Domácí vystoupení proti liberecké rezervě to jenom potvrdilo. Nyní Jiskře nezbývá, než soutěž se ctí dohrát.

STARŠÍ: Jiskra Litomyšl – FC Slovan Liberec B 0:5 (0:3)

Sestava: Mikulecký – Kačer, Štoudek, Rumler, Popelka, P. Kundera, Kristek, O. Kundera, Sršeň, Malý, Nováček (M. Vodehnal, Trnečka).

Petr Svoboda, trenér: Utkání o poslední teoretickou naději na udržení jsme nezvládli. Rozhodující byl první poločas, jenž sice byl herně vcelku vyrovnaný, ale dopustili jsme se hrubých chyb v defenzivě a soupeř je trestal. Po přestávce se duel dohrával více méně z povinnosti a my si vypili kalich hořkosti do dna. Musím říci, že z mého pohledu byl Liberec nejlepším týmem, s jakým jsme se na jaře utkali. Je také pravdou, že naši kluci měli pořád v hlavách nešťastně prohrané utkání v Kosmonosech a na jejich hře to bylo patrné. Na závěr si neodpustím jednu poznámku. Nedá se hrát divize, pokud jsme za tři týdny měli dva tréninky na hrací ploše, když hlavní je přes týden uzavřena kvůli počasí a náhradní kvůli rekonstrukci. Není to výmluva, ale na výkonech týmů se to logicky musí podepsat. Stále častěji si uvědomujeme, že bez umělé trávy se v současné době s mládeží kvalitně pracovat nedá.

MLADŠÍ: Jiskra Litomyšl – FC Slovan Liberec B 0:4 (0:0)

Sestava: Koudela – Korduliak, Prokop, Hašek, Červenka, A. Vodehnal, Nováček, Kramář, Kotlár, Malý, Zrůbek (Kadidlo).

Petr Svoboda, trenér: Zápas se odehrál za stálého lijáku a místy i průtrže mračen, takže hlavně ve druhé půli připomínal spíše vodní pólo. Poločas kluci udrželi bezbrankový výsledek, ale po přestávce jsme čtyřikrát inkasovali a podlehli silnému protivníkovi.

(rh)