Ptáček versus SKP Slovan – 4:0!

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nebylo to o víkendu rozhodně ono z pohledu okresního čtyřlístku v nejvyšší krajské fotbalové soutěži. Ze tří bodů se radovali jen hráči Svitav, že by ovšem v klání s Třemošnicí oslnili, o tom nemůže být ani řeči. Pátá výhra v řadě se však počítá.

16.4.2018

Ze zápasu Svitav (ve žlutém) proti Třemošnici.Foto: Eduard Hromadník

Zklamala Litomyšl, která závěr takticky nezvládla a neuhrála nic, ani poličští fanoušci nemohli odcházet ze stadionu spokojeni, jejich tým propadl v měření sil proti Dobříkovu. Bilanci nevylepšil ani třebovský Slovan, který nedokázal zastavit lanškrounského kanonýra Ptáčka.

Litomyšl – Heřmanův Městec 1:2

„Kdo chce víc, nemá nic“. Přesně toto pořekadlo platí v případě utkání, které domácí přiřadilo mezi mužstva s vážnými existenčními starostmi. Zbytečně, prohrát rozhodně nemuseli. Hra byla vyrovnaná, šancí se nerodilo mnoho. Jednu z nich proměnil zkraje druhé půlky Salfický a hosté vedli. Ze zvýšené aktivity vytěžili domácí srovnání po standardní situaci a dorážce Gyömbera v 85. minutě. Jenže místo obezřetnosti se vzápětí vyhrnuli vpřed ve snaze přidat druhý gól, nezajistili zadní řady, do nich vletěl Salfický a samostatný únik na Koukolu bezchybně zužitkoval.

Fakta – branky: 85. Gyömber – 51. a 87. Salfický. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Litomyšl: Koukola – Gyömber, Štoudek, Radimecký, Jireček – Paclík, Tomšů, Kundera, Zeman (68. Vejrych) – Folta, Valenta. Heřmanův Městec: Žďánský – Dvořáček, Jošt, Jablečník, Levinský (76. Peter) – Mach, Čáp, Hlaváč, D. Zrůst (62. Straka) – Salfický (89. Vrátil), T. Zrůst.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Před čtrnácti dny jsme si říkali, že následující dva zápasy jsou pro nás velmi důležité pro vývoj jarní části. Realita byla taková, že jsme s obtížemi skládali jedenáct hráčů k utkání a odhodlání bodovat a výsledkově zvládnout oba duely bylo vidět maximálně na polovině týmu. V sobotu jsme sehráli nejhorší jarní vystoupení bez pohybu, nasazení a vůle jít na hřiště vyhrát, což bohužel opakujeme mnohem častěji, než bychom si přáli. Dá se říci, že je to náš jediný problém, který se nám stále nedaří změnit. Dobrovolně jsme se tedy zařadili do boje o záchranu v krajském přeboru.

Lanškroun – Moravská Třebová 4:0

Slovan srazil na kolena jediný hráč v barvách soupeře. František Ptáček zažil velký den a obvykle pevnou třebovskou defenzivu rozmontoval do šroubku. Poprvé po necelých čtyřech minutách a utkání se začalo hrát podle lanškrounských not. Tím spíše, že neudržitelný Ptáček přidal do poločasu další dvě trefy a do šaten se šlo za stavu 3:0. Jakékoli myšlenky Slovanistů na návrat do zápasu uťala 53. minuta a v ní druhá žluta karta pro R. Šatníka. Hrdina zápasu Ptáček korunoval svoje představení čtvrt hodiny před koncem dalším zásahem a podtrhl tak účet.

Fakta – branky: 4., 25., 39. a 75. Ptáček. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (53. R. Šatník). Diváci: 260. Poločas: 3:0. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Pavelka, Karlík – Kolomý, Krejsar (78. Marek), Richtr, Sita (81. Doležal) – Ptáček (85. Jaroš), Komínek (73. Stasiowski). Moravská Třebová: Kamisch – Novák, R. Šatník, Strouhal (46. Štaffa), Strnad – Staněk, Válek (77. Bubela), Marák, Okrouhlý – Konečný (81. Nováček), Němec.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Byl to zápas tří mužů. Našich dvou stoperů a domácího Ptáčka. Ten v tomto souboji zvítězil 4:0 a ještě jsme se na něm vyfaulovali na červenou kartu. Nebýt toho, bylo by to úplně normální utkání, nedá se říci, že by nás soupeř nějak přehrával, jenže takhle to byly naše naivita a hrubé individuální chyby na jedné a jeho dovednost a rychlost na druhé straně. Více není co dodat.

Svitavy – Třemošnice 2:0

Lepší úvod si domácí ani nemohli přát, ve 4. minutě zahrával Jukl trestný kop od pomezní čáry a jeho ostrý balon přelétl přes chumel hráčů až za záda překvapeného gólmana Oswalda – 1:0. Místo, aby je tento gól nakopl, však jejich aktivitu spíše utlumil a iniciativu přenechali soupeři, který jim svým rychlým přechodem do protiútoku pořádně zatápěl. Vážnějších šancí však bylo na obou stranách jako šafránu. Všechno vyřešila 54. minuta a nařízená penalta, kterou proměnil Frolo. Od té chvíle se duel v podstatě jen dohrával s minimem zajímavých momentů.

Fakta – branky: 4. D. Jukl, 53. Frolo z pen. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – J. Novák (72. Czehowský), M. Čížek, D. Jukl, Veselský – Chlup, F. Čížek (81. Bartoš), Jiroušek, D. Juřík (68. Drašar) – Frolo, Svoboda. Třemošnice: Oswald – Mocanu (54. Mejtský), Culek, Petr, O. Vančura – Fejl (76. Šťastný), J. Vančura, Král, M. Šindelář (79. Lipenský) – Hejcman, Šebek.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Musím sebekriticky přiznat, že tento zápas nevyhrál tým lepší, ale šťastnější. A to přesto, že jsme začali dobře a hned ve čtvrté minutě jsme po přímém kopu Jukla šli do vedení. Místo toho, abychom tento úspěch přetavili v další tlak, začala se hra postupně vyrovnávat a ve druhém poločase již měla převahu Třemošnice. A tak, přestože ještě Frolo po jednom z protiútoků zvýšil z penalty na 2:0, můžeme poděkovat Jílkovi za několik dobrých zákroků a také nepřesné mušce hostujících hráčů za vítězství.

Polička – Dobříkov 0:3

Nepovedené utkání odehráli poličští fotbalisté. Do potíží se dostali hned v 7. minutě, kdy po rohu překonal Slaného dorážkou z malého vápna neobsazený Ševčík. Hosté byli živější, rychlejší, důraznější, domácím se hra nedařila a zahrozili pouze ojediněle. Ani po přestávce to nebylo o mnoho lepší, nejblíže k vyrovnání byl Bednář, ale jeho hlavička šla těsně nad. V 73. minutě po spolupráci se Ševčíkem překonal Slaného lobem Houžvička a poličský odpor zeslábl. Definitivní ránu do vazu zasadil domácím v úplném závěru Ševčík, který se prosadil ve vápně.

Fakta – branky: 7. a 90. Ševčík, 73. Houžvička. Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 1:3. Diváci: 140. Poločas: 0:1. Polička: Slaný – Jílek, Pavliš (37. Awuku), Čejka, Vondra (62. Kovář) – Jakub Mužík (38. Netolický), T. Švec, T. Mbah, Navrátil – Bednář, M. Mbah. Dobříkov: Horníček – Bořke, Karela, J. Vaněk, Konvalina (86. Richter) – Svatoň (55. Houžvička), Klapal, Svoboda (75. Jošt), T. Vaněk – Bůžek (55. Rydval), Ševčík.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako minulý týden s velkým očekáváním, že zopakujeme podobný výkon. Bohužel toto očekávání vzalo rychle za své. Byli jsme pomalí, u všeho pozdě, málo soustředění na utkání, nedůrazní v osobních soubojích, hráli jsme fakt špatně, i když několik brankových šancí jsme si vypracovali. Soupeř u nás slavil úspěch svým jednoduchým a rychlým fotbalem. Výsledek beru plně na sebe, nedokázal jsem mužstvo na tento zápas dostatečně připravit a motivovat.

Další výsledky KP Pardubicka:

Chrudim B – Holice 8:2

Fakta – branky: 4., 36. a 50. Zavřel, 7. a 14. Netušil, 19. P. Tlapák, 74. Shejbal (PK), 89. Žalud – 45. Kopřiva, 53. Řezníček. Rozhodčí: Depeš (Libchavy). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 5:1. Chrudim B: Zíma – M. Tlapák, Holeček (53. Jindrák), Kopecký, Shejbal – Zavřel (68. Klika), Netušil (64. Pekař), Matyáš, P. Tlapák (61. Linhart) – Žalud, Zrůst. Holice: Kovařík – Bydžovský, Chvála, Kopřiva, Machatý – Křtěn (81. Laksar), Jedlička (46. Růžička), Řezníček, Koblížek (46. Stárek) – Václavek, Ručka.

Choceň – Slatiňany 0:5

Fakta – branky: 65. a 71. Rešetár, 80. a 89. Kopecký, 45. Vladyka. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 3:3. Diváci: 161. Poločas: 0:1. Choceň: Gerčák – Fogl, Krejza (77. Kulhánek), Lebeda – Kubový, Sršeň, Zahálka, Voborník (80. Zachař), Kubíček (67. Sklenář) – Myšák, Šafek. Slatiňany: Jehlička – Luptovský (53. Rešetár), Valda, Málek (72. Hudec), Malý – Beneš, Vladyka, Hauf (65. Trňák), Slováček (65. Pokorný) – Koudelka (77. Koblasa), Kopecký.

Moravany – Česká Třebová 3:0

Fakta – branky: 23. vlastní (Fučík), 29. Novák, 86. J. Lukas. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 2:0. Moravany: B. Branda – Knotek, Sokol, M. Lukas, Hurta – Kulhánek (89. Hermann), Bakeš (82. J. Lukas), Beran, Novák (72. Hynek) – Kříž, Semerád. Česká Třebová: Bárta – Klumpar (55. Keprt), Kubásek, Fučík, Křepela – Müller, Roušar (89. Jiřánek)– Stolín, Grepl (89. Herclík), Langer – Novotný.

Žamberk – Hlinsko 1:1 (PK 3:5)

Fakta – branky: 46. A. Kopecký – 55. Dostál. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (78. O. Kopecký). Diváci: 90. Poločas: 0:0. Žamberk: Martinovský – Kotyza, Pavelka, O. Kopecký, Trejtnar – Rozlívka, A. Kopecký, Smola, Jírů – Dvořák (69. Franke, J. Huška (89. Pirkl). Hlinsko: Hlavatý – Křivka, Vukliševič, Volf, Nevole – Mayer, Pelikán, Portyš (81. Zub), Cach – Diomande (58. Chmelík), Dostál.

1. Slatiňany (45), 2. Česká Třebová (42), 3. Holice (34), 4. Moravská Třebová (34), 5. Lanškroun (33), 6. Chrudim B (33), 7. Heřmanův Městec (33), 8. Hlinsko (31), 9. Svitavy (29), 10. Choceň (27), 11. Polička (25), 12. Litomyšl (24), 13. Dobříkov (21), 14. Žamberk (21), 15. Třemošnice (20), 16. Moravany (19).

16.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 000 Kč

Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Telefonický kontakt nutný předem!. Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - opatov, 569 12 Opatov v Čechách. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 95 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: odstřeďování špon, manipulace s výrobky, NABÍZÍME: Pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování lze uzavřít na dobu neurčitou. Nástup dle domluvy, zajištěno závodní stravování, zaměstnavatel přispívá na dopravu do zaměstnání, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Armaturka vranová lhota, a.s., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Miroslava Kosíková, +420 461 362 617.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič MKD do třetích zemí (RUS, BY, UA). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: POŽADAVKY: znalost MKD, spolehlivost, zručnost, výhodou znalost jízd do třetích zemí, znalost ruského jazyka na komunikativní úrovni výhodou, NABÍZÍME: PP na dobu určitou 3 měsíců, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Alma service, s.r.o., Havlíčkova, č.p. 1118, 570 01 Litomyšl. Informace: Dmitry Dashkevich, .

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč

Videosouhrn 23. dubna 2018

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Svitavská rezerva (v pruhovaném) vyzrála na favority z Dolního Újezdu, když ve druhé půlce obrátila vývoj utkání.
8

Dolní Újezd neustál bitvu na lánské umělce

Derby bez gólů a skoro bez šancí

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Poprvé na jaře odcházeli svitavští fotbalisté z trávníku poraženi. Stalo se tak na půdě vedoucích Slatiňan, přesto dojem z jejich výkonu nebyl úplně špatný.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Voda zůstane pod stálou kontrolou

Pardubický kraj - Kvalita vody v přírodních koupalištích na Chrudimsku i jinde v Pardubickém kraji bude také v letošní letní sezoně pod pravidelnou kontrolou hygieniků.

Fotbalové výsledky z regionu

Svitavy – Jak hrály celky ze Svitavska v uplynulém kole mistrovských fotbalových soutěží dospělých? Odpověď naleznete na následujících řádcích.