Třinácté kolo bylo ošemetné tím, že jsme do něho zařadili zápasy z vyšších fotbalových soutěží. A jak se ukázalo, nejlepším řešením bylo nic složitého nevymýšlet a nasypat na tiket bez dlouhého uvažování jedničky. Tak jako to učinil JOSEF POPELKA z Poličky, a ejhle, ono mu to stačilo k triumfu!

Odměnou mu bude poukázka na sud piva Gambrinus. Dlouho vedoucí Martina Holomková z Makova zariskovala s několika sázkami na remízu a nebyla to optimální volba, za druhou pozici však dostane voucher v hodnotě 500 korun na předplatné některého z produktů vydavatelství Vltava Labe Media podle vlastního výběru, stejně jako bronzový Ludvík Potáček z Moravské Třebové.

V krajském zápolení o televizi se usmálo štěstí na zástupce Ústecka, o jediný bod před vítězem ze Svitavska Josefem Popelkou zvítězil Michal Špaček ze Sopotnice.

Vítězem 13. kola a držitelem sady plechovek piva Gambrinus se stal LADISLAV HLADKÝ ml. ze Sebranic, který se na svém kuponu pouze jednou zmýlil. Další informace vyjdou příští středu.

Konečné pořadí:

1. MÍSTO
SY0022 Josef Popelka, Polička 15 117

2. MÍSTO
SY0100 Martina Holomková, Makov 7 115

3. MÍSTO
SY0068 Ludvík Potáček, M. Třebová 10 109

4. MÍSTO
SY0023 Jiří Boštík, Vidlatá Seč 13 107

5. – 7. MÍSTO
SY0003 Ivoš Čupr, Letovice 13 106
SY0075 Aleš Hrubý, M. Třebová 13 106
SY0079 Luboš Komprda, M. Třebová 10 106

8. MÍSTO
SY0084 Anna Brychtová, Kunčina 16 104

9. – 15. MÍSTO
SY0083 Josef Brychta, Kunčina 16 103
SY0021 Jiří Frank, Trstěnice 16 103
SY0058 Jana Kumstátová, Staré Město 13 103
SY0102 Miroslav Čori, Bystré 10 103
SY0105 Jarmila Jachymiáková, Bystré 10 103
SY0011 Šimon Šilar, Jarošov 10 103
SY0015 Petr Vajrauch ml., Trstěnice 7 103

16. MÍSTO
SY0088 Vladimír Kvapil, Nová Sídla 10 102

17. – 22. MÍSTO
SY0033 Jaroslav Šlesinger, Čistá 16 100
SY0028 Olga Jirmásková, Polička 13 100
SY0032 Olga Shelongová, Polička 13 100
SY0056 Jindřich Nárožný, Březina 10 100
SY0103 Patrik Čori, Bystré 7 100
SY0081 Vladimír Vacek, M. Třebová 7 100

23. – 24. MÍSTO
SY0074 František Kunc ml., Staré Město 10 99
SY0042 František Smolej, Kamenná Horka 7 99

25. – 33. MÍSTO
SY0108 Ladislav Hladký ml., Sebranice 19 97
SY0066 Jan Beserle, M. Trnávka 10 97
SY0104 Ludvík Jachymiák, Bystré 10 97
SY0031 Daniel Shelong, Polička 10 97
SY0069 Jiří Bílý, M. Třebová 7 97
SY0129 Jiří Drábek, Nedvězí 7 97
SY0101 Tomáš Holomek, Makov 7 97
SY0005 Bořek Marek, Radiměř 7 97
SY0113 Roman Greguš ml., Litomyšl 1 97

34. – 36. MÍSTO
SY0107 Marie Hladká, Sebranice 10 95
SY0012 Eva Lustyková, Litomyšl 10 95
SY0010 Matěj Šilar, Jarošov 10 95

37. – 45. MÍSTO
SY0039 Tomáš Kubát, Polička 16 94
SY0046 Věra Bačovská, Banín 13 94
SY0106 Ladislav Hladký st., Sebranice 10 94
SY0072 František Kunc st., Staré Město 10 94
SY0134 Michal Novotný, Nedvězí 10 94
SY0055 František Přichystal, M. Třebová 10 94
SY0070 Tomáš Bílý, M. Třebová 4 94
SY0067 Miroslav Otevřel, Linhartice 4 94
SY0110 Miloš Mergl, Litomyšl 1 94

46. – 55. MÍSTO
SY0029 Martin Jirmásek, Polička 13 91
SY0045 Jaromír Neckář, Banín 13 91
SY0044 Zdena Neckářová, Banín 13 91
SY0153 Julius Premauer, Bystré 13 91
SY0130 Karel Drábek, Nedvězí 10 91
SY0080 Libuše Komprdová, M. Třebová 10 91
SY0001 Jiří Jílek, Opatov 7 91
SY0076 Pavel Sotorník, M. Třebová 7 91
SY0116 Monika Merglová, Litomyšl 4 91
SY0014 Petr Vajrauch st., Trstěnice 4 91

56. MÍSTO
SY0122 Vít Boštík, Poříčí 16 90

57. – 58. MÍSTO
SY0078 Alois Komprda, M. Třebová 10 89
SY0038 Martin Tobiáš, Polička 4 89

59. – 65. MÍSTO
SY0016 Miloš Drmola, Svitavy 10 88
SY0086 Ladislava Ondráčková, M. Trnávka 10 88
SY0009 Blanka Zemanová, Jarošov 10 88
SY0131 Jaroslav Jedlička, Bystré 7 88
SY0037 Iva Tobiášová, Polička 7 88
SY0123 Pavel Drobný, Poříčí 4 88
SY0052 Martin Kábrt, Vidlatá Seč 4 88

66. – 67. MÍSTO
SY0085 Bedřich Štefánek, M. Třebová 16 87
SY0150 Lucie Neckářová, Svitavy 13 87

68. – 69. MÍSTO
SY0151 Vanessa Maková, Svitavy 13 86
SY0141 Bohuslav Hubinka, Čistá 0 86

70. – 77. MÍSTO
SY0020 Roman Dostál, Svitavy 13 85
SY0051 Jitka Benešová, Vidlatá Seč 10 85
SY0140 Josef Janků, Banín 10 85
SY0087 Milan Ondráček, M. Trnávka 10 85
SY0008 Jana Zemanová, Jarošov 10 85
SY0059 Petr Kumstát, Staré Město 7 85
SY0041 Jan Sehnal, Svitavy 7 85
SY0071 Marcel Pánik, Rychnov 1 85

78. – 80. MÍSTO
SY0145 Michal Racl ml., M. Třebová 10 84
SY0019 Libor Klouda, Pohledy 1 84
SY0034 Bohuslava Hubinková, Čistá 0 84

81. MÍSTO
SY0035 Jan Kučera, M. Třebová 10 83

82. – 85. MÍSTO
SY0030 Jana Jirmásková, Polička 13 82
SY0060 Miroslav Klíma, Staré Město 10 82
SY0133 Helena Novotná, Nedvězí 10 82
SY0132 Martina Novotná, Nedvězí 4 82

86. – 89. MÍSTO
SY0139 Julie Neckářová, Banín 13 80
SY0073 Jakub Straka, Staré Město 10 80
SY0128 Jitka Vajsová, Polička 0 80
SY0115 Markéta Gregušová, Litomyšl -2 80

90. – 97. MÍSTO
SY0004 Jiří Marek, Radiměř 13 79
SY0154 Jaroslava Premauerová, Bystré 10 79
SY0006 Zuzana Břenková, Svitavy 7 79
SY0050 Karel Beneš, Vidlatá Seč 4 79
SY0053 Lucie Kábrtová, Vidlatá Seč 4 79
SY0120 Zdeněk Novák, Litomyšl 4 79
SY0077 Šimon Václavek, M. Třebová 4 79
SY0121 František Boštík, Poříčí -5 79

98. – 105. MÍSTO
SY0047 Václav Zavřel st., Dolní Újezd 14 78
SY0148 Jana Němcová, Staré Město 4 78
SY0146 Vojtěch Němec, Staré Město 4 78
SY0093 Jiří Stibůrek, Čistá 0 78
SY0089 Andrea Stibůrková, Čistá 0 78
SY0092 Irena Stibůrková ml., Čistá 0 78
SY0094 Irena Stibůrková st., Čistá 0 78
SY0049 Veronika Zavřelová, Dolní Újezd -1 78

106. – 112. MÍSTO
SY0099 Ludmila Holomková, Makov 16 76
SY0017 Leon Formánek, Svitavy 10 76
SY0027 Josef Jirmásek, Polička 7 76
SY0065 Milan Padrtka, M. Třebová 7 76
SY0124 Zdeněk Drobný, Poříčí 1 76
SY0109 Josef Mergl, Litomyšl 1 76
SY0013 Josef Vajrauch, Trstěnice 1 76

113. – 115. MÍSTO
SY0062 Aťka Khýr, Staré Město 10 75
SY0138 Tomáš Neckář, Banín 7 75
SY0082 Jan Soldán, M. Třebová 7 75

116. – 119. MÍSTO
SY0054 Michal Racl st., M. Třebová 16 73
SY0007 Jaroslav Zeman, Jarošov 10 73
SY0024 Karel Geba, Polička 4 73
SY0147 Adolf Němec, Staré Město 2 73

120. – 123. MÍSTO
SY0125 Alena Drobná, Poříčí 10 72
SY0048 Václav Zavřel ml., Dolní Újezd 5 72
SY0149 Rudolf Jahoda, M. Třebová 4 72
SY0025 Miroslav Jílek, Polička 4 72

124. MÍSTO
SY0152 Josef Kovář, Banín 13 71

125. – 127. MÍSTO
SY0111 Tomáš Mergl, Litomyšl 4 70
SY0036 Jiří Tobiáš, Polička 1 70
SY0119 Josef Novák, Litomyšl -2 70

128. – 130. MÍSTO
SY0136 Radek Bučko, Svitavy 5 68
SY0091 Soňa Pospíšilová, Čistá 0 68
SY0090 Roman Stibůrek, Čistá 0 68

131. – 134. MÍSTO
SY0114 Roman Greguš st., Litomyšl 10 67
SY0118 Karel Štorek, Cerekvice 10 67
SY0040 Josef Ambros, Křenov 7 67
SY0117 Klára Merglová, Litomyšl 1 67

135. – 136. MÍSTO
SY0057 Lukáš Balabán, Dlouhá Loučka 17 66
SY0144 Milan Sekanina, M. Třebová 1 66

137. MÍSTO
SY0063 Alena Khýrová, Staré Město 10 64

138. – 139. MÍSTO
SY0096 Jaroslav Jirout, Litomyšl 13 61
SY0061 Ladislav Khýr, Staré Město 10 61

140. – 141. MÍSTO
SY0064 František Bušina, M. Třebová 13 59
SY0127 Vladimír Vajs, Polička 0 59

142. MÍSTO
SY0097 Adam Jirout, Litomyšl 1 58

143. MÍSTO
SY0095 Zdeněk Jirout, Litomyšl 7 57

144. MÍSTO
SY0155 Jiří Premauer, Litomyšl 10 56

145. MÍSTO
SY0142 Daniel Vaněk, Litomyšl 10 53

146. MÍSTO
SY0026 Andrea Gibiecová, Polička 1 50

147. MÍSTO
SY0112 Dagmar Gregušová, Litomyšl 7 49

148. MÍSTO
SY0043 Jiří Hárych, Koclířov 7 44

149. MÍSTO
SY0137 Antonín Slaník, Svitavy 0 43

150. – 151. MÍSTO
SY0002 Leoš Hnát, Svitavy 0 39
SY0143 Jaroslav Švec, Chmelík 0 39

152. MÍSTO
SY0018 Petr Dudek, Svitavy 0 37

153. MÍSTO
SY0126 Vladimír Smejkal, Pomezí 0 35

154. MÍSTO
SY0098 Adrian Vaněk, Litomyšl 7 33

155. MÍSTO
SY0135 Lubomír Fuxa, Svitavy 0 4

Soutěž týmů

Bysteráci jsou šampiony

Finišovali z nejvýhodnější pozice a svoji pozici na čele „pelotonu“ přetavili v konečný úspěch. Bysteráci sice v posledním kole něco málo ze svého komfortního náskoku ztratili, ale primát v týmové soutěži si bezpečně pohlídali. Za třináct týdnů nasbírali rovné tři stovky bodů, v průměru třiadvacet na kolo, což je zřejmý důkaz stabilních výsledků, jež byly v tomto zápolení klíčovým faktorem. Vítězný tým hrál ve složení Patrik Čori, Miroslav Čori, Ludvík Jachymiák a stejně jako vítěz soutěže jednotlivců obdrží poukaz na sud piva Gambrinus. Pomyslné stříbro brali Hráči (Matěj Šilar, Šimon Šilar, Eva Lustyková) a bronz Makováci (Ludmila Holomková, Martina Holomková, Tomáš Holomek).

KONEČNÉ POŘADÍ (1. - 32. MÍSTO)

Bysteráci 27 300
Hráči 30 293
Makováci 30 288
Zápaďáci 30 286
LADAS 39 286
BFV Moravská Třebová 33 281
Pražáci 36 279
Šelmy 24 276
SKP Moravská Třebová 1 24 276
Rychta Banín 39 276
Jelimani 30 273
TJ Staré Město 30 270
Magoři 16 270
Jirmáskovi 33 267
M+H+M 24 258
Rivelino 27 255
Rumpál 27 249
Tobi-58 12 247
Vidláci 12 246
Deník 30 246
Dynamo (SY) 39 244
JOMITO 6 240
Hospoda Na Rychtě 30 240
Holky 3 238
Dynamo (Poříčí) 15 236
Merlin Team 0 234
Sokol Staré Město 10 229
Důchodci LI 12 216
Team Čistá 0 214
Greguši 18 213
Moravská Třebová C 30 200
Hagara Team 9 195

Výsledky 13. kola

1. Litomyšl – Letohrad 1 (2:1)
2. Svitavy – Luže 1 (2:1)
3. Moravany – Dolní Újezd 1 (4:1)
4. Heřmanův Městec – Moravská Třebová 2 (1:2)
5. Dolní Újezd B – Řetová 1 (7:2)
6. Slatiňany – Pardubice B 1 (2:0)
7. Ústí nad Orlicí – Živanice 0 (0:0)
8. Hradec Králové – Pardubice 1 (4:1)
9. Chrudim – Prostějov 1 (4:0)
10. Opava – Ostrava 1 (2:1)

Supertrefa: 37 branek

Střípky z TIP ligy

Podzimní TIP ligy Svitavského deníku se zúčastnilo 155 hráčů, z toho 116 mužů a 39 žen z třiatřiceti míst nejen ze svitavského okresu. Nejvíce jich je z Moravské Třebové (20), dále následují Litomyšl (18), Polička (16), Staré Město a Svitavy (12), Čistá (9), Bystré a Banín (7), Vidlatá Seč, Poříčí, Nedvězí a Jarošov (7). Doručeno bylo dohromady 1917 kuponů, z toho 1362 prostřednictvím internetu a 565 tištěných z novin. Do „přidružené“ soutěže družstev si v podzimní TIP lize našlo cestu celkem 32 trojic.

Přehled vítězů kol: 1. Jiří Bílý (Moravská Třebová), 2. Roman Greguš (Litomyšl), 3. Ludvík Potáček (Moravská Třebová), 4. Tomáš Mergl (Litomyšl), 5. Josef Kovář (Banín), 6. Bohuslava Hubinková (Čistá), 7. Ladislava Ondráčková (Městečko Trnávka), 8. Jana Zemanová (Jarošov), 9. Marie Hladká (Sebranice), 10. Zdeněk Drobný (Poříčí), 11. Václav Zavřel (Dolní Újezd), 12. Zdeněk Drobný (Poříčí), 13. Ladislav Hladký ml. (Sebranice).

Veškeré informace k tipovací soutěži Deníku jsou k dispozici na telefonním čísle 724 793 074. Ceny pro vítěze kola, kteří si je doposud nevyzvedli, jsou připravena v redakci Svitavského deníku (nejlépe po předchozí telefonické dohodě).