V jakém světle se představí poličští fotbalisté po zimní přípravě, kterou sami označili za nijakou? To byla hlavní otázka před jarní premiérou na choceňské umělce. Ze zajímavého duelu vytěžili bod a naznačili, že špatné by to být nemuselo.

Svitavy – Žamberk 4:0

Všechno určil první poločas a ten byl v podání domácích vynikající. Nesmírně jim pomohl rychlý vedoucí zásah z kopačky Frola, po němž se uklidnili a produkovali fotbal, jaký se divákům líbil.

Hosté tomuto tempu vůbec nestačili, pouze se bránili a bylo jenom otázkou času, kdy jejich přetížená defenziva znovu kapituluje. Stalo se tak v 17. minutě po rohovém kopu, v šestnáctce se k míči dostal Jukl a levačkou jej usměrnil přesně k tyči žamberské svatyně.

Domácí pokračovali v aktivní hře, protivníka výrazně přehrávali a ve 34. minutě to bylo 3:0, když si v chybující obraně našel prostor k zakončení Bartoš a prostřelil Martinovského. A ještě pořád to nebylo všechno, skvělou první polovinu zápasu korunoval Frolo z pokutového kopu nařízeného za faul na pronikajícího M. Čížka. Suma sumárum, po pětačtyřiceti minutách bylo prakticky rozhodnuto.

Po změně stran upadla hra do průměru, domácí měli ještě několik slibných příležitostí k navýšení svého vedení, ale postupem času se s ním spokojili a bez potíží ho kontrolovali. Hosté ve Svitavách svým výkonem zklamali, za celých devadesát minut si nevypracovali vážnější gólovou příležitost.

Fakta – branky: 1. a 39 z pen. Frolo, 17. Jukl, 34. Bartoš. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). Hráno bez karet. Diváci: 200. Poločas: 4:0. Svitavy: Jílek – Novák, M. Čížek, Jukl, Veselský – Škáva (76. Ryšavý), Chlup, F. Čížek (86. Czehowský), Juřík (15. Bartoš) – Svoboda (84. Petrila), Frolo (82. Scheib). Žamberk: Martinovský – Molnár (46. Pavelka), Franke, O. Kopecký, Trejtnar – Rudolecký, A. Kopecký, Jírů, Dvořák (17. Kotyza) – Smola, Huška (77. Chládek).

Choceň – Polička 2:2 (PK 3:1)

V poličském týmu oproti předsezonním informacím nastoupili i Awuku s Pazderou, o kterých se hovořilo jako o hráčích na odchodu. Hrdinou první půle však byl gólman Slaný, který nejprve vychytal tutovku Zahálkovi a o něco později si poradil i se stoprocentní šancí Kubíčka. Zato na opačné straně se ujala „africká“ spolupráce a po zpětné přihrávce prostřelil Gerčáka Awuku – 0:1.

Také nástup do druhého poločasu hostům vyšel a když si mezi obránce chytře naběhl T. Mbah a nedal Gerčákovi šanci, zdálo se, že dostanou utkání pod svoji kontrolu. Jenže v 70. minutě posadil Zahálka z trestného kopu míč na hlavu Myšákovi a domácí byli zpět ve hře.

Zchladit je mohl vzápětí Pazdera, jeho pumelice však pouze zatřásla břevnem. A tak deset minut před koncem zase udeřila Agria, opět hlavou po standardní situaci a tentokrát zásluhou Krejzy.

Závěr byl otevřený na obě strany, rozhodnutí měl na noze Awuku, který se prosmýkl do sólového úniku, leč vypálil ukvapeně nad. Soupeři si tudíž podělili po bodů, druhý brali domácí, neboť poličští exekutoři v rozstřelu selhali, proměnili jediný (!) pokus ze čtyř.

Fakta – branky: 70. Myšák, 80. Krejza – 22. Awuku, 57. T. Mbah. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Choceň: Gerčák – Fogl, Krejza, Pirkl (41. Novotný), Lebeda – Kubový, Zahálka, Holec (81. Sklenář), Kubíček (60. Lněnička) – Myšák, Šafek (60. Zachař). Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, T. Švec, Čejka – Bednář, Pazdera, Navrátil (70. Andrle), T. Mbah – Awuku, M. Mbah.

Další výsledek KP Pardubicka:

Chrudim B – Moravany 3:2

Fakta – branky: 46. a 52. P. Tlapák ( obě z pen.), 89. Ptáček – 16. Novák, 74. J. Lukas. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Chrudim B: Zíma – Jindrák, Stránský, Kopecký, Shejbal (46. Zikmunda) – Zavřel, Malinský, Linhart (81. Rožek), Ptáček – Žalud (90. Svoboda), P. Tlapák. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Branda, M. Lukas, Horák – Herman (64. Smejkal), Hynek, J. Lukas, Šibal – Novák, Kříž.

Zápasy Holice – Lanškroun, Třemošnice – Hlinsko, Česká Třebová – Moravská Třebová, Slatiňany – Litomyšl a Dobříkov – Heřmanův Městec byly odloženy.

1. Česká Třebová (33), 2. Slatiňany (31), 3. Holice (29), 4. Moravská Třebová (29), 5. Lanškroun (27), 6. Heřmanův Městec (27), 7. Chrudim B (26), 8. Polička (22), 9. Choceň (21), 10. Hlinsko (20), 11. Litomyšl (19), 12. Třemošnice (19), 13. Žamberk (19), 14. Svitavy (17), 15. Dobříkov (15), 16. Moravany (15).