Hosté se snažili hrát otevřený fotbal, což se jim proti rozjetému soupeři nevyplatilo. Už na začátku inkasovali po zaváhání obrany, ve druhém poločase završil Roshan hattrick a o výsledku nebylo pochyb.

Druhé Jevíčko zvítězilo rozdílem třídy v Křenově. Nutno říci, že domácí si vybrali kopec smůly, dva góly si dali sami. Hosté neměli výraznější převahu, ale na jejich straně byla extrémní efektivita. Po třetí brance nebylo co řešit a favorit došel pro jednoznačnou výhru.

Borová sice okresní přebor opustí, to je v tuto chvíli skoro jasné, ale hraje sympaticky, což prokázala vítězstvím proti Hradci nad Svitavou. Domácí nejprve trefili dvakrát břevno, gól přišel až těsně před poločasem. I do druhé části vletěli a další trefy na sebe nenechaly dlouho čekat, zvláště třetí z kopačky Ehrenbergera stála za to. Ke konci převzali iniciativu hosté, ale více než korekci jim výborný gólman Vrátný nedovolil.

Prokletí domácího trávníku zlomili Jaroměřičtí a poprvé na jaře nedocházeli z vlastního trávníku jako poražení. Rohozná dokázala držet krok pouze v úvodu zápasu, kdy se jí podařilo jít dvakrát do vedení. Domácí však skóre do poločasu zvrátili na svoji stranu. Po pauze dominovali, což vyjádřili dalšími třemi zásahy. Situace Rohozné, která přijela jenom s jedenácti hráči, je ještě horší než kritická.

Z týmů bojujících o záchranu uspěla pouze Čistá a pojistila si umístění na dvanácté příčce, které jí dává naději, nikoli jistotu, na setrvání v přeboru. Za úspěch proti Opatovu může poděkovat především střelecky produktivnímu L. Severovi, který zaznamenal hattrick a zlomil tím odpor protivníka.

Zajímavé utkání sledovalo publikum na linhartickém hřišti. Dlouho všechno hrálo do karet domácím, kteří získali tříbrankový náskok a hosté z Janova navíc od 67. minuty dohrávali v početním oslabení. To jim však nezabránilo v tom, aby ze dvou pokutových kopů nestáhli na rozdíl jediného gólu, na nic dalšího jim ovšem už nezbýval čas.

Rovněž v Sebranicích se „červenalo", a sice na straně domácích, a jelikož prohrávali s bysterským Sokolem, nevěštilo to pro ně nic dobrého. Jenže se nevzdali, zabojovali a v závěru se jim podařilo zachránit bod.

23. kolo:

Linhartice – Janov 3:2

Branky: 21. Kyrcz, 54. a 64. Bednář – 74. Pirkl (PK), 90. Bureš (PK). Rozhodčí: Saňák. ČK: 0:1 (67. Jirásek). Poločas: 1:0. Linhartice: Beneš (80. Křivánek) – Prucek, Ondříček, Grepl, Holub, Radimecký, Bednář, Vacek, Kyrcz (72. Lébiš), P. Kelo (67. R. Škrabal), T. Kelo. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Johan, Kramář, Radimecký, Kubíček (65. Pešina), Bureš, V. Wejda (22. Jirásek), Hájek.

Křenov – Jevíčko 0:4

Branky: 44. a 72. vlastní, 5. Seknička, 82. T. Klein. Rozhodčí: Schüch. Poločas: 0:2. Křenov: Gallik – Vašíček, Trnečka, Darmo, Kovařík, Švihálek (71. Ivánek), Peterka, Navrátil, Dvořáček, P. Kozelek, Krutílek. Jevíčko: Přikryl – Vašíček (74. Zika), Továrek, Jedlinský, Kritzbach, Berka, Seknička, L. Vykydal, T. Klein, Říha (85. Z. Klein), Hanák.

Jaroměřice – Rohozná 6:2

Branky: 5. a 27. (PK) Švec, 51. a 72. Gecl, 39. Knoll, 72. Valenta – 7. Sauer, 16. K. Moravec. Rozhodčí: Heger. Poločas: 3:2. Jaroměřice: Horák – Valenta, Jakab, Hrazdíra, Vacula (25. Dračka), Hrbata, Švec, Gecl, Knoll, Bednařík (42. Šebek), Batelka (42. Popelář). Rohozná: Andrlík – L. Moravec, Báča, R. Hakl, Hradil, Jandl, Sauer, K. Moravec, D. Hakl, Krejčí, Čermák.

Čistá – Opatov 5:2

Branky: 40., 60. a 77. L. Severa, 49. Padělek, 75. Frank – 22. a 59. Kalánek. Rozhodčí: Dvořák. Poločas: 1:1. Čistá: Herkus – Tomášek, Němec (55. Hradil), J. Kmošek, M. Severa, Padělek, V. Paclík (80. Štork), P. Čapek, L. Severa, L. Čapek, Frank. Opatov: Štosek – Popelka, Lustyk, Petruň, Fukar (77. Sklenář), Křivka, Havlát, Šplíchal, Kalánek, J. Cimburek, Zeman (66. Prokop).

Sebranice – Bystré 1:1

Branky: 84. Prokůpek – 13. Misar. Rozhodčí: Mačát. ČK: 1:0 (55. Nezbeda). Poločas: 0:1. Sebranice: Jiráň – Klusoň, Nezbeda, Hájek, Kučera, P. Kalánek, Z. Horníček, T. Kalánek (85. Jílek), Prokůpek, Mitáš, Hurych (57. Madejovský). Bystré: J. Lánský – Janoušek, T. Oravec, Cupal, Němec, Mužík, Misar (66. Drašar), P. Lánský, Štaud, Jukl, Putnar (80. Karlík).

Opatovec – Morašice 4:0

Branky: 4., 47. a 62. Roshan, 60. R. Ehrenberger. Rozhodčí: Schejbal. Poločas: 1:0. Opatovec: Lampárek – Horský, Štěrba (46. Polák), Drábík, Štěpánek (79. Merkuda), Kudrna, Košín, R. Ehrenberger, Roshan (66. M. Sivák), J. Telecký (66. T. Telecký), Mašek (79. Kudláček). Morašice: Prešinský – D. Štancl, Klement, Chmelík, Ropek, Tměj (55. Kuta), Skala (55. Vopařil), Novák, Válek (55. Holomek), Burián (55. M. Štancl), Zerzán.

Borová-Telecí – Hradec 3:1

Branky: 41. D. Síla, 49. Šmíd, 65. V. Ehrenberger – 70. Bubela. Rozhodčí: Šourek. Poločas:1:0. Borová-Telecí: Vrátný – V. Hegr, Střítežský (60. Krumpl), Vobejda, Češka, A. Pazdera (88. Dědič), Háp (84. M. Hegr), D. Síla (81. L. Síla), V. Ehrenberger, Štrof, Šmíd. Hradec nad Svitavou: M. Zedník – Lelek, L. Zedník, Zelinka, J. Lopaur, Marek (80. Čížek), Rada, Bubela, Růžička (72. A. Lopaur), Jachan, Procházka (85. Plesinger).

1. Opatovec (57), 2. Jevíčko (45), 3. Bystré (42), 4. Morašice (37), 5. Jaroměřice (36), 6. Linhartice (36), 7. Křenov (36), 8. Janov (35), 9. Hradec nad Svitavou (34), 10. Opatov (33), 11. Sebranice (32), 12. Čistá (23), 13. Rohozná (19), 14. Borová-Telecí (16).