Rychnov – Litomyšl 2:1

Domácí si byli dobře vědomi, že mají jednu z posledních šancí, jak zachytit ujíždějící vlak, a tomu odpovídal jejich nástup do utkání. Ve 3. minutě „lízl“ Hlubinka ještě břevno, vzápětí už po spolupráci s Kylarem otevřel skóre – 1:0. V první půli Rychnov dominoval a měl další možnosti především z dílny dvojice Hlubinka – Kylar. Hosté se trápili a Vykydalovu svatyni prakticky neohrozili. Obraz hry se změnil po změně stran, kdy Jiskra výrazně přidala a půlhodinový nápor zúročila ve vyrovnání po úniku Peška a zakončení Janouška. Jenomže že inkasovaný gól paradoxně nabudil domácí, ti znovu zapnuli a v 82. minutě jim důležité body zajistili uniknuvší Grochol a střílející Kylar.

Fakta – branky: 4. Hlubinka, 82. Kylar – 69. Janoušek. Rozhodčí: Schejbal (Svitavy). ŽK: 2:0. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

TJ FC Rychnov na Moravě: Vykydal – Špaček, Pánik, Sekanina, Černušák, Šifra, Langr, Grochol, Kopp, Hlubinka, Kylar (Šmída).
TJ Jiskra Litomyšl: Král – Malý, Karal, Košín, Hladík, Zeman, Vomočil, Černý, Pešek, Janoušek, Pavlík (Pavlák, Letocha).

Jindřich Šmída, předseda TJ FC Rychnov na Moravě: Zlepšené výkony z minulých dvou týdnů jsme konečně potvrdili i výsledkově. Myslím si, že jsme v tomto zápase zvítězili zaslouženě, měli jsme určitě více možností než soupeř, především v prvním poločase. Po vyrovnání na 1:1 jsem se obával o výsledek, ale kluci si hrábli až na dno sil a dokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Výhrou jsme se vrátili zpět do hry o udržení. Za týden hrajeme další derby v Dolním Újezdu, bod by byl zlatý.
Vladimír Pala, trenér Jiskry: Našim hráčům nelze upřít snahu ve druhé půli, ale fotbal se bohužel pro nás hraje na poločasy dva a ten první jsme odehráli velmi vlažně. Jen díky výtečným zákrokům Krále jsme odcházeli do kabin pouze s jednogólovým mankem. Po přestávce a bouřce v kabině sice vyběhli na trávník jakoby jiní hráči, jenže z tlaku vytěžili jen vyrovnání a po laxním bránění opět inkasovali. Musím pochválit hlavního rozhodčího Schejbala.

Načešice – Dolní Újezd 2:1

Domácí začali utkání s řadou nepřesností, naopak soupeř byl iniciativní a ve 14. minutě šel do vedení gólem Kalánka. Po šesti minutách se ovšem centr Svobody snesl u zadní tyče ke stojícímu Tamchynovi, jenž zachoval klid a skóroval – 1:1. Po změně stran pokračoval vyrovnaný fotbal a štěstí se usmálo na Mezilesí. V 78. minutě si za obranu naběhl Chmelík, obstřelil brankáře a míč doběhl až za čáru.

Fakta – branky: 20. Tamchyna, 78. Chmelík – 14. Kalánek. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol D. Újezd: Janecký – Havran, Čejka, Šplíchal, Svoboda, Kalánek, Kučera, Částek, Fulík, J. Vomáčka, Heinisch (M. Vomáčka, Štefl, Doubek).

František Jandáček, trenér: S naší kombinační hrou nemáme s těmito soupeři hlavně venku šanci na úspěch. Domácí hráli jednoduše dopředu, podložili to bojovností a srdíčkem. Opět jsme se ujali vedení, ale nechali si vyrovnat a konec známe. Velkou roli hraje psychika, začneme se bát o výsledek, scházejí hráči, kteří by to v určitých chvílích vzali na sebe. Přitom zkušených fotbalistů máme dost. (rh, zr)