Rychnov – Vysoké Mýto B 2:0

Lídr tabulky potvrdil dobré výsledky z přípravy, ale nijak lehké to neměl, soupeř důsledně bránil a domácí se dlouho nemohli prosadit, když v největší tutovce vychytal Kylara bravurně Bulva. Až ve 41. minutě gólově udeřilo, centroval Černušák a Šilar se v novém působišti uvedl gólově – 1:0. Střelec musel být vzápětí vystřídán, ale i po změně stran pokračovala rychnovská převaha. V 67. minutě po nejhezčí akci utkání po ose Matějka – Kylar – Hlubinka zvýšil posledně jmenovaný na 2:0. Poté se hosté osmělili a v 83. minutě měl Šikl na kopačce snížení, ale nařízenou penaltu mu Šifra chytil. Dohrálo se v klidu.

„Hosté si zjevně přijeli pro bod a tomu podřídili taktiku. Nám se zpočátku nedařilo, ale po vedoucí brance to bylo lepší a druhý pojišťovací gól kluky uklidnil. S důležitou výhrou jsme spokojeni,“ sdělil předseda klubu Jindřich Šmída.

Fakta – branky: 41. Šilar, 67. Hlubinka. Rozhodčí: Řehák (Lanškroun), ŽK 2:3, diváků: 100, poločas: 1:0. TJ FC Rychnov: Šifra – Sekanina, Pánik, Špaček, Šilar, Grochol, Černušák, Matějka, Langr, Hlubinka, Kylar (Vítek, Hána, Kopp).

Sebranice – Horní Újezd 0:0

Úvod byl oboustranně hodně opatrný. Šance domácích přišly po půlhodině, leč osamoceným Trávníčkovi ani J. Horníčkovi koncovka nevyšla. Z hostů měl na kopačce gól novic Dobr. Po změně stran proti deseti si Sebranice sice vynutily převahu, ale bez důrazného zakončení. Závěr nabral pořádné grády, druhé vyloučení a vykázání trenéra hostů atmosféře nepřidaly. Ani dvojitou početní převahu ale domácí nevyužili a body se dělí, z čehož asi nemá nikdo radost.

Fakta – rozhodčí: Z. Dvořák (Březová nad Svit.), ŽK 2:5, ČK 0:2 (V. Dobr, Pala), diváků: 340, poločas: 0:0. Sokol Sebranice: Schüch – Klusoň, Švec, Nezbeda, Sýkora, Kalánek, J. Horníček, Trávníček, Chadima, Z. Horníček, Knap (Hurych, Kárský, Haupt). TJ Horní Újezd: K. Prokop – Kovář, Pala, Beneš, Mokrejš, Portlík, V. Dobr, Bureš, Drápela, Faltys, Kárský (Žďára, Chadima).