Další celky z okresu v tomto dějství ztrácely. Litomyšl neuspěla v oslabeném složení v Pardubičkách a Pomezí doma proti Heřmanovu Městci, když rozhodující gól padl v poslední minutě hry z penalty za ruku.

Pardubičky – Litomyšl 3:1

Jako první se prosadili hosté Urbanem po standardní situaci, ale jejich vedení mělo jepičí život. Strnadovu střelu dorazil za záda Malého Králík – 1:1. Druhý poločas vyšel domácím, kteří rozhodli ze vzduchu. V 74. minutě se hlavou prosadil Martan a o něco později pak dokonal porážku Jiskry stejným způsobem Rezek, když v obou situacích dobře centroval Froš.

Branky: Králík, Martan, Rezek – Urban. Rozhodčí: Čech. Poločas: 1:1. Litomyšl: Malý – Urban, Štoudek, Drahoš, Vomočil, Krejbych (56. Bican), Kundera, Sršeň, Janoušek, P. Čapek (21. Karal), J. Paclík.

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: K utkání jsme znovu nastoupili bez tří hráčů základní sestavy, ale s odhodláním podat lepší výkon než minule. Začátek byl vyrovnaný, všechno se začalo měnit po tvrdém zákroku na Čapka, který byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Museli jsme střídat, přes krátké vedení jsme začali ztrácet střed pole a po vyrovnávacím gólů jsme šli za nerozhodného stavu do kabin. Se zabezpečenou obranou jsme ve druhém poločase vydrželi deset minut. To se zranil Krejbych a musel být také střídán. Domácí svým důrazem a výškovou převahou dokázali zápas zvrátit na svoji stranu. V utkání jsme nedokázali proměnit tři čtyři vyložené brankové příležitosti a to se odrazilo na konečném výsledku. Mrzí mě zranění našich hráčů.

Pomezí – Heřmanův Městec 2:3

Všechno zásadní se odehrálo ve druhém poločase. Skóre otevřel Pořízka, hosté následně výsledek dokonale obrátili, ale byl to zase Pořízka, který se z penalty postaral o vyrovnání. Utkání pomalu plynulo k rozstřelu, v 90. minutě však přišel pokutový kop za Pucharovu ruku na brankové čáře, hostující kapitán Hlaváč ho proměnil a domácí tak zůstali bez bodu.

Branky: Pořízka 2 (1 x PK) – Hlaváč 2 (1 x PK), Straka. Rozhodčí: Šlor. ČK: 1:0 (90. Puchar). Poločas: 0:0. Pomezí: Křemenák – P. Čejka, Kotouček, Mička, Drobný, Jožák, Pořízka, Svoboda (63. Stýblo), L. Roušar (72. Puchar), M. Nespěšný, Leinweber.

Zdeněk Stoklásek, sekretář TJ Sokol Pomezí: Utkání komentovat nebudu. Řekl bych jako tolerantní člověk, ať ho komentují ti, kteří jsou za to placeni a z našeho snažení dělají komedii.

Zámrsk – Dolní Újezd 0:2

Hosté začali plnit roli favorita ve 12. minutě, když se po standardce dostal ke gólové hlavičce Frank – 0:1. Nadále měli více ze hry, ale na pojistku se načekali, protože ve slibných příležitostech neuspěli Frank ani Frňka. Klid na kopačky Dolnoújezdských tak vnesl až čtvrt hodiny před koncem Kroulík, jenž potrestal zaváhání gólmana Lorence. Domácí nebyli odevzdaným soupeřem a „kousali", ale hosté potvrdili vyšší herní kvalitu a zaslouženě zvítězili.

Branky: Frank, Kroulík. Rozhodčí: Lukášek. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Janecký – Frank, J. Vomáčka, Částek, J. Čejka, Fulík (89. Chadima), Brůna, Holec (62. Kabrhel), Kroulík, Frňka (86. Novák), Mandlík.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu, kde diváci dovedou svůj tým vybičovat na maximum. Domácí po celý zápas hrozili především dlouhými nakopávanými míči, s nimiž jsme si ale dokázali poradit. Na koně nás posadila vedoucí branka a i když jsme potom některé šance nedotáhli, tak se nám po špatném vyběhnutí gólmana podařilo náskok pojistit a utkání jsme v klidu dohráli. Měli jsme trochu obavy z přílišné tvrdosti soupeře, ale hrálo se bez záludností a rozhodčí dokonce neudělil ani jedinou žlutou kartu.

Luže – Libišany 0:2 (0:1). Branky: Brož, Machala. Vysoké Mýto B – Staré Hradiště 4:0 (1:0). Branky: Dvořák 3, Podmajerský. Ústí nad Orlicí B – Načešice 0:6 (0:1). Branky: Levinský 3, Mládek 2, Ilko z pen. Horní Jelení – Chrudim C 4:1 (1:1). Branky: Hendrych, Kaňkovský, Šimek, Šmidberský – Žalud.

1. Libišany (41), 2. Dolní Újezd (34), 3. Pomezí (28), 4. Ústí nad Orlicí B (28), 5. Vysoké Mýto B (27), 6. Heřmanův Městec (27), 7. Litomyšl (27), 8. Staré Hradiště (20), 9. Luže (19), 10. Načešice (17), 11. Pardubičky (17), 12. Horní Jelení (11), 13. Chrudim C (10), 14. Zámrsk (9).