Jak jste ve Svitavách spokojeni s přípravou na nový soutěžní ročník?

S její náplní mohu být spokojen, i když byla jako každororočně ovlivněna čerpáním dovolených a toho plynoucí nepřítomností hráčů. Mám však jednu připomínku: letní přestávka byla podleméhonázoru v letošním roce až příliš krátká. S mistrovskou soutěží se mělo začínat alespoň o týden později, variant termínové listiny by bylo více. S přípravou bylo potřeba začít již čtrnáct dnů po skončení minulé sezony a to je velmi brzy.

V jarní části jste často nastupovali s početně velmi omezeným kádrem. Podařilo se jej doplnit?

Ano, přivítali jsme tři nové hráče. Z dorostu se natrvalo připojil Michal Čížek a do Svitav se vrátili oddíloví odchovanci Martin Brůna a Ondřej Chyba. Oba byli zařazeni do kádruAmužstva a pevně věřím, že budou přínosem, už v tom, že nás bude více. Své působení v týmu prodloužil rovněž Zdeněk Vacek.

Většina trenérů je toho názoru, že nový krajský přebor bude díky sestupům z divize náročnější než ten minulý. Souhlasíte s tím?

Čekám ještě větší vyrovnanost a zkvalitnění soutěže. Jsem přesvědčen, že od prvního kola vypukne tvrdý boj o střed tabulky. Kdo se vněm udrží, bude na tom dobře, doufám, žemyto během podzimní části zvládneme. Osobně za jednoznačného favorita na postup považuji Živanice.

S jakým cílem vstupuje svitavský fotbal do nové sezony?

My budeme po podzimu spokojeni s umístěním kolem šesté příčky, jinými slovy s klidným středem tabulky krajského přeboru.

V nedělním šlágru úvodního kola přivítáte v derby Poličku. Co od střetnutí očekáváte?

Bude to vyrovnaný, bojovný a myslím si, že pěkný zápas, po devadesáti minutách s vítězstvím pro Svitavy.