Pouze Borová, na kterou připadl volný los, si na ostrý start ještě počká. Neuvěřitelný výsledek se zrodil v Trstěnici, kde Opatov rozjel kanonádu, jaká nebyla v okresních soutěžích řadu let k vidění. Také další utkání byla gólově bohatá, vyrovnanější boj se konal jen v Chornicích a Březové.

Březová nad Svitavou – Městečko Trnávka 1:3 (0:1)

Branky: Jež – Makrlík 2, Procházka.

O osudu střetnutí rozhodla vyšší střelecká produktivita a ta byla na straně hostů. Ti v úvodní půlhodině přežili několik loženek soupeře a sami udeřili „do šatny" po nedorozumění v defenzivě. Téměř celý druhý poločas pak museli domácí bojovat v deseti, protože po zranění hráče neměli nikoho na střídání, což pomohlo hostům a ti dokráčeli s jistotou k vítězství.

Staré Město-Moravská Třebová C – Vendolí 5:0 (3:0)

Branky: Němec 2, Pospíšil, Huryta, Dostál.

Hosté měli první a, jak se později ukázalo jedinou, výraznou šanci v úvodu utkání. Jinak se hrálo v režii domácích, kteří se sice setkali na hřišti ve stejném dresu poprvé, ale přesto brzy získali převahu a ta jim vydržela po celou dobu. Kromě pěti branek ještě zůstaly další jasné příležitosti nevyužity.

Jedlová-Pomezí B – Koclířov 8:1 (4:1)

Branky: Lánský 3, Stýblo 2, Svoboda, Teplý, M. Penias – Uchytil.

Domácí hráči od začátku kontrolovali zápas a s chutí si zastříleli. Vyjma gólu po chybě domácího obránce hosty do žádné větší možnosti nepustili.

Trstěnice – Opatov 1:14 (0:6)

Branky: Kmošek – Vostřel 4, Kalánek 2, Zeman 2, Paar, Moravec, Křivka, Sklenář, Cimburek, Venglig.

Hosté nastolili od zahajovacího hvizdu tempo, jakému domácí nebyli schopni ani v nejmenším čelit. Navíc se jim neskutečně dařilo střelecky a jejich konto rychle narůstalo. Konec zápasu byl pro domácí vysvobozením z černé můry.

Kunčina B – Boršov 4:0 (2:0)

Branky: Hlubinka 2, T. Brychta, Crha. ČK: 1:0.

Béčko v kombinované sestavě s hráči širšího kádru A týmu, ale také s řadou nadějných dorostenců, si bez větších problémů poradilo s nováčkem soutěže. Hned ve 3. minutě se trefil Crha, chvíli nato přidal druhý gól Hlubinka a další pěkné šance zůstaly nevyužity. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, znovu se trefil Hlubinka a tečku napsal tvrdou střelou T. Brychta. Kaňkou na zápase bylo vyloučení Šíra deset minut před koncem.

Chornice – Radiměř 1:2 (0:1)

Branky: Navrátil – Kalod, Bubela.

Největší boj o mistrovské body se v prvním kole strhl na chornickém trávníku a byli to hosté z Radiměře, kteří z něho nakonec vyšli s nejtěsnější výhrou. Ve vyrovnaném duelu byli efektivnější v koncovce.