MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Jediné víkendové okresní „bétřídní“ derby obstaraly dvě rezervy.

17.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Moravská Třebová - Dolní Újezd B 2:1

Slovan si v prvním poločase vynutil s podporou větru převahu, ale Klusoňovu branku dlouho dobýval marně, když se postupně neprosadili Kalus, Novotný ani Staněk. Až ve 38. minutě se ujal tečovaný přímý kop Cinka, aby za čtyři minuty po závaru v šestnáctce našel Horáka zakončujícího Staňka. Po změně stran Újezd přidal na aktivitě a poté, co v 65. minutě snížoval Částek, dokonce sahal po remíze, ale Vykydala už hosté vícekrát nepřekonali.

Fakta – branky: 38. P. Cink, 42. Staněk – 64. Mich. Částek. Rozhodčí: S. Halečka (Lanškroun), ŽK 0:1, diváků: 50, poločas: 2:0. Slovan Moravská Třebová: Vykydal – Novotný, Kudýn, Tesolin, Müller, P. Cink, Staněk, M. Chlup, Horák, Strouhal, Kalus (Rázl, J. Sedláček). Sokol Dolní Újezd: T. Klusoň – Mráz, Kubeš, Albert, Kuchta, Michal Částek, Veselý, J. Částek, Nádvorník, Doubek, Malý (Mir. Částek, Samek).

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.

Volební úspěchy stran na Svitavsku

Silniční časovka, předposlední závod seriálu Cykloman.

Nejčastější vítěz Kuda triumfoval opět

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Tuři si přivezli cenné vítězství z Brna

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Po domácím úspěchu ve východočeském derby nad Pardubicemi uspěli svitavští basketbalisté také v moravské metropoli. Vedli tam po celé utkání.

Tři poslanci jsou ze Svitavska

Svitavsko - V parlamentních lavicích zasednou na příští čtyřleté volební období rovněž tři poslanci ze Svitavska. Staronovou poslankyní za KSČM je Květa Matušovská z Javorníku.

Starosta Poličky přeskočil lídra

Polička - Pokud byste hledali populárního politika, tak prototypem je Jaroslav Martinů z Poličky. Dlouholetý starosta a už jednu zvolený poslanec v letošních volbách uspěl a z šestého místa se stal jediným zástupcem ve sněmovně za ODS v Pardubickém kraji.