Síla mužstva z Chrudimska je taková, že si se svými soupeři většinou jen pohrává, a pokud zůstane pohromadě, má se krajský přebor na co těšit. Nyní se o kvalitách lídra pořadí přesvědčili na domácím umělém trávníku svitavští hráči a dobře po těle jim z toho rozhodně být nemohlo. Okresní „átřídní" zástupci mají za sebou celkově nepovedené kolo. Pomezí prohrálo doma podruhé v řadě a Kunčina neměla sebemenší naději.

Svitavy B – Slatiňany 1:5

Hosté se od začátku prezentovali skoro až atletickým výkonem skloubeným s fotbalovostí. Hned z první akce mohli skórovat. Hráli všichni stále v pohybu, točili hru po zemi a vydrželo jim to celý zápas. Roztahovali hru do stran a nabíhali na ostré centry. První takovou akci zužitkoval Slováček, v 7. minutě se rozběhl do vápna a z malého nekompromisně otevřel gólový účet – 0:1. Po inkasované brance a úvodním kolotoči pochopili domácí, že jestli nechtějí dostat nějakou ,,dardu", budou muset hodně přidat. Zabrali, hru se snažili vyrovnat, ale hosté byli přece jen rychlejší a fotbalovější. Především Kopecký, když odbrzdil, chodil si, kdy chtěl a kam chtěl. Ve 26. minutě se rozhodl, že dá gól, tak obešel tři obránce a dal ho – 0:2. Pět minut poté prudce vypálil Vladyka, Jílek ránu vyrazil a rázem se před ním objevili čtyři(!) dorážející hráči, zatímco domácí obrana se na to dívala z hranice šestnáctky. Hosté se málem stihli i domluvit, kdo to dorazí, nakonec to byl Koblasa. Poločas 3:0 byl i díky Jílkovi milosrdný. Domácí gólman si udržel vysoký standard až do konce utkání. Druhou půli začaly Svitavy s velikou snahou, vypracovaly si i náznaky šancí, nicméně o osudu utkání už bylo rozhodnuto. Ke cti béčka je třeba říci, že to ani po gólu Trňáka na 4:0 a nešťastné vlastní brance nezabalilo a snažilo se alespoň o čestný zásah. Povedlo se to sedm minut před koncem Válkovi po rychlém průniku a dobré nahrávce Stenzla – 5:1.

Fakta - branky: Válek – Kopecký, Slováček, Koblasa, Trňák, vlastní. Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 0:3. Svitavy B: Jílek – Škeřík, Kubík, Štěrba, Škraňka, L. Jukl, Ryšavý, Gregor, Berka, Válek, Frolo (Uhlíř, Scheib, Juřík, Kyncl, Stenzl).

Radim Jelínek, trenér TJ Svitavy B: Na jaře ještě posíleného suveréna soutěže jsme chtěli, tak jako na podzim, pořádně potrápit, ale on ukázal, že je svojí kvalitou úplně někde jinde než ostatní týmy v soutěži. Předčil nás po všech stránkách, pohybem i myšlením, rychlým přechodem do útoku, byl ohromně silný na míči. Zkusili jsme proti němu hrát aktivně, napadat a pokusit se ho nepustit do kombinace, jenže byl to naopak soupeř, který dokázal využívat našich chyb a nepřesností, navíc sbíral všechny odražené balony a rovněž byl silnější v soubojích. Ve druhém poločase sice zvolnil tempo a také prostřídal, nicméně zápas kontroloval, a to i navzdory tomu, že jsme si vytvořili několik slibných gólových příležitostí. Jílek sice pětkrát inkasoval, nicméně řadu šancí ještě zneškodnil. Naši hru ve druhé půli svým pohybem v útoku oživil dorostenec Juřík.

Pomezí – Staré Hradiště 1:3

Domácí ani na čtvrtý pokus nedokázali zdolat Hradiště a na jejich stadionu zavládly rozpaky. Branka soupeře pro ně byla zakletá a to, co dokázali zahodit, soupeř tvrdě potrestal z brejků, které Klouda a Götz bez váhání využili. Ani pokutový kop ve 48. minutě domácím nepomohl, Roušar totiž branku netrefil, zato Klouda byla po dalším rychlém kontru neomylný – 0:3. Teprve potom se dočkali domácí po střele Nespěšného ze skrumáže, což však byla chabá náplast na neúspěch i přes poctivou dřinu celého družstva.

Fakta - branky: M. Nespěšný – Klouda 2, Götz. Rozhodčí: Bleša. Poločas: 0:2. Pomezí: Pecina – Kotouček, Zahoran, Veselý, Drobný, Roušar, Jožák, Stýblo, Ehrenberger, M. Nespěšný, Krajíček (Svoboda, Pořízka).

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Náš výkon byl oproti minulému týdnu daleko lepší. Poločas jsme mohli klidně o dva góly vyhrát, místo toho však o dva prohrávali. Naši kanonýři nám neudělali čest a navíc jsme propadli při brejkových situacích soupeře, které jsme nedokázali zastavit, byť by to mělo být nedovoleně. Penaltu, která by nás vrátila do utkání, jsme neproměnili, místo toho přišel třetí úspěšný brejk soupeře. Těmi hosté vynikali, měli je dobře načasované a sehrané. My jsme v koncovce zklamali. Porážka mrzí, ale musíme bojovat dál.

Heřmanův Městec – Kunčina 7:0

Od začátku bylo zřejmé, kdo bude lepším mužstvem. Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a nestíhali. Hned zkraje vytěžili domácí ze své převahy dva góly, do poločasu to bylo už 4:0 a pátý zásah následoval v nástupu do druhé části. Hostům se podařila za celý zápas snad jediná útočná akce v 60. minutě, na což doplatil Mach, který zatahal za „záchranou brzdu" a za zmaření vyložené šance byl potrestán červenou kartou. Ani v deseti však domácí nepolevili a Kunčině tedy podzimní „sedmičku" oplatili stejnou mincí.

Fakta - branky: D. Salfický 2, Hlaváč 2, M. Svoboda, Ilko, Čáp. Rozhodčí: Ujec. ČK: 1:0 (Mach). Poločas: 4:0. Kunčina: Fryč – Pešava, Eliáš, Švanda, M. Spálenský, R. Zeman, T. Brychta, Slezák, O. Brychta, Pagáč, Šejnoha.

Další výsledky I. A třídy:

Přelouč – Luže 2:0 (0:0). Branky: Koch, Ulrych z pen. Srch – Česká Třebová B 6:0 (3:0). Branky: Rolinek 2, Maivald 2, Tměj, Hocque. Vysoké Mýto B – Načešice 1:1 (1:1), pen. 4:5. Branky: Forgáč – R. Chmelík. Chrudim C – Hlinsko B 6:2 (6:1). Branky: Havránek 3, Mareš, Meduna, Zrůst – Holec, Picek.

Pořadí: 1. Slatiňany (55), 2. Přelouč (43), 3. Chrudim C (42), 4. Heřmanův Městec (38), 5. Staré Hradiště (37), 6. Česká Třebová B (35), 7. Luže (34), 8. Vysoké Mýto B (32), 9. Pomezí (31), 10. Načešice (31), 11. Srch (30), 12. Svitavy B (25), 13. Kunčina (15), 14. Hlinsko B (14).  (mo, rh)