Díky hubenému vítězství nad Sloupnicí se vedení poprvé ujal cerekvický Slavoj.

Rychnov – Pomezí 2:2

Na domácí lavičku se vrátil trenér Zdeněk Marek, ale nevypadalo to, že by rychnovská hra nějak výrazně ožila. Půl hodiny byli hosté lepší a ze své převahy vytěžili dva góly, když se ve vápně dobře zorientovali Červený s Jožákem.

Teprve přeskupení řad domácím pomohlo. Postupně vyrovnali hru a jiskřit se začalo i před Pecinou. Kdyby si Hlubinka vzpomněl na „kanonýrské“ časy, nemuselo se na korekci čekat až do 72. minuty, kdy se prosadil Grochol. Nápor Rychnova nakonec přinesl srovnání v 86. minutě, první kontakt s míčem proměnil ve střelecký zásah novic Janků. Hosté dohrávali bez vyloučeného Mičky (druhá ŽK).

Fakta – branky: Grochol, Janků – Červený, Jožák. Rozhodčí: M. Heger (M. Třebová). ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Diváci: 130. Poločas: 0:2.

TJ FC Rychnov: Pánik – Kopp, Grochol, Barta, M. Sekanina, Kylar, Černušák, Šifra, Langr, Šmída, Hlubinka (Beneš, P. Sekanina, Janků).
Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, M. Roušar, Kotouček, Coufal, Češka, Červený, Jožák, Mička, Nespěšný (Šedý, P. Pecina, L. Roušar).

Verměřovice – Březová 1:1

Na hřišti menších rozměrů se spíše bojovalo, než hrálo, k vidění byla spousta osobních soubojů. Skóre otevřel P. Mikolín přímo z rohu, obránce na přední tyči i gólman se museli červenat. Fotbalovější hosté měli i šance k pojistce, na druhé straně se museli mít na pozoru i v obraně, dlouhé nakopávané balony jim dělaly problémy.

To se ukázalo především v úvodu druhé půlky, který se Březové nepovedl a z toho rezultovala v 58. minutě penalta využitá Sklenářem – 1:1. Hosté zjevně chtěli vyhrát, ve zbytku času měli navrch a v samém závěru mohli i rozhodnout, jenže Jež ve stoprocentní pozici sám na malém vápně zaváhal a vystřelil slaboulince do náruče brankáře.

Fakta – branky: Sklenář (PK) – Mikolín. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Sokol Březová n. S.: J. Ehrenberger – P. Mikolín, Kučera, Šmerda, Rada, Prudil, R. Ehrenberger, D. Švec, Deutsch, Bárta, Bednář (Svoboda, Ryšavý, Jež).

Cerekvice – Sloupnice 1:0

Domácí fotbalisté si od začátku vytvářeli slibné šance, ale dlouho bez efektu, opakovaně to zkoušel hlavně Jandera. Právě on rozehrál ve 40. minutě přímý kop, který lehce tečoval Flídr a gólman Dostál byl bezmocný – 1:0. Po pauze zahrozil hostující Čapek hlavičkou nad. Zbytek zápasu byl neurovnaný, příležitostí bylo minimum, k žádné změně stavu nedošlo. V nervózním závěru dohrávali hosté v deseti.

Fakta – branka: Flídr. Rozhodčí: Kaplan (Zámrsk). ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Diváci: 180. Poločas: 1:0.

Slavoj Cerekvice n. L.: Kusý – Coufal, Flídr, Benko, Vosmek, Lebeda, Růžek, Crha, Lorenc, Jandera, Vondra (Schauer, Zeman, Jetmar).

Česká Třebová B – Svitavy B 2:4

Do vedení se sice dostaly Svitavy, jenže Třebová dokázala otočit na 2:1. Potom však už stříleli góly pouze hosté a třemi trefami potrestali hrubky soupeře.

Fakta – branky: Šimek, Urbanec – P. Stenzl 2, Milan Křížek, Urban. Rozhodčí: Kamenický (Holice). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:2.

Vysoké Mýto B – Polička B 2:0

Ve vyrovnaném duelu domácí na rozdíl od rivala proměňovali šance. Remíza by sice utkání slušela více, jenže Polička se nedokázala pořádně dostat do koncovky.

Fakta – branky: Koblížek, Chadima. Rozhodčí: Šlor (Pardubice). ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

(rh, zr)