Odvetná část sezony startuje o Velikonocích a všechny celky finišují s přípravou. Herní část mají za sebou, zbývá jen pár tréninků na doladění detailů.

Asi od nikoho neuslyšíte pojmenování jarního cíle slovem postup. Až takovou „troufalost" si mohou dovolit tak nejvýše suverénně vedoucí Libišany. Ale už vzhledem k tomu, že v kádrech regionálních zástupců nedošlo k výraznějšímu průvanu, tak by do bojů v popředí soutěže tuze rádi stále promlouvali.

POMEZÍ

Asi nejvýraznějšího zásahu doznal celek Sokola Pomezí, neboť z jeho středu odešli záložníci Vít Ehrenberger a Jan Nespěšný. Druhý jmenovaný odešel zkusit divizi do Vrchoviny a v prvním jarním utkání proti Kozlovicím, v němž jeho tým podlehl 0:2, odehrál 90 minut.

„Nahradit je se budou snažit Daniel Stodola a Denis Ptáček, kteří přišli z dorostu. Zapojit chceme Petra Puchara a Otu Veselého, kteří doposud hájili barvy našeho B mužstva. Po operaci kolene se do mužstva vrací Milan Stýblo. V zimní přípravě jsme si tyto hráče vyzkoušeli na umělé trávě v Chocni, kde jsme hráli zimní turnaj a prohráli pouze s domácím účastníkem krajského přeboru. Je nám ale jasné, že příprava je rozdílná od mistrovských zápasů," sdělil před ostrou sobotní premiérou na hřišti tradičně velice nepříjemných Načešic sekretář Sokola Zdeněk Stoklásek.

Cíl pro jarní sezonu – Zdeněk Stoklásek, sekretář: „Naše představa je držet se ve středu tabulky, bodovat hlavně v domácích zápasech a tím si udržet přízeň našich diváků, a dále vyladit sehranost v pozměněném kolektivu. Naším největším přáním je odehrát celou jarní sezonu bez zranění, s dobrou náladou a přitom ukázat dobrý herní projev a slušné vystupování i na hřištích soupeřů."

Soupiska hráčů –  brankář: P. Křemenák, obránci: P. Čejka, P. Drobný, M. Kotouček, M. Mička, M. Stýblo, P. Puchar, D. Ptáček, O. Veselý, záložníci: P. Pořízka, J. Jožák, L. Roušar, L. Krajíček, J. Svoboda, útočníci: M. Nespěšný, M. Leinweber, D. Stodola.

LITOMYŠL

S úzkým hráčským kádrem zápolil už na podzim kouč Jiskry Litomyšl Pavel Švec a nezdá se, že by se na tomto konstatování na jaře něco změnilo. Alespoň odehrané přípravné zápasy to naznačovaly. Jejich výsledky byly pro Litomyšl hodně nevyrovnané, kdy na jedné straně má za sebou kvalitní partie se soupeři z krajského přeboru, ale na druhé dvakrát podlehla protivníkům z I. B třídy.

Litomyšlští musí řešit hlavně citelný zásah do složení zadní řad, protože do Poličky odešel na hostování stabilní krajní bek Jiří Hašek. „V jednání jsme se Zbyňkem Drahošem, který by nám pomohl právě na levé straně obrany. Z farmy v Čisté bude do kádru převeden Petr Čapek a rád bych dal příležitost i nadějným dorostencům," vyjádřil se Pavel Švec.

Jiskra stojí v úvodním dějství před jednoznačným úkolem zvítězit. Hostí totiž poslední Horní Jelení a nic jiného než tři body by nemělo přicházet v úvahu. Jenže už na podzim na půdě soupeře vyhrála až po penaltách a dobře tedy ví, že outsider ji dokáže pořádně trápit.

Cíl pro jarní sezonu – Pavel Švec, trenér: „V jarní části chceme pokračovat ve zvyšování úrovně naší hry. K tomu byla zaměřena celá zimní příprava, kde jsme kladli důraz na zlepšení souhry a na efektivitu v zakončení. Věřím, že za výsledky se na jaře nebudeme stydět."

Soupiska hráčů – brankáři: M. Malý, M. Kačer, obránci: J. Štoudek, M. Vomočil, P. Urban, B. Bican, P. Čapek, L. Karal, záložníci: J. Paclík, P. Kundera, V. Kristek, M. Sršeň, L. Severa, J. Vejrych, D. Krejbych, útočníci: J. Zeman, R. Janoušek, M. Lněnička, A. Valenta.

DOLNÍ ÚJEZD

Ve výborné formě odehráli druhou polovinu podzimu fotbalisté Sokola Dolní Újezd a na ni chtějí navázat. Podmínky k tomu mají, protože v jejich týmu prakticky nedošlo ke změnám a trenér Tomáš Abt má k dispozici stále všechny opory.

Hostování ze Svitav prodloužil zkušený Radovan Kroulík, v dolnoújezdských barvách bude nadále působit Martin Brůna i z Litomyšle hostující Ivo Holec. V záložní formaci je bezesporu skryta velká síla, která by měla Újezd udržet na předních pozicích, a to i přesto, že sehrál pouze tři přípravné duely, což je v porovnání se soupeři hodně málo. První mistrák hrají v neděli doma proti nevyzpytatelné Luži.

Cíl pro jarní sezonu – Miloš Vrabec, předsedar: „Chceme navázat na vydařenou druhou polovinu podzimní části soutěže."

Soupiska hráčů – brankáři: M. Janecký, J. Pravec, obránci: P. Frank, J. Čejka, J. Částek, M. Vomáčka, J. Chadima, M. Novák, záložníci: P. Fulík, M. Brůna, I. Holec, J. Pešina, R. Kroulík, útočníci: J. Vomáčka, R. Mandlík, M. Frňka, D. Kabrhel, O. Klusoň.

Závěrečné testy

TJ Svitavy B – Jiskra Litomyšl 3:2 (3:0), branky: P. Křížek, Sedlák, O. Urban – Hvězda, Janoušek. Svitavy B: Kavalír (Stehlík) – Švec, P. Křížek, Kubík, Čonka, M. Křížek, Uhlíř, Ryšavý, Kala, Sedlák, O. Orban (Kyncl, Zvára). Litomyšl: Malý – P. Urban, Sršeň, Štoudek, Vomočil, Kundera, Janoušek, Paclík, Kristek, Zerzán, Zeman (Hvězda, Padělek). V zápase dvou rozdílných poločasů hrála nejprve prim rezerva a získala tříbrankový náskok. Jiskra se probudila až po změně stran, ale její zlepšení vedlo pouze ke korekci výsledku. „V utkání se projevila naše neúplná sestava. Příští týden začínají mistrovské zápasy, takže věřím, že nastane zlepšení a jaro pro nás bude celkově úspěšné," vyjádřil se litomyšlský lodivod Pavel Švec.

Sokol Dolní Újezd – Sokol Dobříkov 0:1 (0:0), branka: Vaněk. Dolní Újezd: Janecký – Frank, J. Vomáčka, Čejka, Částek, Kabrhel, Pešina, Holec, Fulík, Frňka, Mandlík (Rožek). Domácí mužstvo si pozvalo ambiciózní celek, který vede skupinu A I. B třídy a jeho cílem je postup o třídu výše. Pro oba celky to byla první příprava na přírodní trávě. „Od začátku byl zápas vyrovnaný a hráči obou mužstev prokazovali velmi dobré technické dovednosti. Bylo se na co dívat, v utkání nechyběly bojovnost a nasazení. Šance byly na obou stranách, takže divák odcházel s dobrým pocitem a s očekáváním před prvním jarním mistrovským střetnutím," poznamenal domácí sekretář Jan Kabrhel.

FK Kunštát – Sokol Pomezí 6:1 (3:0), branka: M. Nespěšný. Sestava: Křemenák – Čejka, Kotouček, Mička, Stýblo, Roušar, Jožák, Krajíček, Svoboda, M. Nespěšný, Pořízka (Ptáček, Puchar). Jako poslední herní test posloužilo měření sil s předním družstvem jihomoravské I. A třídy na umělé trávě v Boskovicích. A to se ukázalo jako soupeř vysokých fotbalových kvalit, které byl nad síly Pomezí. Na jeho omluvu může sloužit, že k utkání přijel ve značně nekompletním složení a na hře se to zákonitě projevilo.