Naposledy chrudimského obhájce krajského titulu, a to dokonce na jeho půdě. Zato Svitavy zůstaly poprvé na podzim bez bodu, což byla vzhledem k průběhu utkání velká škoda. Moravská Třebová vydřela dva body proti Hlinsku, když opět nezvládla vstup do utkání.

Chrudim B – Polička 0:1

Domácí měli po celou první půli územní převahu, hosté ale pozorně bránili a často hrozili z brejků, ze kterých byli hodně nebezpeční. K vidění byl fotbal plný nepřesností z chrudimské strany a dobrá defenziva v podání Poličky. Po obrátce domácí přidali, ale ke vstřelení gólu jejich snaha nevedla. Naopak v 54. minutě namazal Linhart soupeři do vyložené šance, která ale skončila ofsajdem. V 59. minutě měl šanci domácí Opina, ale nebyl tak důrazný jako obránce, který jej tísnil, a tak jeho střelu Slaný bez problémů kryl. Vzápětí předvedli domácí krásnou fotbalovou akci, na jejímž konci Žalud postupoval sám na Slaného, ale nevyzrál na něj. A když Zrůst překopl branku z malého vápna, přišel trest. Po ojedinělém kontru a hrubé chybě domácích skončila hlavička Skalníka u pravé tyčky – 0:1. Kdo potom čekal nápor domácích, mýlil se. Poličští kontrolovali hru a ještě několikrát mohli zahrozit, když jim soupeř svými nepřesnými přihrávkami doslova nabízel šance. Hosté si výsledek pohlídali. Zápas zvládli díky bojovnému výkonu všech hráčů a znovu se jim vyplatila farmářská spolupráce s SFK Vrchovina. Ondřej Košík zahrál spolehlivě v defenzivě a Kamil Skalník dal „zlatý" gól.

Fakta – branka: 65. Skalník. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Chrudim B: Vostradovský – Tlapák, Linhart (75. Pejcha), Valda, Holík – Malinský (58. Bareš), Netušil (81. Šprongl), Opina, Andrle (68. Bureš), Žalud – Kroutil (37. Zrůst). Polička: Slaný – Klein, Pavliš, Košík, Štěrba – Navrátil, Andrle (63. Kučera), T. Švec, Skalník (77. V. Král) – Mužík, Stejskal.

Choceň – Svitavy 2:1

Hosté vstoupili do utkání aktivně a úvod patřil jim, ale bez gólového efektu. Ve 14. minutě zkoušel Ovad po Čížkově akci přehodit Gerčáka, což se mu povedlo, ale přehodil i jeho svatyni. Proti úniku Juříka už musel domácí gólman zasahovat, stejně jako proti ráně Ovada, v obou případech úspěšně. Ve 38. minutě si nejlepší domácí hráč Zavřel povodil obránce, vypálil zpoza vápna, Kavalír míč vyrazil přes sebe, kde byl pohotový Myšák a ten se v těchto situacích nemýlí – 1:0. Po přestávce byli hosté stále aktivní, jenže neefektivní. Naopak v 65. minutě stačilo Myšákovi opět málo, aby se po odraženém míči dostal k jednoduché dorážce a zvýšil na 2:0. Svitavští ještě zabrali a deset minut před koncem se Ptáčkovi po Ovadově sražené střele povedlo snížit. Zůstali až do posledních sekund v tlaku, měli i slibnou standardku, ale mezi tři tyče se už netrefili. Této zbytečné porážky mohou jen litovat, herně na tom rozhodně nebyli hůře než domácí tým.

Fakta – branky: 38. a 65. Myšák – 81. Ptáček. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Choceň: Gerčák – O. Kopecký, Baborák, David, Eisner – Krejza, Smola, A. Kopecký (75. Fikejz), Šabata (57. Smejkal) – Zavřel (87. Novotný), Myšák (90. Sklenář). Svitavy: Kavalír – Kala (46. Novák), Petrila, Czehowský, D. Jukl – Válek, Čížek, Ptáček, Veselský – Ovad, Juřík (71. Bartoš).

Moravská Třebová – Hlinsko 2:2 (PK 3:0)

Slovan opět musel dohánět dvoubrankové manko. V 10. minutě se po rohu odrazil míč k Cachovi, který tečovanou střelou otevřel skóre. Ve 23. minutě bylo ještě hůř, po zbytečné ztrátě ve středu pole přišel faul před vápnem a trestný kop, z něhož se trefil Dostál – 0:2. Po půlhodině udeřilo i na druhé straně, po rohu Staňka se hlavou prosadil Masopust. Chvíli před poločasem po dalším rohovém kopu a závaru v pokutovém území zvonila tyč Vykydalovy svatyně. Tři minuty po pauze poslal Staněk do brejku Masopusta a ten se nemýlil – 2:2. Čtvrt hodiny před koncem se dostal před Vykydala Mayer, ale gólman jeho střelu zlikvidoval. V závěru se ještě ocitl v šestnáctce neobsazen Masopust, ale z otočky dal vedle. Penalty domácí zvládli, Novák, Staněk i Vančura svoje pokusy proměnili, zatímco hlinečtí exekutoři jednou přestřelili a dvakrát trefili břevno.

Fakta – branky: 31. a 48. Masopust – 10. Cach, 23. Dostál. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Moravská Třebová: Vykydal – Škranc, Vančura, Strouhal, Novák – Sedláček, Dokoupil (46. Novotný), Staněk, Trefil – Masopust, Polák. Hlinsko: Kopecký – Volf, Nevole, Zach, Nekvinda (76. Pavliš) – Cach (19. Chmelík, 60. Vanžura), Cepl, Vukliševič, Dostál – Hlouš (3. Hrubý), Mayer.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Přelouč 4:0

Fakta – branky: 9., 61. a 81. Václavek, 49. Kopřiva. Rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Holice: Králík – Tláskal (74. Lát), Ručka (11. Klouček), Hanč – Chvála – Krpata, J. Jedlička, Fotul (58. T. Velinský) – Kopřiva – Václavek (82. Stárek), T. Jedlička. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Hladík, Ulrych, Rokyta (82. Chaloupský) – Machačný (82. Martin Beránek), Novák (72. Linhart), Hanáček (68. Černík), Vančura – Klas, Koch.

Slatiňany – Žamberk 4:0

Fakta – branky: 42., 62. a 64. Kopecký, 44. Vladyka z pen. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Slatiňany: Žďánský – Mikan, Beneš, Mihulka, Malý – Skála, Vladyka, Koudelka (70. D. Tesař), Trňák (78. Málek), Slováček (76. Kudrnka) – Kopecký (85. Jeníček). Žamberk: Martinovský – Drapač (67. T. Kotyza), Hrabík, Franke, J. Kotyza (46. Pavelka) – Hrubý, Jírů, Breda, P. Huška – J. Huška (46. Trejtnar), Trnka.

Česká Třebová – Letohrad B 3:0

Fakta – branky: 37. a 48. Zahálka, 50. Pešek. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice). ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Bárta – Kubásek (58. Čikl), Hašek, Švec, Novotný – Zahálka, Abt – Müller (83. Bočkaj), Urbanec, Grepl (60. Kovář) – Pešek (75. Trčka). Letohrad B: Satoria – Dvořáček, Petráček, Zach, Janoušek – Švercl (78. Pačínek), Pokorný, F. Procházka, Švestka – Černohous (63. Svoboda), J. Procházka (70. Stejskal).

Třemošnice – Pardubice B 0:1

Fakta – branka: 30. vlastní (Kunášek). Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 1:4. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Třemošnice: Auerswald – O. Vančura, Kunášek, Culek, Kalina – P. Šindelář, J. Vančura, Kvíčala, Brom – Menšík, M. Šindelář (79. Hejcman). Pardubice B: Hrnčíř – Pánek, Prokopec, Koblížek, Mandutz – Uhlíř (85. Buš), Vencl, Matějka, Jirka (59. Molek) – Tomáš, Valenta (90. Málek).

Lanškroun – Moravany 0:2

Fakta – branky: 22. Imramovský, 89. Hurta. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:5. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Lanškroun: Wendlig – Šilar, Pavelka, Popelář (79. Kolomý), Krejsar – Karlík, Novák, Richtr, Savych – Knápek, Jung. Moravany: B. Branda – Pištora (46. Knotek), J. Lukas, Sokol, M. Lukas – Hlaváček (46. Fidler), Imramovský (86. J. Branda), Beran, Novák (66. Hurta) – Poláček, Kříž.

1. Pardubice B (12), 2. Slatiňany (11), 3. Polička (10), 4. Choceň (10), 5. Holice (8), 6. Svitavy (7), 7. Přelouč (7), 8. Moravany (6), 9. Moravská Třebová (5), 10. Lanškroun (5), 11. Česká Třebová (5), 12. Hlinsko (4), 13. Žamberk (3), 14. Chrudim B (3), 15. Třemošnice (0), 16. Letohrad B (0).