V úloze favorita se představili fotbalisté z Dolního Újezdu v „átřídním" duelu na stadionu soupeře z tabulkového chvostu. Tuto roli zvládli, když se hrdinou utkání stal střídající dorostenec Vanat.

Pomezí – Ústí nad Orlicí B 3:0

Po oťukávacím úvodu rozjeli domácí svoji hru na plné obrátky. Opět se prosadil mladík Svoboda, když v rohu hřiště vybojoval míč a přihrál Leinweberovi, jenž nedal brankáři Truhlářovi šanci – 1:0. Pomezí dále válcovalo soupeře, po Mičkově rohu odvraceli hosté z brankové čáry a když Pořízka poslal levačkou centr ideálně na hlavu M. Nespěšného, bylo to 2:0. Jen poločasový hvizd uchránil hosty od další pohromy. Ve druhé půli domácí pokračovali v líbivé kombinační hře, Leinweber nastřelil břevno a neujaly se ani další slibné šance, když Ústí se k ničemu vážnějšímu nedostalo. V 87. minutě se Kotouček rozběhl neatakován od vlastní šestnáctky přes celé hřiště a na stříbrném podnose předložil tutovku Leinweberovi, který ostrou dělovkou uzavřel účet zápasu. Domácí protáhli parádní sérii.

Branky: Leinweber 2, M. Nespěšný. Rozhodčí: Komínek. Poločas: 2:0. Pomezí: Křemenák – Čejka, Kotouček, Mička, Drobný, Jožák, Pořízka (73. Stodola), J. Nespěšný (70. Krajíček), Svoboda, M. Nespěšný, Leinweber.

Zdeněk Stoklásek, sekretář Sokola Pomezí: Hosté byli evidentně zaskočeni průběhem zápasu a s úlevou přivítali jeho konec. Našemu týmu utkání opět vyšlo podle představ. Snad nikdo nečekal, že borci potřetí za sebou vyhrají bez obdržené branky. Za tento obětavý a poctivý výkon si znovu vysloužili potlesk diváků a nejenom ode mne jednoznačně „palec nahoru".

Staré Hradiště – Litomyšl 2:4

Ve 13. minutě po akci z pravé strany nebylo pro volného Paclíka problémem usměrnit míč k tyči – 0:1. Domácí ale pak zvýšili svoje úsilí, několikrát zahrozili a po půlhodině srovnali poté, co se do úniku dostal Klouda, obešel kličkou gólmana a zavěsil. Ve 40. minutě se k trestnému kopu postavil Shejbal a prudkou střelou přes zeď nedal Malému šanci. Ještě do poločasu ale Kristek potrestal chybu soupeře a vyrovnal. Po přestávce měla navrch Jiskra a domácí defenziva ve dvou případech její střelce neudržela. V 68. minutě Kundera dopravil balon do sítě až napotřetí, čtvrt hodiny před koncem po špatně odhlavičkovaném míči skóroval ještě Sršeň a potvrdil výhru.

Branky: Klouda, Shejbal – Kristek, Paclík, Kundera, Sršeň. Rozhodčí: Lukes. Poločas: 2:2. Litomyšl: M. Malý – Urban, Hašek, Štoudek, Vomočil, L. Severa, Kundera, Sršeň, Paclík, Kristek (85. Lím), Padělek (78. Zeman).

Pavel Švec, trenér Jiskry Litomyšl: Chtěli jsme konečně venku zvítězit. Naším záměrem bylo hrát ze zabezpečené obrany na rychlé brejky, ale ukázalo se, že domácí jsou slabší, než jsme si mysleli, takže z toho byla otevřená partie. Začali jsme dobře a ujali se vedení, jenže poté jsme se znovu nevyvarovali našeho tradičního polevení a dovolili soupeři otočit výsledek. Do přestávky jsme stihli vyrovnat a po domluvě v kabině, kdy jsem nabádal hráče ke zvýšenému nasazení, jsme ve druhé půli byli lepším týmem. Dvěma góly jsme utkání rozhodli, když domácí, kteří byli nebezpeční ze standardních situací, odcházeli ke konci zřetelně i fyzicky.

Horní Jelení – Dolní Újezd 1:3

V herně vyrovnaném střetnutí rozhodla lepší produktivita hostů. Ti se ujali vedení nedlouho po změně stran, když Vanatovi přistál centr přesně na noze. Druhý gól v jelenské síti byl zlomový. Gólmanovi Hrdému při „malé domů" nadskočil míč nad nohou a Vanat doklepal „do prázdné". Pak sice domácí Pecivál zkorigoval z penalty, ale hru domácích na riziko potrestal Kroulík a hosté měli klid.

Branky: Pecivál (PK) – Vanat 2, Kroulík. Rozhodčí: Čad. Poločas: 0:0. Dolní Újezd: Janecký – Frank, Čejka, J. Vomáčka, Pešina, Fulík, Brůna, Kroulík, Kabrhel, Holec (90. Chadima), Frňka (40. R. Vanat).

Tomáš Abt, trenér Sokola Dolní Újezd: Na horké půdě v Jelení jsme měli utkání pod kontrolou. V první půli jsme neproměnili několik šancí, jeden gól nám nebyl uznán pro údajný faul. Do druhé půle nastoupil mladík Vanat a svůj první start za áčko ozdobil dvěma brankami. Soupeř poté snížil z přísné penalty a utkání znovu dostalo náboj. Nám se ale po pěkné akci podařilo zvýšit a domácí odpadli. Vyhráli jsme zaslouženě.

Chrudim C – Libišany 3:4 (2:3). Branky: Havránek, Valenta, Žalud – Brož 2 (1 z pen.), Kaufman z pen., Horyna. Luže – Načešice 2:1 (1:0). Branky: L. Merkl, Fidler – Chmelík z pen. Pardubičky – Heřmanův Městec 0:1 (0:1). Branka: Salfický. Zámrsk – Vysoké Mýto B 1:4 (0:3). Branky: Jiráský – Sedlák 2, Dvořák, D. Chadima.

1. Libišany (29), 2. Ústí nad Orlicí B (22), 3. Dolní Újezd (22), 4. Vysoké Mýto B (21), 5. Pomezí (21), 6. Litomyšl (20), 7. Heřmanův Městec (19), 8. Luže (18), 9. Staré Hradiště (17), 10. Pardubičky (14), 11. Načešice (9), 12. Chrudim C (7), 13. Zámrsk (6), 14. Horní Jelení (6).