Hráči Nejzbachu sice věděli, že jedině výhra nad Mělníkem jim zachová naději na udržení v soutěži, jenže odhodlání zřejmě nechali v kabině. Jinak si těžko vysvětlit, že v prvním poločase zcela vyhořeli, jen během 17. minuty inkasovali tři góly (!) a skóre 2:6 o poločasové pauze znamenalo praskající větev. Teprve po změně stran začali domácí futsalisté předvádět nasazení hodné bitvy o poslední naději, najednou jich bylo plné hřiště, soupeř se nestačil divit a ve 37. minutě Novák vyrovnal na 6:6. A diváci hnali Nejzbach dál, remíza byla málo. Což si vynutilo riziko v podobě hry bez brankáře a ta domácím nevyšla, hosté dvakrát trefili jejich opuštěnou svatyni a byl konec, závěrečná Stránského trefa jen symbolicky odzvonila ligové účasti Nejzbachu.

„První poločas, to byla od nás tragédie. Nevím, jestli jsme byli nervózní nebo se nám nechtělo, ale bylo to hrozné. V kabině jsme si vše vyříkali a druhý poločas odehrál jiný tým. Dokázali jsme stáhnout rozdíl čtyř branek, za stavu 6:6 jsme museli přejít k power play, bohužel jsme po hloupé chybě dostali rozhodující branku,“ okomentoval zápas zklamaný vysokomýtský hráč Michal Jiráský.

Nejzbach doplatil na mizerný start do sezony, kdy poprvé bodoval až v 11. kole a takovou ztrátu nedokázal přes veškerou snahu zlikvidovat. I když měl v průběhu soutěže také světlé okamžiky a v určitých fázích se záchrana jevila v poměrně reálných barvách, tak nakonec nejvyšší ligu po jediném roce opustí.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – SK Olympik Mělník 7:8 (2:6). Branky: 1. Novák (Jeníček), 19. Stránský, 23. Jiráský (Stránský), 30. Stránský (Janoušek), 35. Palatka (Mates), 37. Novák, 40. Stránský (Jiráský) – 3. Nečas, 5. Gabčo (Vokoun), 17. Novotný (Sváta), 17. Vokoun (Gabčo), 17. Lehner (Machytka), 20. Vokoun (Gabčo), 40. Vokoun (Gabčo), 40. Gabčo (Buchvak).
Vysoké Mýto: Svoboda (Špinar) – Janoušek, Novák, Formáček, Vojtíšek, Stránský, Jiráský, Mates, Novotný, Palatka, Jeníček.

Zdvižený prst před play off. Chrudim měla rozjetou sezonu tak, že opět oslaví vítězství v základní části. Všechno je ale nakonec jinak. Svěřenci trenéra Condeho totiž ztratili body v Brně. Tomu, že se Chrudim bude strachovat o výsledek, první poločas vůbec nenapovídal. Ve 14. minutě totiž otevřel skóre z přímého kopu Everton. Na něj navázal Pavel Drozd a rázem díky tomu hosté vedli o dvě branky. Ve druhé půli však Helas dvěma trefami srovnal skóre a remízu udržel. Chrudim po šestnácti letech přišla o body proti Brnu a pokud se nestane na závěr nic nečekaného, pomohla Plzni k Poháru Otakara Mesteka.

„Gratuluji Helasu k dobrému defenzivnímu výkonu, na který jsme nenašli recept,“ říkal chrudimský Tomáš Koudelka.

Helas Brno – FK Chrudim 2:2 (0:2). 31. Lukšija (Havel), 38. Havel (Cupák) – 13. Éverton, 17. P. Drozd (Slováček).