Vítězem a postupujícím do krajské I. B třídy se staly Sebranice. Naopak do III. třídy padají Třebařov, Horní Újezd a Radiměř. Nováčky budou od podzimu Litomyšl B a Linhartice, tato družstva se zapojí do opětovně zeštíhleného čtrnáctičlenného okresního přeboru.

Janov – Horní Újezd 2:1

Gólů se diváci dočkali až ve druhém poločase. V 55. minutě utkání to bylo po dvou zásazích Novotného 2:0, soupeř stačil v závěru jen korigovat. Janov se tak rozloučil s úspěšnou sezonou a výbornými diváky zaslouženou výhrou.

Fakta – branky: Novotný 2 – Boček. Rozhodčí: Křišťál (Moravská Třebová). ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Sokol Janov: Beránek – Záleský, Vašinka, L. Zvěřina, Johan, V. Wejda, A. Zvěřina, Klejch, Novotný, Šváb, Knap (Hájek, M. Wejda, Kubíček).
TJ Horní Újezd: Boštík – Kovář, P. Faltys, J. Beneš, Lipavský, Mach, Boček, Z. Beneš, Kusý, Kalánek, M. Faltys (Kárský).

Jevíčko – Třebařov 10:0

Sestupující celek Třebařova dorazil do Jevíčka jen v osmi a může děkovat skvělému výkonu Strnada v brance, že zápas neskončil vyšším rozdílem. Zápas se odehrál v podstatě celý před brankou hostů, kteří neměli šanci odolat neustálému tlaku domácích.

Fakta – branky: Němeček 3, Müller 2, Berka 2, Seknička 2, Z. Klein. Rozhodčí: J. Heger (Městečko Trnávka). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 6:0.

TJ SK Jevíčko: J. Werner – Jedlinský, Z. Klein, Vykydal, Továrek, Berka, Čekal, T. Klein, Müller, Seknička, P. Werner (Němeček, Horák, Hofman).
Sokol Třebařov: Strnad – P. Hlubinka, J. Sommer, Frisch, Vais, Prokop, M. Hlubinka, V. Sommer.

Sebranice – Kamenná Horka 1:0

O výsledku se rozhodlo hned v první minutě po přestávce. Dalekonosnou střelu, tedy spíše centr Z. Horníčka minuli obránci i brankář Hasenöhrl a míč skončil v síti. Jinak měli domácí mírnou převahu, ale v koncovce mušku vychýlenou. U hostů několikrát zahrozil aktivní Škáva, v 69. minutě chytil Schüch Machovi pokutový kop za Neumeisterův faul. Tři stovky diváků tedy byly spokojeny tentokrát zejména s výsledkem, avšak oslavy postupu se i tak protáhly bezmála až do ranního kuropění.

Fakta – branka: Z. Horníček. Rozhodčí: Havránek (Svitavy). ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 0:0.

Sokol Sebranice: Schüch – Klusoň, Neumeister, Z. Horníček, J. Chadima, Kalánek, J. Horníček, Nezbeda, Patočka, Karlík, Červ (Haupt, M. Chadima).
Sokol Kamenná Horka: Hasenörhl – Lustyk, Bednář, Chaloupka, Mach, Lelek, Dokoupil, Jiroušek, Benc, Bubela, Škáva (Nedoma).

Bystré – Mladějov 0:2

Domácí dostali další lekci z produktivity. V prvním poločase soupeři dvakrát „namazali“ a kanonýr P. Prosecký se nemýlil. Bysterští kromě nastřelené tyče a břevna netrefovali ani prázdnou bránu a několikrát nechali vyniknout jistého gólmana Harvánka.

Fakta – branky: Prosecký 2. Rozhodčí: Šenkýř (Moravská Třebová). ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Sokol Bystré: J. Schüch – Zahoran, Halva, Veselý, Adamča, Putnar, Mitáš, Janoušek, Štaud, Bureš, Břicháček (Cupal).
Tatran Mladějov: Harvánek – Kudyn, F. Marek, Šteffek, Sekanina, Suchý, Satler, Seryn, L. Marek, Prosecký, Němec (Křivánek, Ondráček, Čermák).

Dolní Újezd B – Moravská Třebová B 1:1

Ve vyrovnaném utkání byli hosté v prvním poločase lepší a převahu korunovali gólem z penalty. Po přestávce domácí přidali a rovněž ze značky pokutového kopu vyrovnali. Výsledná remíza je spravedlivá.

Fakta – branky: Doubek (PK) – K. Müller (PK). Rozhodčí: J. Dvořák (Svitavy). ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Sokol Dolní Újezd B: Pravec – Samek, Mráz, Sedliský, Doseděl, Veselík, Klejch, Vaňous, Žďára, Nádvorník, Doubek.
SKP Slovan Moravská Třebová B: Pařil – Novotný, Winkler, Fikr, Müller, Otáhal, Komoň, Sedláček, Kalus, Doseděl, Polák (Kozák, Linhart).

Opatov – Dlouhá Loučka 1:2

Hosté věděli, že k záchraně potřebují nutně vyhrát, a tomu odpovídal i jejich přístup. Dřeli, bojovali o každý balon, zato domácí hráli s vědomím, že už mají svoje jisté. Sice se ujali vedení, ale Loučka do poločasu vyrovnala a po změně stran dala i druhý gól, který jí zajistil setrvání v přeboru.

Fakta – branky: Jiráček – Jurka, Blecha. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Sokol Opatov: M. Štosek – Vendlig, Bureš, Košín, Fukar, Havlát, Jiráček, Vostřel, Mašek, Procházka, Kalánek (J. Štosek, Matouš, Navrátil). Sokol Dlouhá Loučka: Čechal – Ruml, Jurka, Gregor, Blecha, R. Kolář, Dvořák, Štěpánek, Matoušek, Marván, Charvát (Bouček, Valíček, Geršl).

Čistá – Kunčina 1:2

Fakta – branky: D. Nepraš – J. Spálenský, Pešava. Rozhodčí: Brandejs (Svitavy). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Sokol Čistá: Boštík (Hradil) – Čapek, P. Kmošek, J. Kmošek, M. Tomášek, Peřina, Rožek, Severa, O. Nepraš, Vích, D. Nepraš (O. Tomášek, Broulík).
TJ Sokol Kunčina: Crha – Pešava, Hlaváček, Drahoš, Kubík, Pagáč, Štrajt, Tlustoš, Hutira, Stupka, J. Spálenský (Brychta).

Radiměř – Jaroměřice 4:0

Ani výrazné vítězství už domácím k záchraně nestačilo.

Fakta – branky: Mauer 2, Ondroušek, Jedlička. Rozhodčí: Ropek (Ústí nad Orlicí). Diváci: 100. Poločas: 1:0.

TJ Radiměř: Škorpík – T. Trnečka, L. Olšer, Moravec, Doubek, Bubela, Ondroušek, Beneš, Jachan, Kalod, Mauer (Jedlička, Pálka, Lub. Trnečka).
TJ Jaroměřice: Dostál – Valenta, Toman, Dračka, Továrek, Valášek, Vybral, Gecl, Knoll, Lajšner, Batelka.

Konečná tabulka okresního fotbalového přeboru pro sezonu 09/10.

Co nabídl Okresní přebor?

Rozšíření okresního přeboru dospělých na 16 družstev, které bylo před sezonou zvoleno jako nejrozumnější varianta při vysokém počtu přihlášených týmů, bude jenom jednoroční epizodou. Vedení OFS rozhodlo v zimní přestávce o návratu ke 14 účastníkům, což má za následek více sestupujících mužstev. Soutěž byla napínavá do posledního kola, vyrovnanost družstev se ale soustředila do spodní poloviny pořadí.

Velký počet zápasů přinesl hlavně na jaře a při velice nepříznivém květnovém počasí problémy s termíny. Řada utkání musela být odložena a dohrávána v posledních týdnech sezony. Nehledě na to, že nebylo málo takových zápasů, které se odehrály na velice těžkých a často zjevně neregulérních hracích plochách. Jenom proto, aby se odehrály a byl klid.

O vítězi soutěže nebylo pochyb. I když se po podzimu zdálo, že bitva o postup bude dramatická, tak celek Sebranic nedal nikomu z konkurentů naději. Za celé jaro prohrál pouze jednou, a to v době, kdy už bylo o jeho primátu rozhodnuto. Sebranice jsou nezpochybnitelným králem okresního přeboru, patří jim gratulace a přání všeho dobrého v I. B třídě.

Trojice zklamaných sestupujících se rodila postupně. Třebařov na tuto soutěž nestačil a i když pár nadějných záblesků měl, tak bylo dlouho jasné, že se pádu nevyhne. Od Horního Újezdu se čekal jarní šturm za záchranou, ale ten se nekonal, sešup z I. B třídy do trojky během krátké doby je trpký. Radiměřský osud se naplnil až ve třicátém kole, což bolí ještě více. Ostatní celky boj o udržení s většími či menšími potížemi ustály, na dálku ale děkují Rychnovu, který udržel I. B třídu a zabránil tak ještě větší kalamitě.