S předními celky soutěže se o víkendu popasovali zástupci regionu ve fotbalové I. A třídě. Což o to, herně z těchto konfrontací nevyšli zle, třeba Pomezí uhrálo na půdě prvních Slatiňan velice sympatický výsledek, jenže přírůstek na bodová konta se ve všech případech rovnal nule. Kunčina se stala tři kola před závěrem jistým sestupujícím.

Slatiňany – Pomezí 3:2

Domácí začali podle očekávání aktivně a ve 2. minutě nastřelil Koudelka prudkou bombou břevno. První gól padl v 17. minutě, kdy zúročil vysunutí od Vladyky Kopecký. Za chvíli to bylo 2:0, po dělovce Trňáka do břevna uklidil míč do sítě Pokorný. Ve 27. minutě přidal třetí úspěch suveréna soutěže Koblasa. Domácí na trávníku dominovali, jenže ve 40. minutě zahrál Trňák při zpracování balonu rukou a nařízenou penaltu s jistotou proměnil Pořízka. Po pauze pokračovala převaha Slatiňan, zásluhou výborného gólmana Peciny ale již Pomezí neinkasovalo. Naopak v 82. minutě si naběhl na pěkný pas Ehrenberger a snížil na 3:2. V závěru se hosté dokonce snažili vyrovnat, v dobré šanci však vysoko překopli.

Fakta - branky: Kopecký, Pokorný, Koblasa – Pořízka (PK), Ehrenberger. Rozhodčí: Šlor. Poločas: 3:1. Pomezí: Pecina – Sláma, Zahoran, Kotouček, Stýblo, Nespěšný, Jožák, Roušar, Svoboda, Ehrenberger, Pořízka (Drobný).

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Museli jsme se obejít bez dalších dvou hráčů, kteří s námi ze zdravotních či rodinných důvodů nemohli odjet. Povolali jsme tak dorostence Slámu, který svým výkonem rozhodně nezklamal. Myslím, že výsledek je pro nás povzbuzující. Nevím, jestli domácí hráli za stavu 3:0 na sto procent, ale to je jejich věc. Ještě v prvním poločase jsme snížili z penalty, v kabině si poté řekli, že se dá hrát i s tak silným soupeřem, a na hřišti jsme to ukázali. Dotáhli jsme se na rozdíl gólu a je škoda, že jsme ke konci některé velmi slibné situace nedokázali vyřešit lépe. Mohlo to být pro nás možná ještě zajímavější.

Kunčina – Přelouč 3:4

Přelouč byla po celou dobu lepším týmem, ale domácí se nenechali zahanbit, jen výkon hlavního rozhodčího měl daleko k optimálnímu. Hned ve 4. minutě po Pešavově centru hlavičkoval přes špatně postaveného brankáře Tlustoš na 1:0. Byl to stejný hráč, který odpověděl na Vančurovo vyrovnání a tvrdou střelou vrátil domácím vedení. To po půlhodině ještě navýšil Eliáš, když vystihl špatnou rozehrávku a svoje sólo úspěšně zakončil. Do poločasu však bylo sníženo zásluhou Ulrycha na 3:2. Po změně stran hosté otočili výsledek, trefil se nejprve zpoza vápna Koch a po něm Rokyta, jehož nechali domácí zadáci dorazit Hutirou vyražený Vančurův trestný kop – 3:4. V závěru Kunčina protivníka přitlačila a snažila se vyrovnat. Neúspěšně, když ani zjevnou ruku jednoho z hostujících hráčů v šestnáctce rozhodčí jako důvod k penaltě neposoudil.

Fakta - branky: Tlustoš 2, Eliáš – Vančura, Ulrych, Koch, Rokyta. Rozhodčí: Jansa. Poločas: 3:2. Kunčina: Hutira – Hlaváček, Pešava, Krepl, Slezák, Zeman, T. Brychta, Eliáš, Švanda, Hlubinka, Tlustoš (Scholze, Šír, Richter).

Zdeněk Pešava, trenér Sokola Kunčina: Přelouč byla určitě fotbalovější, ale my jsme přesto vedli dokonce 3:1. Vedení jsme však neudrželi, dostali jsme dva góly z dorážek, tady se projevila naše nezkušenost. Ale kluci se snažili, po celý zápas bojovali a druhý tým tabulky velice potrápili.

Načešice – Svitavy B 4:0

Domácí byli zpočátku aktivnější a na skóre se to odrazilo ve 13. minutě po zakončení R. Chmelíka. Jejich vedení do poločasu navýšil Levinský na 2:0. Svitavští také občas zahrozili, v největší šanci ovšem L. Jukl trefil ve 44. minutě břevno. Ani ve druhém poločase hosté neobjevili ztracenou střeleckou mušku, naopak Mezilesí i nadále pálilo ostrými a dvěma zásahy zvýraznilo svoje vítězství.

Fakta - branky: Levinský 2, R. Chmelík, Tomčík. Rozhodčí: Svědiroh. Poločas: 2:0. Svitavy B: Jílek – Škeřík, Kyncl, Štěrba, O. Urban, Berka, Gregor, R. Jelínek, Ryšavý, L. Jukl, Mikolín (Stenzl, Uhlíř).

Radim Jelínek, hrající trenér TJ Svitavy B: Zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak se podle výsledku zdá. Rozhodly naše individuální chyby v defenzivě a naprostá neschopnost v zakončení, což je problém celého jara. Do šancí se dostáváme, ale produktivita je příšerná. Soupeř byl první půlhodinu lepší, měl dobré standardky a vytvářel si nebezpečné situace z lajn svojí rychlostí. My jsme při bránění vůbec neplnili taktický záměr, byli jsme nedisciplinovaní, nezkracovali jsme prostory, nechytali náběhy ze stran. První stoprocentní šanci jsme ale po chybě soupeře měli my, leč ve své jarní střelecké „formě" by se Mikolín netrefil ani do toho hustého lesa, který roste hned za jednou z načešických branek. A tak jsme místo vedení v poločase prohrávali o dva góly, kdy se domácí asi z pátého rohu konečně prosadili a poté přidali po tragické chybě druhý gól. Do přestávky jsme přece jen mohli snížit, po pěkné kombinaci trefil Jukl zpoza šestnáctky břevno. Ještě v první půli došlo vinou zranění k přeskupení sestavy, zlepšili jsme organizaci hry a po změně stran byli lepším týmem, jenže v zakončení zůstali neškodní. A tak nás v závěru domácí vyškolili v koncovce a po dalších individuálních chybách přidali ještě dva góly.

Další výsledky I. A třídy:

Staré Hradiště – Srch 3:1 (0:1). Branky: Klouda, Shejbal, Šibrava – Maivald. Luže – Vysoké Mýto B 1:1 (1:0), pen. 5:3. Branky: L. Merkl – Hovorka. Hlinsko B – Heřmanův Městec 1:2 (0:1). Branky: Zavřel – Ilko, Dědič. Česká Třebová B – Chrudim C 4:2 (1:0). Branky: Švec 2, Pešina, Macko – Meduna, Mervart.

Pořadí: 1. Slatiňany (58), 2. Přelouč (46), 3. Chrudim C (42), 4. Heřmanův Městec (41), 5. Staré Hradiště (40), 6. Česká Třebová B (38), 7. Luže (36), 8. Načešice (34), 9. Vysoké Mýto B (33), 10. Pomezí (31), 11. Srch (30), 12. Svitavy B (25), 13. Kunčina (15), 14. Hlinsko B (14).