Ta slibuje být neméně tak dramatickou, navíc, jak už to v těchto fotbalových patrech bývá, nikdo si netroufne ukázat na možné favority. Vždyť kdo by před rokem tipoval, jak suverénně ovládne Dlouhá Loučka okresní přebor? Jí uvolněný trůn je obrovskou výzvou pro čtrnáctku „obyvatelů" nejvyšší soutěže. Na program její premiéry se podíváme podrobněji.

O úvodní body

QANTO okresní přebor

SO 17:00: TJ Mladějov na Moravě – TJ Hradec nad Svitavou (rozhodčí Šenkýř). V Mladějově se o víkendu konají dvě bitvy. Ta na fotbalovém trávníku asi nebude sledována tak početnými zástupy diváků jako populární bojová ukázka ze světové války, ale i tady se proti sobě postaví dvě odhodlané „armády" toužící dobýt první body v nové sezoně. Ani jeden z týmů nehrál v úvodním pohárovém kole a jejich forma je tudíž otazníkem.

SO 17:00: Sokol Třebařov – SK Rohozná (Elčkner). „Korunní princ" uplynulého ročníku jde do nové sezony povzbuzen pohárovým vítězstvím v Jevíčku, to samé ovšem platí i pro Rohoznou, která pro změnu uspěla v Borové, takže všechny předpoklady pro zajímavých devadesát minut tady jsou splněny.

NE 17:00: Jiskra Litomyšl B – Sokol Dolní Újezd B (J. Heger). Hned na začátek sezony se utkají v tradičně prestižním měření sil obě béčka. Zatímco to hostující se svojí účastí počítalo, jen se mělo představit o něco dále v Moravské Třebové, tak domácí celek se o svém návratu do okresního přeboru dozvěděli sotva před čtrnácti dny. Ale na utkání by to kdovíjaký vliv mít nemělo. Oba vzájemné duely v minulém ročníku nabídly vyrovnanou hru, ostatně také skončily remízami, podobný průběh se dá očekávat i nyní.

NE 17:00: Sokol Bystré – Sokol Janov (Havránek). Jedno z nejzajímavějších měření sil v rámci prvního jarního kola. A to nikoli jenom z toho důvodu, že oba soupeři se ve velmi dobrém světle předvedli před týdnem v poháru, kde nasázeli po pěti gólech. Střet nováčka, který v minulém ročníku zvítězil v jednadvaceti zápasech, s týmem, jenž teprve v posledním kole přišel o udržení v I. B třídě, slibuje pořádně atraktivní souboj, v němž by rozhodně nemělo chybět gólové koření. A to v množství větším než malém.

NE 17:00: TJ Jaroměřice – TJ Křenov (Kuchař). Další z taháků jarní premiéry. Domácí patří tradičně mezi celky, s nimiž se počítá vysoko, zatím se jim ale nepodařilo udržet si stabilní výkonnost po celou sezonu. Letos mají ideální příležitost k dobrému startu, když hrají dvakrát doma, jenže hostí nabuzené nováčky a to je hodně ošidná záležitost. Křenov se těší na okresní přebor a již v poháru proti Linharticím všem ukázal, že se silné konkurence nebojí.

NE 17:00: Metra Linhartice – SK Jevíčko (Schüch). Tradiční soupeři se setkají na trávníku Metry. V lepší pohodě půjdou do boje domácí povzbuzení pohárovým úspěchem v Křenově, byť to bylo až díky zvládnutým penaltám. Jevíčku se vedlo o poznání hůře a má co napravovat. Oba kluby mají společnou tu okolnost, že po uplynulé sezoně zrušily svoje B družstva a jejich kádry by se tak měly dočkat početního posílení. Jestli tomu tak bude ve skutečnosti, to ukáže až pohled do zápisu o utkání. Zajímavostí je, že toto klání se hrálo na závěr jara a teď jím začíná i podzimní část.

NE 17:00: TJ Horní Újezd – Sokol Opatovec (Ropek). Střetnutí, které má asi nejvýraznějšího favorita ze všech sedmi, jaké jsou na programu úvodního podzimního kola. Tedy alespoň podle teoretických předpokladů. Horní Újezd byl nejlepším týmem na jaře, jeho kádr nedoznal podstatnějších změn a čekají se od něho velké věci. Tím více překvapilo jeho pohárové fiasko v Bystrém, které ovšem může posloužit coby důrazně zdvižený varovný prst. Opatovec dopadl v poháru rovněž špatně a je mu jasné, že s tak průchozí defenzivou jako v Janově by v přeboru neměl šanci.

Koclířov je zpátky

III. třída

Ke své premiéře vyběhnou o víkendu rovněž účastníci okresní III. třídy. Jedinou výjimkou je Borová, na kterou připadl volný los a do soutěže se naostro zapojí až za týden. Los zahajovacího dějství svedl proti sobě mimo jiné dva loňské účastníky okresního přeboru, kteří po nepovedené sezoně propadly do nejspodnějšího fotbalového patra v okrese. Řeč je samozřejmě o střetnutí v Březové nad Svitavou. Obnovenou premiéru na mistrovském fotbalovém trávníku prožijí po několika letech fotbalisté Koclířova a lze pouze doufat, že jim jejich sympatické nadšení vydrží co nejdéle.

Program 1. kola – sobota 17:00: Kunčina B – Boršov (Grulich), Jedlová-Pomezí B – Koclířov (Brandejs – Kabát, hř. Jedlová), Chornice – Radiměř (Kozák – J. Heger), Staré Město-Moravská Třebová C – Vendolí (Ožvoldík – Havránek, hř. Staré Město). Neděle 16:00: Březová nad Svitavou – Městečko Trnávka (J. Brychta – Šenkýř). Neděle 17:00: Trstěnice – Opatov (Hejl – Dvořáček).

Krajský fotbalový pohár – 2. kolo

SO 18:00: Jiskra Litomyšl – SK Polička (Růžička). Generálka na start krajského přeboru (16. – 17. srpna) svede proti sobě dva okresní rivaly k nepochybně atraktivnímu měření sil. Oba celky, které se v mistrovské soutěži potkají za necelý měsíc v Poličce, by měly nastoupit skutečně v „áčkovém" složení, takže to pro ně bude reálný obrázek, jak na tom jsou na prahu nové sezony jsou. A kdo ví, třeba si zkusí i penaltový rozstřel…

SO 18:00: Sokol Pomezí – 1. FC Žamberk (Vaněk). Jeden balvan z krajského přeboru domácí „átřídní" účastník odvalil, když vyprovodil z pavouka Moravskou Třebovou. Nyní je před ním další. Tým Žamberka má velkou sílu, v minulosti ovšem k pohárové soutěži přistupoval dost laxně.