Konec mu sice výsledkově nevyšel podle představ, nicméně páté místo je po odehrané polovině podzimu více než lichotivým vysvědčením.

„Zcela spokojeni nejsme, bodů jsme mohli a měli mít více, ale aktuální zisk přijímáme současně s pokorou. Hra se nám většinou dařila, avšak pořád máme hodně věcí ke zlepšení," vyjádřil se trenér PAVEL BRANDEJS.

Jeho svěřenci vstoupili do I. A třídy nebojácně, kvalitní konkurence se nezalekli a neslo to ovoce. „Tým si ověřil, že styl, kterým se chceme prezentovat, přináší úspěch. Na našich nezdarech v závěru se nejvíce podepsaly neproměňování šancí a bohorovné bránění," ohlíží se svitavský trenér.

To, že hráči uvěřili, že cesta, kterou se vydali, je úspěšná, pokládá za hlavní pozitivní zjištění podzimní části sezony. Tím více chce zapracovat na odstraňování neduhů, které béčko připravily o ještě lepší výsledky. „Nedostatečná koncentrace po celou dobu zápasu, nedůsledné bránění, malý důraz v zakončení, tak to je alespoň ve stručnosti jejich výčet," uvedl Pavel Brandejs.

Brankový poměr 27:23 naznačuje, že hra svitavské rezervy nebyla nudná, v jejich zápasech padalo poměrně hodně gólů, o čemž svědčí skutečnost, že pouze v jednom z nich nedokázala překonat soupeřova brankáře, avšak také jenom jednou dovedla udržet čisté konto. „Nedaří se nám bránit standardní situace. Asi od poloviny sezony jsme začali neproměňovat vypracované šance, což se negativně projevilo zvláště v posledních čtyřech prohraných zápasech," připomíná Brandejs zmíněný finiš podzimu, během něhož se bodový přísun zastavil.

Z čehož také plyne, že většina nejvydařenějších utkání se koncentrovala do první poloviny základní části. „S přehledem jsme zvládli domácí střetnutí s Načešicemi a Vysokým Mýtem. Herně ani výsledkově nám naopak nevyšla vystoupení v Luži a Dobříkově," ohlíží se trenér.

Tak či onak, jedna věc se béčku povedla. všichni soupeři v I. A třídě ho museli začít brát vážně. „Z pozápasových komentářů soupeřů jsme mohli získat dojem, že speciálně na nás se týmy nabudily. Nebylo výjimkou, že proti nám podávaly svoje zdaleka nejlepší výkony. Těší nás, že nás nelze podceňovat a mužstva musí ukazovat svoje kvality, aby s námi mohla odehrát vyrovnanou partii," je spokojen Pavel Brandejs. Podzim mu však také ukázal, že ve vyšší soutěži zkrátka není prostor k většímu počtu zaváhání. „Soupeři tady nemilosrdně trestají chyby, včetně nevyužívání šancí," povšiml si.

Plány pro zimní přípravu nemá nijak výjimečné. „Poctivě potrénovat, zpestřit náročnou přípravu novými, potřebnými věcmi, stmelit kolektiv, upevnit vztahy mezi hráči navzájem a mezi hráči a realizačním týmem. Z pracovních důvodů bude patrně delší dobu scházet Lukáš Jukl. Jinak pevně věřím, že v celém svitavském oddíle přinejmenším zůstanou všichni stávající hráči," uzavřel Pavel Brandejs.