Překvapit favority z Lanškrouna chtěli fotbalisté Pomezí, jejich nasazení bylo velké, jenže marné, soupeř nakonec vyhrál docela přesvědčivě, i když průběh hry byl o poznání vyrovnanější, než naznačuje celkové skóre. Litomylšská Jiskra stále čeká na první podzimní vítězství.

Svitavy B – Vysoké Mýto B 6:2

Začátek nabídl oťukávání a hledání mezer, kudy by to šlo. První takovou našli hosté, v 9. minutě poslali míč ze strany do vápna, tam se strhla „trma vrma" a tři skoro gólové dorážky zablokovali gólman i obránci s velkou dávkou štěstí. Domácí se dlouho nedostávali do výraznějších šancí, ale po půlhodině zničehonic spadl balon na nohu Uhlíře a bylo to 1:0. Domácí branka nakopla, začali být o mnoho aktivnější, po krásném centru Křížka skóroval pohodlně hlavou znovu Uhlíř a do poločasu přidal třetí hřebík do rakve Mýta Svoboda. Aby nebylo pochyb, přidal hned po přestávce čtvrtý gól Vacek. Lehké polevení znamenalo góly i do Kavalírovy sítě, ale Svitavští měli připravené ještě dva údery, jimiž završili přesvědčivé vítězství.

„Vyplatilo se nám, že jsme respektovali sílu soupeře a až na malé výjimky jsme hráli celý zápas soustředěně, s patřičným nasazením. Jakmile jsme ale polevili, hosté ukázali svoji útočnou sílu. Kdyby v 10. minutě, kdy při nás stálo obrovské štěstí, svoji tutovku proměnili, zápas by se zcela jistě vyvíjel úplně jinak. Měli jsme také na zřeteli, že Mýto dvakrát po sobě dokázalo otočit ze stavu 0:3, který byl o poločase i nyní. Naštěstí se nám hned po pauze podařilo vsítit čtvrtý gól a přestože hosté záhy snížili, drama jsme nepřipustili. Naše branky padaly po opravdu vydařených akcích. Hráči za předvedený výkon zaslouží pochvalu," komentoval duel trenér Pavel Brandejs.

Branky: 33. a 43. Uhlíř, 45. D. Svoboda, 48. Vacek, 66. L. Jukl, 80. Urban – 53. Doležal, 78. A. Svoboda. Rozhodčí: Lukášek. Bez ŽK. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Svitavy B: Kavalír – Kyncl, Kubík, Říha (54. Škeřík), Čonka (80. Švec), Uhlíř (46. Vacek), L. Jukl, Gregor (72. Pospíšil), P. Křížek, D. Svoboda, Ryšavý (62. Urban).

Litomyšl – Dobříkov 1:2

S vedoucím Dobříkovem odehrála Jiskra rovnocennou partii, ty rozhodující chyby ale udělali její hráči a odešli s prázdnou. Tu první ve 13. minutě a potrestal ji Rydval, ovšem do poločasu se z penalty za ruku postaral o vyrovnání Urban. Na stranu hostů zlomila utkání 62. minuta, faul gólmana Koukoly a Ševčíkův pokutový kop – 1:2. Hosté pak ukázali zkušenosti, hru „do mrtě" rozkouskovali a nepřipustili vyrovnání, když většinu střeleckých pokusů srazili mimo tři tyče.

„Výkon nebyl tak dobrý jako v Lanškrouně, ale se dalo se bodovat. Chtělo to vyvarovat se zbytečných chyb vzadu a být důraznější v koncovce, střelby bylo z naší strany málo," uvedl asistent domácího trenéra Petr Svoboda.

Branky: 35. Urban (PK) – 13. Rydval, 62. Ševčík (PK). Rozhodčí: Langr. ŽK: 5:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Litomyšl: Koukola – Janoušek, Štoudek, Gyömber, Radimecký, Kundera, Sršeň, Kristek (75. Žídek), J. Paclík, Urban, Vejrych (80. Lím).

Pomezí – Lanškroun 1:4

Dvacet minut se neslo ve znamení očekávaného drtivého nástupu Lanškrouna. Domácí ho ale přežili bez úhony a mohli udeřit sami, ve vyložené pozici ovšem Leinweber přeloboval s gólmanem také jeho branku a dvakrát zazvonila i tyčka. A tak šel do vedení přece jen soupeř, když stažení Ptáčka ve vápně potrestal z nařízené penalty Savych. Ve druhém poločase hosté čekali trpělivě na brejkové situace, po jedné z nich přidal druhý zásah Skalický, následně se hlavou pěkně prosadil Ptáček a tím bylo vlastně rozhodnuto. Leinweber potom sice ještě vykřesal zbytky nadějí domácích, ty ale zase rychle zadusil Komínek, který využil otevřené defenzivy.

„Myslím, že jsme si takhle vysokou porážku nezasloužili. Před vynikající návštěvou byla hra převážně vyrovnaná, náš tým se snažil, jak jen to šlo, ale bylo znát, že hrajeme proti soupeři, který pomýšlí vysoko. Škoda, že třeba místo jedné nastřelené tyčky nepadl gól, mohlo to být zajímavější," mrzelo vedoucího mužstva Zdeňka Stokláska.

Branky: 76. Leinweber – 29. Savych (PK), 67. Skalický, 70. Ptáček, 82. Komínek. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 4:3. Diváci: 220. Poločas: 0:1. Pomezí: Křemenák – Kotouček, Mička (71. Dvořák), M. Nespěšný, Roušar, Veselý, Jar. Svoboda, J. Nespěšný (84. Netolický), Pořízka, Škáva, Leinweber.

Letohrad B – Nasavrky 2:2 (2:1), pen. 3:4. Branky: Beneš, Procházka – Mikan, Boháč. Horní Jelení – Načešice 4:1 (1:1). Branky: Kaňkovský 2 (1 z pen.), Michálek, Šimek – Tlapák. Ústí nad Orlicí B – Rohovládova Bělá 0:4 (0:2). Branky: Nepivoda, Chovanec, Kotajny, Šlégr. Pardubičky – Luže 0:0 (0:0), pen. 1:3.

1. Dobříkov (15), 2. Lanškroun (11), 3. Svitavy B (11), 4. Nasavrky (10), 5. Vysoké Mýto B (9), 6. Rohovládova Bělá (9), 7. Luže (8), 8. Načešice (8), 9. Pomezí (7), 10. Letohrad B (4), 11. Pardubičky (3), 12. Horní Jelení (3), 13. Litomyšl (2), 14. Ústí nad Orlicí B (2).