UMT OLOMOUC: SKP Slovan Moravská Třebová – Sokol Troubky 3:3 (1:0). Branky: Petr Šatník 2, J. Sedláček. Sestava – I. poločas: Kryštof – Strouhal, Huryta, L. Havlík, Cink, O. Brychta, Staněk, M. Sedláček, P. Havlík, Pařil, P. Šatník. II. poločas: Kryštof – Novotný, P. Šatník, R. Šatník, Strouhal, J. Sedláček, M. Sedláček, Švanda, Holly, Aberle, Kučerňák. Dalším soupeřem Slovanu byl ambiciózní tým z Troubek, který je po podzimní části na druhém místě v I. A třídě Olomouckého kraje.

V nepříliš kvalitní první půli byli Třebovští lepší, z několika šancí ovšem proměnili jedinou po úniku P. Havlíka a naservírovaném míči na Šatníka. Rovněž úvod druhého poločasu byl v režii Slovanu, v 50. minutě prodloužil Hollého centr Kučerňák a P. Šatník skóroval podruhé. Následovaly další zahozené tutovky.

Trest v podobě snížení na sebe nenechal dlouho čekat. V 68. minutě sice J. Sedláček po střele Hollého do tyče pohotově dorážel na 3:1, ale poté třebovský tým upustil od aktivního pojetí a začal kupit chyby v defenzivní činnosti. Soupeř během čtyř minut skóre vyrovnal a nakonec málem dokonal obrat, když v závěru zachránilo Kryštofa břevno.

Martin Tylšar, vedoucí týmu: Jednalo se o zbytečnou remízu. Body jsme ztratili po individuálních chybách, které pramenily částečně z náročné zimní přípravy, podcenění soupeře a také ze zkoušení některých hráčů na pro ně nezvyklých postech. Příští zápas odehrajeme v neděli 8. února proti Náměšti na Hané.

Pořadí v turnaji po 3. kole: 1. Přerov (4 body), 2. Troubky (4), 3. HFK Olomouc B (4), 4. Slovan Moravská Třebová (2), 5. Náměšť na Hané (0).

UMT BOSKOVICE: FC Boskovice – Sokol Březová n. S. 2:1 (0:0). Gól: R. Ehrenberger. Sestava: J. Ehrenberger – Kučera, Růžička, Klein, Prudil, Jílek, R. Ehrenberger, Rada, Deutsch, Lebeda, Bárta.

Oldřich Palla, sekretář: S téměř kompletními divizními domácími jsme sehráli solidní vyrovnané utkání. Soupeř skóroval po změně stran po chybách obrany, nám se podařilo snížit v závěru zápasu po krásné akci Prudila, Deutsche a Ehrenbergera. Chyběl Orlický, který proti domovským Boskovicím nechtěl nastoupit, přesto jsme přispěli k celkem dobrému fotbalu.

Tabulka Artézia Cupu: 1. Boskovice (6), 2. Protivanov (3), 3. Březová (3), 4. Blansko (3), 5. Rájec (1), 6. Hartvíkovice (1), 7. Svitavy (0). Svitavy, které měly volný los, hrají v sobotu s domácími, Březová poměří síly s Blanskem.

UMT ÚSTÍ NAD ORLICÍ: FK Agria Choceň – Jiskra Litomyšl 5:2 (4:0). Góly: Pavlík, Černý (PK). Sestava: P. Král – Žídek, Pala, Košín, O. Hladík, Pešek, Černý, Němec, Vomočil, Janoušek, Pavlík. Jiskra měla potíže se sestavou, hrát musel i trenér Pala, navíc se zranil Žídek. Agria rozhodla o výsledku do přestávky, Litomyšlští však nesložili zbraně a po změně stran upravili výsledky do přijatelné podoby.

Jiskra Ústí n. O. – SK Masokombinát Polička 0:2 (0:2). Branky: Čípa (PK), O. Kučera. Sestava: Prokop – Bureš, Čípa, Jílek, Škoda, Kučera, Navrátil, J. Petr, O. Petr, V. Král, Netolický (Scheib, Stodola). Domácí měli v nohách soustředění a nestačili. Hned v 1. minutě inkasovali z pokutového kopu a po půlhodince skóroval chytrou střelou Kučera. Zbytek zápasu už výraznější příležitosti nenabídl.

FK Česká Třebová – FC Rychnov na Moravě 5:1 (3:0). Gól: Grochol. Pro očité svědky to byl nepochopitelný výsledek. Rychnovští trenéři se chytali za hlavu ještě dlouho po skončení utkání, protože jejich hráči spálili i nemožné a z gólmanů soupeře udělali hvězdy zápasu. Jelikož Třebové tam spadlo všechno, do čeho kopla, je skóre tak kruté.

Pořadí Skala Cupu po 3. kole: 1. Choceň (9), 2. Ústí nad Orlicí (6), 3. Litomyšl (3), 4. Rychnov na Moravě (3), 5. Č. Třebová (3), 6. Polička (3). Ve 4. kole hraje Litomyšl s Třebovou, Polička s Rychnovem.

Sokol Sebranice – Jiskra Ústí n. O. C 2:2 (1:1). Branky: J. Horníček, Z. Horníček. Sestava: Schüch – Lipavský, J. Radiměřský, Nezbeda, K. Radiměřský, Kárský, J. Horníček, Patočka, Mareš, Z. Horníček, Červ. První kolo zimního turnaje v Ústí určeného pro okresní týmy. Sestava byla ovlivněna „likvidací následků“ zdařilého sportovního plesu v Lubné, jenž byl v režii hráčů, takže většina z nich podle plánu chyběla. Duel s domácími, v jejichž kádru se představili i bývalí divizní hráči, rozhodně splnilo účel.

TJ Dolní Dobrouč – Slavoj Cerekvice nad L. 3:8. Góly: Vomáčka 2, Jandera 2, Vomočil, Schauer, Vosmek, vlastní. Zápas proti přednímu celku OP Ústecka se změnil v jednoznačnou záležitost.