Co všechno čeká sportovní fanoušky o nastávajícím víkendu ve Svitavách a Vendolí?

Bude to největší fotbalový turnaj v České republice. Žádáme agenturu Dobrý den z Pelhřimova, aby přijela zapsat český rekord v počtu startujících týmů na dvoudenní akci. Letos se utká 130 mužstev ve 388 zápasech, zúčastní se přes 1200 aktivních hráčů.Kromě fotbalu je pro účastníky nachystaná sobotní večerní diskotéka, vodní fotbálek, horkovzdušný balón, malování na obličej, pro hráče celkem čtyři tisíce litrů iontových nápojů.

Jaké bude v letošním roce startovní pole na Qanto Cupu?

Týmy jsou z celé republiky. Třiatřicet celků je z okresu Svitavy, sedmnáct ze Slovenska, třináct z Prahy, z nejvzdálenějších mohu jmenovat Sokolov, Větřní, Chomutov. Přihlásily se špičkové mančafty, některé z nich se spojují, startují týmy z celostátní ligy sálovky, extraligy futsalu i z pražské Hanspaulky. Přijedou všichni dosavadní vítězové, Olympik Mělník nahlásil 37 osob na ubytování. Zápasy bude řídit 20 rozhodčích, mezi nimi i prvoligoví sudí futsalu. Dochází k několika změnám v pravidlech, která se více přiblíží těm futsalovým.

Co to přinese?

Už loni se hrálo podle pravidel převzatých z futsalu, ale upravených trochu jinak. Letos se hraje podle klasických futsalových pravidel s výjimkou akumulovaných faulů. Další novinkou je, že z autu na rozdíl od dřívějška nebude možné dosáhnout branky, za žlutou kartu nebude hráč potrestán vyloučením na dvě minuty, to až za červenou.

Jak je vlastně organizace takového megaturnaje náročná? Kolik lidí se na ní podíli?

O bezproblémový chod turnaje, občerstvení a další věci se stará přibližně dvacet spolupracovníků. Odalších dvacet lidí potřebujeme posílit na večerní diskotéku, kde čekámenávštěvu čtyř tisícovek lidí. Přípravy na Qanto Cup běží prakticky od ledna.

Příznivé počasí na oba víkendové dny máte objednáno?

Předpověď se mění ze dne na den, radši se na ní nekoukám.