Nicméně není rozhodně všem dnům konec, mají-li však na jaře rozdmýchat pohasínající plamínek naděje, musí v odvetách přijít zlepšení ve všech směrech.

„Dosažené umístění a bodový zisk jsou pro nás jednoznačně zklamáním. Tomu odpovídala povětšinou také předváděná hra. Přesto v některých zápasech si náš výkon zasloužil příznivější výsledek,“ ohlíží se za podzimem sekretář TOMÁŠ TELECKÝ.

VŠECHNO BYLO ŠPATNĚ

Při vědomí deseti „nulových“ utkání je zřejmé, že se hráčům Opatovce skutečně nedařilo. Ostatně i ten jediný tříbodový zápis byl proti Řetové, která je na tom ještě hůře. „Hledat jakákoli pozitiva je velmi těžké. Tentokrát nás nepodržela ani naše obvykle silná defenziva, nedařilo se nám ani v útočné fázi, nefungovalo téměř nic,“ je si dobře vědom Tomáš Telecký.

Je pravdou, že částečným vysvětlením pokaženého podzimu v Opatovci mohou být problémy se skládáním mužstva na jednotlivé duely. „Lze jednoznačně konstatovat, že zásadním faktorem, který poznamenal naše výsledky, byla marodka klíčových hráčů způsobená vážnými zraněními. To souvisí se stárnoucím kádrem a po letošním suchu i s tragickým stavem hřiště. Tím pádem ani tréninková docházka nebyla ideální. V závěru sezony jsme museli výrazně improvizovat a dohrávali jsme s velice nezkušeným kádrem, což bylo na výsledcích zákonitě znát,“ pronesl Telecký.

To všechno se odrazilo ve třetím nejhorším útoku I. B třídy skupiny B a druhé nejhorší defenzivě. Mužstvo se zkrátka nemělo o co opírat.

NEVYHNULI SE DEBAKLU

Zápasů, ve kterých opatovecký výkon v podzimní části snesl přísnější měřítko, bylo poskrovnu. „Za povedená můžeme považovat snad pouze utkání s Janovem a Řetovou,“ připomněl Telecký souboje, které na konto týmu přinesly pět bodů. Řadu dalších mohl Opatovec i přes veškeré objektivní problémy dotáhnout k lepšímu výsledku, vždyť například proti vedoucím Tatenicím bojoval o remízu do poslední minuty, ale nebylo mu přáno. „Nejslabší vystoupení bylo z naší strany zřejmě v Moravské Třebové, kde jsme inkasovali osmibrankový příděl, a obzvlášť nás mrzí ztráta utkání v Žichlínku,“ říká Telecký.

„Vzpomínky“ na Žichlínek jsou skutečně černé, vždyť Opatovec tam o poločase vedl, ale po změně stran solidně rozehraný duel nedokázal udržet a místo povzbuzení utržil další ránu na psychiku.

Co naplat, před týmem je úkol pokusit se v jarních bojích o malý sportovní zázrak. „Jediným plánem pro zimní přestávku u nás je doplnit kádr o kvalitní posily a také uzdravení stávajících opor tak, aby vůbec zimní příprava mohla proběhnout,“ nedělá si Tomáš Telecký iluze o tom, že by ve složení, s nímž dohrál podzim, mohl mít jeho celek naděje na udržení.

Opatovec (13., 6, 18:44)

Pomezí 0:3
Sloupnice 0:0, PK 6:7
Jablonné nad Orlicí 0:4
Libchavy 2:4
Semanín 0:2
Janov 2:2, PK 4:2
Žichlínek 2:3
Tatenice 1:2
Lanškroun B 0:3
Dolní Újezd B 3:5
Řetová 5:2
Moravská Třebová B 0:8
FC Jiskra 2008 3:6

Střelci: Sauer 4, Růžička 2, Štěrba 2, Merkuda 2, Chvála 2, Roshan 2, Macháček 1, Křížek 1, J. Telecký 1, vlastní 1.