Cenný skalp soupeře z přeboru

V dobrých výkonech v rámci zimní přípravy pokračovali fotbalisté Jiskry. Ve svém posledním vystoupení na zimním turnaji v Chocni si vyšlápli na účastníka krajského přeboru Dobříkov, jemuž nasázeli pět branek.

Jiskra Litomyšl – TJ Sokol Dobříkov 5:2 (3:1)

Góly: Janoušek 3, Kuchta, Černý.
Sestava: Křemenák – Němec, Hašek, Sršeň, Kuchta, Vomočil, Černý, Holec, Beneš, Košín, Janoušek (Hladík, Karal, Malý).

Oběma soupeřům chybělo několik důležitých hráčů, to však váhu výsledku nijak nesnižuje. Litomyšlští přistoupili k duelu zodpovědně a kdyby lépe naložili se znatelnou převahou, mohlo být skóre pro soupeře katastrofální. V dobrém světle se na hřišti, téměř bez tréninku, ukázal autor tří branek Roman Janoušek.

František Dvořák, trenér: Obrana klasicky řízená Martinem Haškem byla pro tým oporou, na této činnosti stojí a padá výkon celého kolektivu. Záložní řada zásobovala útok množstvím kvalitních balonů a ukázala dobrou souhru. Po dlouhé době se v našem dresu předvedl Jan Kuchta, střídavě předvedl dobrou myšlenku i tu horší. Na závěr si ponechal velkou parádu, levačkou vymetl z pětadvaceti metrů pavučinu soupeřovy svatyně. Zatím nám to klape. Uvidíme, jak nás prověří úvodní jarní kolo na horké půdě velkého aspiranta postupu Třemošnice. Závěrem chci poděkovat výboru, že nám byl tak kvalitně obsazený turnaj umožněn.

Jako generálku nelze duel brát

Generálkou na jarní start krajského přeboru mělo být pro fotbalisty SK Masokombinát střetnutí v Bystřici nad Pernštejnem. Z několika důvodů tomu tak nebylo.Jednak totiž nastoupili vinou zranění a sálové kopané v nekompletním složení, jednak je vzhledem k počasí zřejmé, že v neděli 21. března se utkání s Lanškrounem těžko sehraje.

SK Bystřice nad Pernštejnem – SK Masokombinát Polička 7:2 (1:2)

Góly: Čípa (PK), Dobiáš.
Sestava: Dobeš – Stoklásek, Pavliš, Scheib, Mihulka, J. Petr, Čípa, Vondra, Rattanong, Dobiáš, J. Dittrich st. (Kysilko ml., Kovář ml.).

V prvním poločase hry drželi hosté se soupeřem pomýšlejícím na postup do divize D krok, dokonce vedli. Krátce po přestávce ale Bystřice skórovala třikrát v rychlém sledu, otočila vývoj a výsledek poté ještě zvýraznila. V poličském dresu si zahráli také někteří dorostenci a nezklamali.

Sebraničtí si posílili sebevědomí

Lídr okresního přeboru si k dalšímu testu pozval na umělou trávu v Ústí nad Orlicí soka z I. B třídy a pořádně mu vyprášil kožich. I když to pro Pomezí byl první přípravný zápas, tak výkon je před blížícím se jarním mistrovským výkopem varující.

TJ Sokol Sebranice – Sokol Pomezí 5:0 (3:0)

Branky: Karlík 2, Patočka, Červ, J. Horníček.
Sestava vítězů: Schüch – J. Radiměřský, M. Neumeister, Nezbeda, Kárský, P. Kalánek, Jireček, J. Horníček, Patočka, Betlach, Karlík (Lipavský, Klusoň, T. Kalánek, Červ, K. Radiměřský). Celek z nižší soutěže měl po celý zápas do jisté míry překvapivě navrch a odrazilo se to na skóre. Hráči Pomezí se k ohrožení svatyně soupeře dostávali málo.

Poslední test pro Svitavy odpadl

Z dalších zajímavých fotbalových testů zmiňme ten z umělé trávy v Chocni, kde Cerekvice jasně přehrála Morašice 5:1. Dolní Újezd zamířil do Letohradu, kde změřil síly s tamním B mužstvem a podlehl 1:3. Účastníci okresního přeboru Horní Újezd a Janov se ve vzájemném duelu rozešli smírně, nepadl ani jeden gól. Dalším týmům příprava odpadla, mimo jiné i poslední zkouška Svitav s Polnou.

(rh,vs,obo)