Utkání bylo rozhodnuto do poločasu (5:0) a domácí mohli pošetřit síly na megašlágr následujícího kola, kdy cestují do Cerekvice. Ta v minulém týdnu zmátla veřejnost v regionu (ne)odvoláním trenéra Bednáře, byl to však on, kdo kormidloval svůj tým k nečekaně vysokému vítězství 4:1 v Horce. Zápas se ve prospěch hostů vyvíjel od začátku, domácí propásli svoji naději po snížení na 1:2, když neproměnili velkou šanci na vyrovnání a pak už museli otevřít hru, na což doplatili dalšími inkasovanými góly z brejků.

Co říci k duelu Cerekvice – Březová? Bez nadsázky v něm půjde o osud celé sezony. Případné vítězství Slavoje zmenší bodový rozdíl mezi oběma rivaly na pouhé dva body a ponechá situaci i nadále otevřenou. Remíza znamená status quo a ponechá trumfy minimálně pro závěr podzimní části v březovských rukou. A pokud by se hostům podařilo vyhrát, tak už bude více méně jasné, že pozice půlmistra zůstane v Březové, už vzhledem k velké kvalitě jejího kádru.

Zajímavé věci se dějí i na chvostu tabulky. Jaroměřice odjely s prázdnou i z Bystrého a krčí se nadále s jediným bodem čtrnácté. Už na předposlední místo však po debaklu v Březové klesl Horní Újezd, který přitom ještě na jaře hrál I. B třídu. Následující domácí zápas proti Kunčině tak pro něj dostává málem existenční nádech. Jejich rival se sice také pohybuje na chvostu, ale pomohl si velice cennou výhrou nad Mladějovem. Také Radiměř poskočila do vyšších pater, o což se hattrickem do trnávecké sítě zasloužil Jan Karlík. Naopak Trnávka se sedmi body na aktuálním kontě důvod k jásotu nemá.
Jestli Radimeřské drží střelec Karlík, tak v případě Čisté je to Dušan Nepraš. Jeho dva góly rozhodly ve druhé půli vyrovnaný duel proti Loučce.