Po zdařilém vstupu do sezony se fotbalisté Jiskry poprvé představili na soupeřově trávníku. Dopředu jim bylo jasné, že je nečeká jednoduché utkání. A tento předpoklad se potvrdil až do hořkého konce.

Pomezí – Dolní Újezd 4:1

Újezd měl výborný nástup a neutekla ani celá minuta, když ho Pešina poslal do vedení. Domácí na to reagovali aktivitou, v čemž jim pomohl i vítr v zádech. Do poločasu vyrovnali J. Nespěšným ze standardní situace. Po přestávce se oba celky snažily o vedoucí gól, slibných šancí měly několik, ale čekání na to, na čí stranu se misky vah nakloní, trvalo až do 84. minuty. To se usmálo štěstí na domácí, J. Nespěšný je poslal hlavou do vedení a zoufalý risk hostů potrestali Leinweber a J. Nespěšný, který završil hattrick.

Branky: J. Nespěšný 3, Leinweber – Pešina. Rozhodčí: Pešek. Poločas: 1:1. Pomezí: Křemenák – Kotouček, Mička, Čejka, Veselý, J. Nespěšný, Krajíček, Ehrenberger (73. Svoboda), M. Nespěšný (88. L. Roušar), Jožák, Leinweber (88. Pořízka). Dolní Újezd: Janecký – Frank, Čejka, Kroulík, Chadima (31. Novák), Kabrhel, Frňka, Brůna, Pešina, Fulík (68. Vyhnánek), J. Vomáčka.

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Výsledek vypadá nakonec jednoznačně, ale zápas takový určitě nebyl. Poté, co jsme inkasovali v první minutě, bylo důležité hráče uklidnit a přesvědčit je, že se nic neděje a je potřeba hrát dál. Dostali jsme se k řadě standardních situací, ale vytěžili z nich málo, slibně rozehrané akce jsme často pokazili špatnou přihrávkou, nejednou nás vychytal i soupeřův gólman. Nicméně se nám podařilo vyrovnat a do druhého poločasu jsme šli s cílem otočit výsledek. To se povedlo, ale až do 80. minuty byl osud utkání na vážkách, teprve pak se nám vydařily přímočaré akce a Jan Nespěšný zachoval chladnou hlavu. Klukům děkuji, odvedli poctivý výkon a zápas odjezdili.

Tomáš Abt, trenér Sokola Dolní Újezd: Opět jsme měli vynikající úvod a hned v první minutě šli do vedení. Potom však převzal iniciativu soupeř, za podpory silného větru nás zatlačil a vyrovnal šťastně z přímého kopu, když se nám rozestoupila zeď a brankář nemohl zasáhnout. Po přestávce, kdy zase vítr pomáhal nám, jsme se zvedli a měli i dvě stoprocentní šance Novákem a Kabrhelem, ale bohužel je neproměnili. Jinak se hrálo spíše ve středu pole a už to vypadalo na remízu a penalty. Nepochopím však, co se stalo s naším mužstvem v posledních minutách. Tam jsme předvedli naprostý kolaps, úplně jsme propadli a znehodnotili celé utkání. Nemůže se nám stát, že si v závěru necháme takhle dát tři góly. Byla to obrovská škoda.

Luže – Litomyšl 3:1

Celé utkání ovlivnil silný vítr, jenž hráčům ztěžoval kontrolu míče i přihrávky. V prvním poločase hráli s jeho podporou hosté, ale příliš to nezužitkovali. I když úvod jim vyšel podle představ, v 10. minutě se za dlouhým míčem vydal L. Severa, gólman Schmeiser zaváhal, zdá má či nemá vyrazit proti, útočník byl u balonu dříve a poslal ho do sítě – 0:1. Hosté i nadále více kontrolovali míč, ale kloudnou šanci si nevytvořili, naopak domácí začali být stále více nebezpeční díky rychlému křídelníkovi Harenčákovi. Ten byl i u vyrovnávací akce, když ve 39. minutě předložil na malé vápno ideální nahrávku špatně pokrytému O. Merklovi – 1:1. Po přestávce Litomyšl stále zřetelněji ztrácela kontrolu nad vývojem utkání. I když měla i dobré pasáže, kdy soupeře ve středu hřiště přehrávala, tak tam, kde se rozhoduje, tedy v šestnáctce, byla pohříchu velmi málo nebezpečná. Domácí hráli jednoduše a čekali na svoji příležitost, který nadešla v 74. minutě. Trestný kop z ostrého úhlu z boku vápna nevypadal jako neřešitelná hrozba, střelec L. Merkl ho však zahrál přesně tak, jak chtěl, tedy na přední tyč, gólman Malý reagoval pozdě a bylo zle – 2:1. Pět minut nato rozehráli domácí roh, míč se dostal na zadní tyč ke Stoklasovi a ten neměl s pojišťovací trefou potíže, jelikož před ním „zívala" odkrytá svatyně – 3:1. Jiskra na lepší výsledek neměla nárok, protože za celý druhý poločas soupeřova brankáře pořádnou ránou vůbec neohrozila.

Branky: O. Merkl, L. Merkl, Stoklasa – L. Severa. Rozhodčí: Ujec. Poločas: 1:1. Litomyšl: M. Malý – Urban, J. Hašek, Štoudek, Vomočil, L. Severa, Sršeň, Kristek, Kundera, J. Paclík (89. M. Severa), Zeman (50. Janoušek).

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: Porážka mě mrzí, v utkání jsme zklamali. I když jsme měli dobrý začátek a poměrně brzy jsme se dostali do vedení, tak to nestačilo. Nepodali jsme výkon, jaký jsem očekával. Zápas jsme prohráli zejména ve středové formaci. Hráli jsme na pět záložníků, ale nebylo to bohužel vidět tak, jak bychom potřebovali. Měli jsme vytěžit více z prvního poločasu, ve druhém nás potopili hrubé individuální chyby, které nezůstaly bez trestu. Domácí využívali to, co je jim vlastní, tedy hlavně standardky. Pro nás to není konec světa, soutěž je stále na počátku, ale máme hodně na čem pracovat.

Další výsledky I. A třídy Pardubicka:

Vysoké Mýto B – Načešice 6:4 (2:2). Branky: Valášek 2, Matula, Benda, Krátký, vlastní – F. Jirásek, M. Svoboda, Levinský, D. Svoboda. Ústí nad Orlicí B – Heřmanův Městec 3:2 (2:0). Branky: Ráb 2, Motl – Jablečník, Čáp. Zámrsk – Libišany 0:2 (0:0). Branky: Brož, Svatoš z pen. Pardubičky – Chrudim C 3:1 (1:0). Branky: Strouhal, Hrebenar, Mráz – Kratochvíl z pen. Horní Jelení – Staré Hradiště 0:3 (0:0). Branky: Šlégr 2, Klouda.