Na konci sezony už v tomto klání nepůjde o postupové nebo sestupové pozice, to ale nic neubírá na jeho prestiži. Už proto, že oba rivaly dělí v tabulce jediný bod a tím pádem se může v tomto měření sil spolurozhodovat o tom, který z týmů se bude moci na konci ročníku pyšnit tím, že je na Svitavsku nejlepší.

Pozornost bude upřena i na opačný pól tabulky, kde čeká velice důležité utkání na Dolní Újezd, pro který by byla ztráta v Pardubičkách tuze nepříjemná. Ohrožená Litomyšl hraje už dopoledne v Holicích, kde by sice měla být papírově bez šancí, ale když mohl minule vyhrát v Holicích zčistajasna Letohrad, proč by nyní nemohla Jiskra…

V I. A třídě doufají okresní celky alespoň v nějaký ten bodový přírůstek, kterého se jim v poslední době zoufale nedostává. Minimálně Pomezí by mělo na vlastním trávníku jasně aspirovat na tři body a rovněž svitavská rezerva by se neměla rivala z Luže přehnaně bát.

V I. B třídě čeká na Cerekvici utkání úplně jiného charakteru než před týdnem. Předešlý výjezd Slavoje na hřiště menších rozměrů do Verměřovic dopadl velmi špatně, snad to tedy pro jeho hráče bylo před derby v Čisté dostatečným poučením.

Okresní přebor může o tomto víkendu v případě souhry všech okolností poznat svého vítěze. Záležet bude zejména na tom, jak budou v sobotních duelech úspěšné celky Hradce nad Svitavou a Opatovce a zda-li proti soupeřům ze spodní poloviny pořadí nezaváhají. Pokud by se jim to totiž stalo, mohou vložit do rukou Horního Újezdu klíč k triumfu. I on se ale musí mít na pozoru, jelikož hostí nebezpečné Linhartice a rozhodně se nedá hovořit o tom, že by proti nim měl tři body dopředu jasné. V houstnoucím boji o udržení se jedno ze zlomových utkání hraje v Dolním Újezdu, kde se o naději na setrvání v soutěži střetnou domácí s Mladějovem.

Kdo, kdy, s kým

Krajský přebor – 27. kolo – sobota 10:15: Holice – Litomyšl (rozhodčí: Zerzán – Vaněk, Šejna). Sobota 17:00: Svitavy – Polička (Valenta – Kotyza, Beneš, hř. Svitavský stadion). Neděle 17:00: Moravská Třebová – Letohrad B (Jansa – Vaněk, Papáček), Pardubičky – Dolní Újezd (Havránek – Bleša, Trocha).

I. A třída – 25. kolo – neděle 17:00: Pomezí – Načešice (Lukášek – Sochor, Vašek), Svitavy B – Luže (Horníček – Zerzán, J. Řehák, hř. UMT Svitavy-Lány), Vysoké Mýto B – Kunčina (Jelínek – Halda, Štěpánek).

I. B třída skupina B – 25. kolo – sobota 17:00: Čistá – Cerekvice nad Loučnou (Vašek – Lukášek, Scheib), Dlouhá Loučka – FC Jiskra 2008 (Depeš – Jansa, Mariánus). Neděle 16:00: Řetová – Kamenná Horka (Smola – Lukes, Mariánus). Neděle 17:00: Polička B – Jablonné nad Orlicí (Seidl – Hořínek, Raplík), Morašice – Sebranice (Kunc – Zavřel, Matoušek).

QANTO okresní přebor – 25. kolo – sobota 17:00: Opatovec – Litomyšl B (Havránek – J. Brychta, Papežík), Rohozná – Bystré (Ropek – Urban, Šourek), Dolní Újezd B – Mladějov (Knap – Hnát, Kaplan), Hradec nad Svitavou – Jaroměřice (Schüch – Koukal, Nepraš). Neděle 17:00: Horní Újezd – Linhartice (Grulich – Ille, Hejl), Janov – Křenov (J. Heger – J. Brychta, Jakubec), Jevíčko – Třebařov (Hnát – Knap, Kaplan).

III. třída – 25. kolo – sobota 17:00: Opatov – Chornice (Brandejs – Dvořák), Radiměř – Kunčina B (Mačát – Kříž), Boršov – Městečko Trnávka (Štusák). Sobota 17:30: Koclířov – Staré Město-Moravská Třebová C (Kabát). Neděle 16:00: Borová – Březová nad Svitavou (Kříž – Mačát, hř. Telecí). Neděle 17:00: Trstěnice – Jedlová-Pomezí B (Dvořák – Brandejs).