Byla to po podzimu třetí Březová, byť nikterak přesvědčivě, ovšem tři body se udělují i za hubené vítězství. V Kamenné Horce fotbal nepobral moc krásy, bylo to typické první vystoupení po dlouhé zimní pauze, o jehož osudu rozhodl pokutový kop využitý hostujícím Kučerou.

Na březovský úspěch hodlala o den později zareagovat dvojice dosavadních lídrů, jenže oba dopadli nečekaně ve stylů sedláků u Chlumce.

Cerekvice se trápila před pěknou diváckou kulisou v Horním Újezdu. Sice měla po většinu času územní převahu, hlavně po přestávce se její obléhání soupeřovy šestnáctky neslo místy v házenkářském duchu, současně ale byla její hra statická, bez nápadu, bez momentu překvapení a obětavě hrající domácí defenziva na čele s výborným gólmanem Havlíkem ji dokázala až na jednu výjimku eliminovat. Hosté navíc vyráběli neskutečné minely na vlastní polovině hřiště, dvě takové po změně stran nezůstaly bez trestu a překvapení bylo rázem na světě. I když fotbalovost byla rozhodně na cerekvické straně, tak jenom ona někdy na úspěch nestačí, více platily bojovnost a disciplína domácího kolektivu.

Hattrick. Daniel Švec byl po několik sezon střeleckým králem okresního přeboru. Podzim mu nevyšel podle představ, ale jaro zase otevřel parádně!

„Ostrouhal“ rovněž Opatov, ten zazdil zápas v Jaroměřicích ještě v prvním poločase. To si totiž domácí kapitán Švec vzpomněl na svoje dřívější střelecké časy a čistým hattrickem po povedených kombinačních akcích rychle nasměroval svůj mančaft k vítězství. Po změně stran sice hosté snížili, ale to bylo z jejich strany všechno. V samotném závěru domácí hráči ještě vylepšili skóre, za zmínku rovněž stojí dvakrát nastřelená konstrukce branky na každé straně.

Sedm branek a dvě červené karty, taková je bilance jarní premiéry v Dlouhé Loučce. Spokojenější byli hosté z Mladějova, kteří sice inkasovali jako první, ale v dalším průběhu se rázně chopili otěží zápasu. Přesvědčivé vítězství si odvezly Morašice z Městečka Trnávka, domácí byli směrem dopředu skoro neškodní. A klesli na úplné dno, Radiměř totiž uhrála bod proti Bystrému v utkání, v němž padaly góly jen z penalt. Cenná je výhra nad Jevíčkem pro Linhartice, které oproti podzimu zřetelně zpevnily obranné šiky a „vynulování“ jevíčských střelců položilo základ k plnému bodovému zásahu Metry.

14. KOLO:

Horní Újezd – Cerekvice 3:1

Fakta – branky: 20. Svatoš, 69. Hladík, 87. Šplíchal – 40. J. Vostrčil. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Horní Újezd: Havlík – Faltys, F. Švec (77. Šplíchal), R. Prokop, Martin Kusý, Hladík, Marek Kusý, Pechanec, Motyčka, Kladiva, Svatoš (62. Kysilko). Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – M. Lněnička, Jandera, Kusý, Růžek, R. Lněnička, Kříž, Hermann (74. Netolický), J. Vostrčil, Malý, Uher.

Jaroměřice – Opatov 4:1

Fakta – branky: 2., 27. a 43. Švec, 90. Hrbata – 50. Zeman. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, Jakab, Šebek (77. Olšan), Gecl, J. Valenta (85. Popelář), Hrbata, Mooz, Švec, Vacula (89. Huppert), Batelka (75. Bednařík). Opatov: Šenkýř – Popelka, Petruň, Cimburek, Lustyk, Havlát, Křivka, Paar (24. Zeman), Sedlák (77. Vostřel), Kalánek, Polák.

Dlouhá Loučka – Mladějov 2:5

Fakta – branky: 5. D. Křivánek (PK), 62. Crha – 12. a 43. Paulus, 21. Satler, 56. Seryn, 85. Müller. Rozhodčí: Knoll. ŽK: 5:2. ČK: 1:1 (70. Kolář – 70. Paulus). Diváci: 75. Poločas: 1:3. Dlouhá Loučka: Křupka – D. Křivánek, Marván, Kolísek, Kolář, Chromý, Kralovič (66. Gregor), Ševčík, Neumann (85. Balabán), Novotný (66. Bubeník), Crha (71. P. Křivánek). Mladějov: Vykydal – Prusák, Kudyn (85. Onderka), Sekanina (75. Čech), Satler (58. Kozák), Müller, Mrázek, Staněk, P. Němec, Seryn, Paulus.

Linhartice – Jevíčko 2:0

Fakta – branky: 59. Bednář, 71. Rek. Rozhodčí: Machourek. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Linhartice: Dostál – Prucek, Radimecký (46. Koutník), Stárek (79. Konečný), Rek, Heger, Kryštof, Andrlík, Mlčoch (87. Moravec), P. Kelo, Bednář. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Václavek, Vašíček, Seknička, Goš, Bartuněk, T. Klein, Vykydal (66. Hofman), Müller (46. Štefl), Linhart (82. Vedra).

Radiměř – Bystré 1:1

Fakta – branky: 21. Stodola (PK) – 65. J. Peterka (PK). Rozhodčí: Pecza. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Radiměř: Jedlička – Janečka, Ondroušek, R. Svoboda, Valouch, Bubela (35. Farhat), A. Moravec, D. Peterka, Janků (58. J. Trnečka), Šmíd, Stodola (81. R. Škorpík). Bystré: J. Lánský – P. Lánský, Zahoran, Bombera (46. Jíra), K. Škorpík (46. Němec), Pachovský, Oravec (80. T. Svoboda), Kučera (62. Putnar), J. Peterka, Mužík, Misar (86. Steiner).

Městečko Trnávka – Morašice 0:4

Fakta – branky: 5. Chmelík, 40. Ropek, 80. Sokol, 82. V. Štancl. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 3:4. Diváci: 45. Poločas: 0:2. Městečko Trnávka: Hensl – Šteffek (46. Elnar), Pokorný, Továrek (79. Smolík), Kleveta, Janík, Michalčák, Šašinka, Kolínský (68. Kolář), Makrlík, Ševčík (55. Stenzl). Morašice: Špinar – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Klement, D. Štancl, Skala, Vít (79. Kopecký), Janypka (55. Novák), Bureš (70. Sokol), Válek.

Kamenná Horka – Březová 0:1

Fakta – branka: 72. Kučera (PK). Rozhodčí: Ropek. ŽK: 1:2. Diváci: 95. Poločas: 0:0. Kamenná Horka: Fadrný – Nekvinda, Gregor, Richter, Švec, Jurenka (46. Hřebíček), Dokoupil, Nedoma, Bureš, Novák (62. Vondra), Kučírek. Březová nad Svitavou: Kejda – Procházka, Lidmila, Dufek, Friedl, Kučera, Macek, Stupka, Ducháček, Kutlák (88. Zapletal), Čuhel (74. Jež).

1. Březová nad Svitavou (32), 2. Cerekvice nad Loučnou (31), 3. Opatov (31), 4. Mladějov (27), 5. Jevíčko (26), 6. Jaroměřice (23), 7. Bystré (21), 8. Horní Újezd (20), 9. Morašice (18), 10. Kamenná Horka (17), 11. Linhartice (13), 12. Dlouhá Loučka (10), 13. Radiměř (5), 14. Městečko Trnávka (5).