ve 35. minutě dokonal zkázu domácích Černušák – 4:0! Králíky snížily v poslední minutě prvního poločasu Starým a vykřesaly jiskru naděje. Tu ale po zahájení druhé půle zhasil zbytečným vyloučením Durna. Když o chvíli později neproměnil svou šanci Hlava a Grochol dával na 5:1, bylo jasné, že oslavy se odkládají. Ke konci se sice ještě skóre změnilo zásluhou Hlavy a Musila z pokutového kopu, ale na konečných a zasloužených 6:3 pro Rychnov pečetil Matějka.

Fakta – branky: 45. Starý, 79. Hlava, 84. Musil (PK) – 16. a 88. Matějka, 7. Kylar, 22. Hlubinka, 35. Černušák, 55. Grochol. Rozhodčí: Nekvinda (Rosice), ŽK 4:3, ČK 1:0, diváků: 300, poločas: 1:4. Jiskra Králíky: Valčík – Durna, Ji. Makar, Khól, Ježek, Jar. Makar, Starý, Paulus, Zezulka, Musil, Hinkelmann (Hlava, Chromek). Sokol Rychnov n/M: Šifra – Kopp, Páník, Špaček, Pospíšil, Černušák, Matějka, Sekanina, Kylar, Langr, Hlubinka (Šmída, Grochol, Matoušek).

HORNÍ ÚJEZD – SVITAVY B 4:2

Vyrovnaný úvod nenasvědčoval střeleckým hodům. První branka padla po půlhodině po Bočkově akci a centru, který uklidil do sítě Kmošek. Před přestávkou se do vápna znovu prodral Boček, Drápelovu ránu srazili obránci k dobíhajícímu M. Faltysovi a ten dal pohodlně na 2:0. Když se v 53. minutě trefil hlavou po rohu R. Prokop, zdálo se být jasno, ale rezerva duel zdramatizovala. Nejprve skóroval z penalty Kyncl a v 68. minutě vsítil kontaktní gól Brusenbauch. Domácí však vycítili nebezpečí a po nacvičeném rohovém kopu přidal pojistku dělovkou Dobr.

Fakta – branky: 30. Kmošek, 43. M. Faltys, 53. R. Prokop, 77. Dobr – 61. Kyncl (PK), 68. Brusenbauch. Rozhodčí: Vachutka (Chornice), ŽK 2:1, diváků: 120, poločas: 2:0. TJ H. Újezd: K. Prokop – M. Dobr, Mach, Kovář, Hájek, Boček, Kmošek, P. Faltys, R. Prokop, M. Faltys, Drápela (Pala, Romer, Motyčka). TJ Svitavy B: Škorpík – Kyncl, Zábrana, Horský, Skalický, Sterenčák, Fiala, Kabát, Brusenbauch, Vaculík, Urban (Gregor, Hnát).