Tříbodová spokojenost zavládla o víkendu jenom v Moravské Třebové. Vítězné derby proti Poličce lehce vylepšilo situaci SKP Slovan v závěru tabulky, naopak hostující celek pořád čeká na první jarní bod. Svitavští výsledkově zklamali v České Třebové, kde určitě prohrát nemuseli a neměli.

Moravská Třebová – Polička 2:0

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Byl to zápas, ve kterém jsme potřebovali zvítězit a tomu jsme přizpůsobili naší taktiku a způsob hry. Hosté byli trochu fotbalovější a lepší na balonu, v tomto směru bylo vidět, že mají dovednosti ze sálového fotbalu. Nám se ale podařilo je překvapit hned ze začátku. Soupeř potom převzal iniciativu, ale s výjimkou dvou střel do tyče jsme ho do jiných šancí nepustili, a to hlavně druhém poločase, čehož si cením. Byl to z naší strany bojovný a zodpovědný výkon. Jsem rád za to, jak jsme toto utkání zvládli, jsou to tři důležité body. Mrzí mě ovšem dvě zranění, kdy stoper Murin musel odstoupit s lehkým otřesem mozku a Sedláček má vykloubené rameno. To je pro nás komplikace před příštím utkáním v Letohradu, protože ze hřiště posledního týmu tabulky rozhodně nechceme odejít s prázdnou.

Jiří Valta, trenér SK Polička: I když jsme se na soupeře připravovali a chtěli jít do zápasu s určitou taktikou, tak ta vzala za své ve třetí minutě, když jsme po standardní situaci nedokázali odkopnout míč a navíc špatně pokryli domácího Šatníka. Tím se nám všechno rozbouralo, nicméně postupně jsme se z toho oklepali a potom jsme tam měli asi dvacetiminutovou pasáž, kdy jsme byli lepší, trefili dvě tyčky a vyrovnání viselo ve vzduchu. Místo toho jsme však podruhé neuhlídali Šatníka, ačkoli o něm víme, že je to dobrý hlavičkář. Druhý gól podle mě celé utkání rozhodl. Po přestávce jsme se sice snažili být více aktivní, ale naše hra byla hrozně komplikovaná. Nechtělo se nám tam, kde se rozhoduje, tedy do šestnáctky, kde byl jen Stejskal, ale nikdo mu nepomohl. Převaha tam z naší strany místy byla, ale zcela jalová. Soupeř se prezentoval enormní snahou a chutí uspět, v čemž nás předčil. Byly tam sice některé výkony, na nichž se dá stavět, ale celkově se nám vrací to, že jsme v zimní přípravě pro fotbal moc neudělali a vlastně to teprve teď doháníme. I štěstíčko, které se k nám na podzim několikrát přiklonilo, se od nás nyní odvrací.

Česká Třebová – Svitavy 2:1

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Pro nás velice efektivní utkání. V útočné fázi jsme z minima vytěžili maximum. Taktické úkoly v defenzivní činnosti jsme plnili na výbornou a soupeře jsme pouštěli do šancí jen naší chybnou rozehrávkou. První obdržený gól ze standardní situace patřil k lacinějším, ale pak nás v těžkých chvílích po našich chybách podržel brankař Bárta. Byli jsme si vědomi kvalit soupeře v útočné fázi a několik herních prvků jsme tomu podřídili. Musím pochválit hráče za přístup a odhodlanost, většina z nich hrála na hranici svého maxima. Možná, že i proto se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Jak se může změnit výkon mužstva během týdne, ukázali naši hráči ve Třebové. Zatímco proti Holicím zahráli dobře a svůj výkon v průběhu zápasu stupňovali, tak nyní se nedařilo nic a dvěma doslova školáckými chybami jsme soupeři darovali vítězství. I když jsme po celé utkání měli optickou převahu, hlavně proto, že se nás protivník bál a soustředil se hlavně na pozorné bránění, nedokázali jsme to využít. Dostali jsme se brankou Ptáčka do vedení, které nás mohlo uklidnit, ovšem místo toho jsme vyrobili hrubku při rozehrání přímého kopu na vlastní polovině a dovolili domácím snadno vyrovnat. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik šancí, které jsme trestuhodně zahodili a tak opět přišel trest v podobě gólu po standardní situaci od půlky hřiště a zaváhání brankáře. Částečnou omluvou může být to, že jsme hráli po zimě poprvé na trávě. Na porážku je nutno zapomenout a příště podat mnohem lepší výkon, což bude proti silné Chrudimi třeba.