Jedním z nejsledovanějších fotbalových týmů na Svitavsku bude v jarní části sezony TJ FC Rychnov. Má reálnou naději na postup: svoji skupinu I. B třídy vede se solidním náskokem, v jeho týmu přes zimu nedošlo k žádnému zemětřesení a může tedy vyhlížet „átřídní“ břehy.

„Přípravu na jaro jsme zahájili 5. ledna a její součástí bylo i kvalitní soustředění v Čenkovicích. Opravdu se povedlo, hráči absolvovali tvrdé dávky, které by se měli zúročit v jarní části,“ sdělil předseda oddílu Jindřich Šmída. Rychnovští sehráli i několik vydařených herních testů: s kompletním A týmem České Třebové prohráli 2:4, když ještě v 80. minutě drželi smírné skóre. Dále zdolali účastníka I. A Králíky 4:2, lídra okresní III. třídy Třebařov rozdrtili 8:0 a rovněž Dolní Třešňovec utržil vysokou porážku (7:1). Jen duel s Verměřovicemi se nepovedl (0:1). „To ale bylo po zmíněném soustředění, kluci toho měli opravdu plné zuby a navíc se jim vůbec nedařilo v zakončení,“ upozornil Šmída.

V kolonce odchodů z týmu je pouze jméno Petra Pospíšila, který přerušil aktivní činnost. Nováčky jsou dva fotbalisté z Lanškrouna. „Šilar je hráč se zkušenostmi z krajského přeboru, Vašek je dobrý útočník, navíc má i gólmanské kvality, takže bude připraven zaskočit za naši jedničku Šifru,“ uvedl Jindřich Šmída. Činovníci zůstali v kontaktu i se zkušeným Jiřím Abrahamem, který by mohl zaskočit v případě nouze. „Uvažujeme ještě o jednom doplnění mužstva na poslední chvíli, otazník totiž visí nad jarními starty Langra.“

Při pohledu do tabulky I. B třídy musejí být rychnovské ambice jasné a předseda je potvrzuje: „Zkusíme se poprat o postup, kterému se nebudeme bránit. Pokud se nám to nepodaří, nestane se nic hrozného, ale tak velkou šanci nepustíme snadno,“ říká bojovně. Soupeři se sice Rychnovu dívají na záda s dost uctivým odstupem, to se však může změnit během několika kol. „Protivníci jsou silní, osobně vidím jako největšího konkurenta béčko Ústí nad Orlicí, která nám na podzim uštědřilo jedinou domácí porážku,“ dodal Šmída. Rychnov začne odvetné boje v sobotu 29. března na svém trávníku proti Vysokému Mýtu B.