Pohled do tabulky říká, že o nějakém klidném dohrání jara nemůže být ani řeči. Jak by také ano, když mezi osmou Čistou a poslední Trnávkou je pouze pětibodový rozdíl.

Boj o udržení, to je při předpokládaném sestupu dvou týmů asi to hlavní, co bude v dalších týdnech zajímat okresního fanouška. Pochopitelně, o postupujícím také ještě není rozhodnuto, zde se ale nejspíše nedá nic převratného čekat.

Kontrola náskoku

Březová se sice nevyhnula zakolísáním, avšak šest kol před koncem vede o sedm bodů a to jí vystačí. Komplikací mohou být vynucené absence hráčů ze „základu“, za něž není adekvátní náhrada, ani tak ovšem nelze očekávat, že by lídr ještě o náskok přišel. Cerekvice byla zdramatizování situace blíže, než si možná sama myslela. Stačila „maličkost“, vyhrát v Sebranicích a Janově a bylo to rázem jen o dva body! Jenže Slavoj vytěžil z těchto klání jediný bod a i kdyby vyhrál 23. května v Březové, pořád bude jeho manko příliš výrazné.

Co více, Cerekvice se musí bát i o druhé místo, neboť lepší aktuální formu prokazují Sebranice. Ty na jaře uhrály stejný počet bodů jako vedoucí Březová (17) a odskočily dalším týmům z popředí. Mladějov doplácí na slabší start, ale rychle se vrací do podzimní formy, což potvrdil v Březové. Kamenná Horka mohla útočit výše, nebýt zbytečné domácí ztráty s Kunčinou. Aktuálně šestý Janov je vcelku pilným sběratelem bodů, nepovedl se mu však první květnový prodloužený víkend, kdy prohrál v Radiměři i Horním Újezdu.

Právě „Horňák“ je možná nejpříjemnějším překvapením jara. Ziskem 15 bodů a doposud žádnou porážkou rázně zažehnal existenční starosti a je posledním, koho se reálně netýká boj o udržení. Pokud ve zbytku jara na výkony naváže, není důvod, proč by neměl prohnat Janov nebo Horku.

Půjde o všechno

A jsme u Čisté, která se musí klepat. U ní je varující ta skutečnost, že jde po nadějném startu do jara s formou dolů, za poslední čtyři kola uhrála jen bod. Sice na Sebranicích, což má hodnotu, ale je to málo. Radiměř předvedla opačný pohyb, sedm bodů ve třech minulých zápasech znamená posun ze sestupových příček. Kdo po podzimu odepsal Jaroměřice, těžce se sekl. Malohanácký kolektiv uhrál v sedmi kolech 14 bodů a z prakticky beznadějně pozice se dostal do situace, kdy má záchranu ve svých rukou. Vůbec nic jistého však rozhodně nemá.

Katastrofa. Nic jiného nelze říci o výkonech Bystrého. Jediná remíza ze sedmi duelů, to nemůže znamenat nic jiného než sešup z klidného středu do pásma nejakutnějšího ohrožení. Jestli bude tato série pokračovat, čeká nás podzimní setkání se Sokolem ve III. třídě. To hrozí i Dlouhé Loučce, jejíž každoroční úspěšná cesta k záchraně je letos komplikovaná faktem, že stále čeká na jarní vítězství. Kunčina ne, ta překvapila výhrami venku (K. Horka, M. Trnávka), doma však nepřidala vůbec nic a to by se jí mohlo stát osudným. Nejhůře je na tom Trnávka, také nezvítězivší a vinou toho klesnuvší až na samotné dno.

Pro ohroženou „sedmičku“ budou klíčová vzájemná měření sil, každý zisk mimo půjde jen do plusu. Dodejme, jak je dobře, že na rozdíl od I. B třídy nezasahují do výsledků „prokletá“ B mužstva. Při pohledu na sestavy, ve kterých některé rezervní týmy v nejnižší krajské soutěži nyní nastupují, se musí fanouškům ostatních klubů obrazně řečeno otevírat „kudla v kapse“.