Týmů bude v letošním roce dohromady pětaosmdesát, a sice sedmdesát v hlavním turnaji a patnáct v klání veteránů. Nepůjde tedy o překonávání účastnických rekordů, tohle období má Qanto Cup za sebou, počet startujících mužstev je ale i tak hodně vysoký a akce nadále patří k top podnikům svého druhu v Česku.

Celý program se odehraje v areálu Svitavského stadionu. Veteráni zvládnou základní skupiny i finálový pavouk během soboty, hlavní turnaj bude jako vždy natažen do obou víkendových dnů.

V sobotu jsou na pořadu boje ve čtrnácti základních skupinách. Z nich postoupí do nedělních dopoledních semifinálových pětic celkem padesát družstev. Vrcholem Qanto Cupu bude finálových pavouk pro dvaatřicet elitních celků a jeho brány jsou letos otevřeny docela široce, vždyť do něho půjdou první tři týmy z každé semifinálové skupiny a s nimi ještě dva nejlepší ze čtvrtých míst.

Pátrání po možných favoritech turnaje je hledáním jehel v kupkách sena, nicméně ve startovním poli se objevuje řada mančaftů, které na Qanto Cupu v minulosti slavily úspěchy. Před rokem zvedali vítěznou trofej nad hlavy hráči VPS Novabrik Polička (na fotografii) a jako s obhájci se s nimi musí počítat.

Maratón zápasů začíná po oba dny v 9 hodin a organizátoři se postarali, jak je zvykem, také o doprovodný program a večerní kulturní vyžití.