I když se ve fotbale občas dějí pozoruhodné věci, tak pravděpodobnost dvou porážek je skutečně mizivá. Přitom nechybělo mnoho a radovat se mohli v Čisté, jenže ve vypjatém utkání domácí neproměnili několik vyložených šancí a draze za to zaplatili. Úspěch Slovanistů opět zařídil krásnou brankou Michal Večeřa, který tím jen potvrdil skvělou jarní fazónu.

Opakovaně si však musíme povzdechnout – přetahovanou o postup na úrovni okresu neměl rozhodovat fotbalista tak výrazně převyšující své okolí. Hráčům Čisté patří v každém případě obrovské uznání, jakým způsobem dokázali zasáhnout do postupových bojů a jak přinutili třebovské favority k maximálnímu vypětí do poslední minuty vzájemného utkání.

I druhé místo, pokud se ještě nestane zázrak, je pro tento tým velice cenné, i když zklamání z nevyužité historické šance pochopitelně přetrvá. Protože Březová potvrdila špatnou jarní formu porážkou v Dlouhé Loučce, mohla by přijít i o třetí pozici, kam se dere Mladějov. Ten uštědřil výprask Bystrému, i když výsledek 6:1 je pro hosty vzhledem k průběhu hry krutý.

Protože je po víkendu jisté, že z I. B třídy sestoupí Verměřovice a do našeho okresu tak na 99 procent spadne nejvýš jedno družstvo, neměl by se už sestupový ortel týkat nikoho jiného než Hradce. Teorie tu však ještě je a Městečko Trnávka s Jaroměřicemi budou bojovat o body úplné jistoty.