Letos to je již po sedmnácté, kdy se na pomezí Čech a Moravy sejdou hráči každého věku a různé výkonnosti, aby změřili svoje síly a zabojovali o prestižní trofej.

„V kategorii Open a v kategorii Masters nad 35 let se představí celkem 101 mužstev ze tří zemí, která na Svitavském stadionu odehrají 362 utkání," informoval ředitel turnaje Martin Vodička. Z tradičního programu svitavského turnaje vypadly v tomto roce ženy. A to nikoli z toho důvodu, že by o ně pořadatelé nestáli, jenže se nepřihlásil dostatečný počet celků.

Další novinkou 17. ročníku je jeho situování do jediného sportoviště, a to na Svitavský stadion. Tady bude připraveno dvanáct hřišť (šest na hlavní ploše a šest na „dvojce"), na kterých se odehrají všechna střetnutí.

Systém turnaje zůstává v porovnání s předešlými lety beze změny. Sobota bude náležet základním skupinám hlavního turnaje a celému klání veteránů, v neděli dopoledne přijdou na řadu semifinálové skupiny a celý Qanto Cup vyvrcholí odpoledne finálovým pavoukem. Nedělní část turnaje se přitom bude týkat šedesáti družstev.

Obhájce primátu z minulého ročníku bychom nyní hledali v listině účastníků marně, to ale neznamená, že nepřijede. Jak je to možné? Snadno, přejmenoval se. „Letos se představí pod názvem PROTECTION.CZ Brno. V turnaji veteránů obhajuje primát tým starších pánů z Letohradu," sdělil Martin Vodička.

Mezi startujícími mančafty se i v tomto roce objevuje celá řada důvěrně známých jmen, která ke Qanto Cupu patří po dlouhou dobu. Namátkou uveďme FC Literpool Frenštát pod Radhoštěm, Jiřina Prostějov (loni třetí), Rosťa Team Praha (loňští finalisté), SK Goll Běloves, FS Sádek, VPS Novabrik Polička, FS Sádek, Team Kostohryz Praha (loni čtvrtí) a další tradiční týmy. Vedle nich se však objeví také nováčci.

„Máme tu čest přivítat i ligové hráče, ovšem ne všem týmům půjde jen o to, aby dosáhly fotbalových úspěchů," upozornil Martin Vodička, že Qanto Cup není jenom o tabulkách skupin a postupu v play off. Je to setkání přátel, je to příležitost pobavit se a strávit ve Svitavách dva hezké dny.

„Děláme hodně pro to, aby se všichni bavili i mimo fotbalová hřiště. Připraven bude bohatý doprovodný program obsahující různé atrakce, dostatek občerstvení bude k dispozici po celou dobu. Sobotní večerní párty se odehraje v areálu Svitavského stadionu s vystoupením GIPSY.CZ a laserhow DJ Folteena," dodal ředitel turnaje.

Časový rozpis Qanto Cupu 2015

SOBOTA 27. ČERVNA

9:00 – 14:00:
Základní skupiny (Z01, Z02, Z03, Z04, Z05, Z06, Z07, Z08, Z09, Z10)

14:00 – 19:00:
Základní skupiny (Z11, Z12, Z13, Z14, Z15, Z16, Z17)

Turnaj veteránů

9:00 – 14:30:
Základní skupiny (VET1, VET2, VET3, VET4)

15:00 – 19:00:
Finálový pavouk (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, o 3. místo, finále)

NEDĚLE 28. ČERVNA

9:00 – 14:00:
Semifinálové skupiny (SA, SB, SC, SD, SE, SF, SG, SH, SI, SJ, SK, SL)

14:00 – 18:30:
Finálový pavouk (1. kolo, osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, o 3. místo, finále)

Pozn.: Hrací doba všech utkání na 17. ročníku Qanto Cupu je 2 x 12 minut.