Je tady „čarodějnický“ fotbalový víkend. Pro diváky nabízí řadu zajímavých zápasů, atraktivních tím více, že ve všech soutěžích začíná jít do tuhého. Postupová i sestupová matematika je často spletitá, ale vyřešit se musí.

V krajském přeboru se oba celky z regionu opět představí doma s jediným cílem – zopakovat vydařenou středu a bodovat naplno. Což o to, soupeři ze závěru tabulky by papírově neměli být nepřekonatelnými překážkami, jenže bojují o záchranu a hrají o všechno.

Hlavně poslední Srch, který v neděli nastoupí v Poličce, nemá jinou možnost než vyhrávat i venku, neboť začíná nepříjemně ztrácet. Domácí však rozhodně nehodlají ukončit sérii neporazitelnosti s posledním týmem krajského přeboru a navíc před svými fanoušky.

Také Svitavy by si s Dobříkovem měly poradit, ale lehké to mít nebudou. Jejich dnešní rival porazil ve vloženém kole velmi kvalitní Třemošnici a to je jistě důrazné varování.

Body jsou reálné

Magnet kola bude k vidění u Loučné, kde by Cerekvičtí rádi udělali další krůček ke kýženému postupu z krajské I. A třídy. Soupeřem jim ale bude Dolní Újezd, jenž podává v posledních duelech zlepšené výkony a touží se revanšovat za podzimní porážku 1:2, když se velmi zlobil po penaltě, které o výsledku utkání rozhodla.

Zbylý „átřídní“ trojlístek by v sobotních soubojích nemusel a neměl vyjít naprázdno. Pokud chce Litomyšl ve zbytku jara ještě o něco hrát, je výhra nad mužstvem Valů nutností. Morašice hodlají potvrdit tři body z Moravan i doma proti Letohradu B, jehož výsledky zatím neodpovídají předváděné hře. Moravská Třebová se popasuje se Slatiňany, které se na jaře trápí a Slovan má více než reálnou šanci na body.

V I. B třídě je na pořadu jediné vzájemné utkání okresních zástupců. Není třeba dodávat, že Březová je proti poličské rezervě jednoznačným favoritem. A nic na tom nemění fakt, že hostům by se nějaký ten bodík hodil.

Veledůležité střetnutí čeká na Rychnov. Jestli chce pomýšlet na udržení, musí bezpodmínečně porazit Českou Třebovou B. A vítaná by byla pomoc Pomezí, jež hostí béčko Vysokého Mýta a to na tom také není dobře.

Elita proti sobě

Další napínavé kolo má před sebou okresní přebor. Hrát se budou pořádné taháky, vždyť se ve vzájemných měřeních sil utkají celky z nejlepší šestice aktuální tabulky. Nade vším ční nedělní bitva na Malé Hané. Jaroměřice mohou v případě vítězství sesadit Moravskou Třebovou B z prvního místa, což se během jarní části ještě nikomu nepodařilo.

O udržení kontaktu se špicí půjde v Janově, jenž hostí Kamennou Horku, a také v Opatově, ten se popasuje s Kunčinou. Všechny zmíněné celky mohou naprosto vážně myslet na boj o postup. Naskládány jsou v rozmezí čtyř bodů.

Hodně živo bude také v podpalubí přeboru. Nejdůležitější bude duel v Bystrém, kam k souboji dvou jarních bodových „chudáků“ zamíří rezerva Litomyšle. Zejména pro domácí se jedná o klíčový zápas, neboť další nezdar by už pro ně mohl mít fatální následky.

Zastavme se ještě u III. třídy, kde budou pokračovat bitvy o účast v baráži. Ve skupině A se na jaře zatím nedočkal vítězství vedoucí Horní Újezd a jeho odstup se začíná tenčit. V derby s Trstěnicí, která má na baráž minimální naděje, by se ale měl znovu chytit. Velký význam bude mít utkání Rohozné s Radiměří, jelikož oba rivalové nechtějí u červnového vrcholu soutěže chybět.

Ve skupině B zůstává pozice Starého Města komfortní, ale na další dvě vstupenky do baráže je několik vážných uchazečů. Nejlépe se situace vyvíjí pro Březovou a Trnávku, které mají za soupeře týmy už bez šancí na baráž.

Kdo, kdy, s kým

Krajský přebor – 23. kolo – sobota: TJ Svitavy – Sokol Dobříkov (rozhodčí: Ujec – Morávek, Svědiroh, hř. Svitavský stadion). Neděle: SK Masokombinát Polička – FC Titanic Srch (Lukášek – Kolbaba, Havel).

I. A třída – 19. kolo – sobota:
Sokol Morašice – FK OEZ Letohrad B (Gála – Bouz, Mrázek), Slavoj Cerekvice nad Loučnou – Sokol Dolní Újezd (Šejna – Halva, Schejbal), Jiskra Litomyšl – TJ Valy (Chládek – Z. Dvořák J. Řehák), Spartak Slatiňany – SKP Slovan Moravská Třebová (Sůra – Pagáč, Lukášek).

I. B třída – 19. kolo – sobota:
Sokol Březová nad Svitavou – SK Masokombinát Polička B (Vašek – J. Nekvinda, D. Nekvinda), TJ FC Rychnov na Moravě – FK Česká Třebová B (M. Heger – Kaplan, Petrila), Sokol Pomezí – SK Vysoké Mýto B (Štourač – Felkl, Raplík), TJ Semanín – Sokol Sebranice (Havel – Kolbaba, dodatečně). Neděle: FC Jiskra Králíky–Červená Voda – TJ Svitavy B (Papáček – Filip, Jadrný).

Okresní přebor – 19. kolo – sobota: Sokol Čistá – Tatran Mladějov (Nepraš – Scheib), Sokol Opatov – Sokol Kunčina (Jakubec – Šenkýř), Sokol Janov – Sokol Kamenná Horka (J. Heger – Grulich, Štěrba, 15.00). Neděle: TJ Jaroměřice – SKP Slovan Moravská Třebová B (P. Dvořák – Hořínek, Havránek), Sokol Bystré – Jiskra Litomyšl B (Hnát – Odehnal, Štěrba), Sokol Dolní Újezd B – Sokol Dlouhá Loučka (OFS Ústí nad Orlicí), Metra Linhartice – SK Jevíčko (Křišťál – Šenkýř, Spálenský).

III. třída A – 14. kolo – sobota: SK Rohozná – TJ Radiměř (Kabát – Schüch, Pohl, 15.00). Neděle: Sokol Morašice B – Sokol Vendolí (Báča, 14.45), Sokol Janov B – Sokol Jedlová (Ropek), TJ Horní Újezd – Sokol Trstěnice (Kvapil – Schejbal).

III. třída B – 14. kolo – sobota: SK FC Koclířov – Sokol Městečko Trnávka (Hnát), Sokol Chornice – Sokol Opatovec (Knap), TJ Staré Město – Sokol Boršov (P. Dvořák – Kvapil, 14.00), Sokol Třebařov – TJ Křenov (Kvapil – P. Dvořák). Neděle: Sokol Březová nad Svitavou B – SKP Slovan Moravská Třebová C (J. Brychta – Pešava).

Začátky utkání v kraji i okrese jsou až na uvedené výjimky určeny na 17:00.